ترکیه Pelican گروه: یک دولت در درون دولت

پس از رجب طیب اردوغان دولت تنظیم مناظر خود را در بحرانی خروجی اخبار OdaTV چند تا از آن روزنامه نگاران در حال ح

توسط PATRIS-FUN در 27 اسفند 1398

پس از رجب طیب اردوغان دولت تنظیم مناظر خود را در بحرانی خروجی اخبار OdaTV چند تا از آن روزنامه نگاران در حال حاضر چهره خشن زندان محکوم شد. ترکیه رئیس جمهور با استفاده از یک گروه مخفی برای کنترل قضات ؟

این یکی از آن لحظات است که یک بار دیگر نشان داد رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان به ظاهر بی حد و حصر قدرت. در پرواز بازگشت از سفر رسمی خود به جمهوری آذربایجان دو هفته پیش یکی از طرفدار دولت خبرنگاران همراه رئيس جمهور با انتقاد که OdaTV تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است مواجه اتهامات عنوان شده علیه. او استدلال آنلاین اخبار خروجی یکی از کلیدی ابتکار عمل از "کودتا" — اشاره به سال 2013 پارک گزی تظاهرات علیه دولت و OdaTV توصیف دولت و پلیس به عنوان "قاتل."

اردوغان تشکر از نگار خود را برای ارزیابی و گفت: او را به مراقبت از آن. "توپ در حال حاضر در دادگاه عدالت" او گفت:. یک هفته بعد ترکیه قضائیه آغاز تحقیقات به OdaTV کارکنان. پلیس دستگیر Editor-in-Chief Baris Pehlivan اخبار رئیس Baris Terkoglu و ویرایشگر Hulya Kilinc. دسترسی به سایت های مسدود شده بود. بازداشت روزنامه نگاران گزارش به نه سال در زندان است.

ادامه مطلب: دوران سخت برای روزنامه نگاری در رجب طیب اردوغان در ترکیه

خروجی رسانه ها متهم شد با داشتن گزارش در مورد یک افسر اطلاعاتی ترکیه که در جنگ مرده در لیبی و داشتن "نشان داد اطلاعات و اسناد و مدارک مرتبط با فعالیت های اطلاعاتی." این اطلاعات اما قبلا منتشر شده توسط یک عضو اپوزیسیون Iyi حزب در یک کنفرانس مطبوعاتی در مجلس. دادگاه قانون اساسی کرده بود حکومت در یک تصمیم مهم در سال 2016 که اطلاعات موضوع را به پنهان کاری اگر آن را قبلا شناخته شده به مردم است.

Tents at the Gezi Park protests in 2013 (Osman Kavala)

اردوغان بازدید 2013 پارک گزی تظاهرات به عنوان یک چالش برای دولت او

مداوم سوء ظن برای سال

برای بسیاری از ناظران و کاربران رسانه های اجتماعی این سریع حرکت بود بیشتر ثابت می کند که یک گروه مخفی نزدیک به اردوغان نفوذ کرده قضائیه. سوء ظن شده اند و در حال رشد برای سال های سال است که یک جناح معروف به مرغ ماهیخوار است که به دست آوردن افزایش نفوذ در ترکیه و به طور موثر عامل به عنوان یک دولت در درون دولت است. اشاره به نام "The Pelican Brief" یک سال 1992 قانونی هیجان انگیز رمان های جان گریشام که بعدها تبدیل به فیلمهای هالیوود با بازی دنزل واشنگتن و جولیا رابرتز.

بیشتر بخوانید: خبرنگاران در ترکیه اتخاذ یک ضرب: روزنامه نگاران زندانی

Alican اولوداگ یک روزنامه نگار با ترکیه مخالفت Cumhuriyet , روزانه, هیچ شکی نیست که این گروه وجود دارد. تحقیقات او نشان داده است که مرغ سقا گروه کشیده رشته در طول بازداشت و سانسور اطراف OdaTV, او گفت:. "روزنامه نگاران کار برای مرغ سقا را علنا استقبال و پشتیبانی از دستگیری و OdaTV سال است که به گزارش ها در بازسازی ترکی سیستم عدالت آغاز شده توسط مرغ ماهیخوار."

اولوداگ گفت: او فرض شبکه ای از مرغ ماهیخوار اعضای دارای نفوذ قوه قضائیه اضافه کرد که اردوغان وکلا شخصا به او گفت به همان اندازه است.

یادآور جنبش گولن

همراه با 44 همکار وکلای استانبول کانون جمهور Mehmet Durakoglu اعتراض به دستگیری OdaTV روزنامه نگاران و امضا و یک بیانیه مشترک سیاسی در برابر دخالت. وکیل شد محتاط در مورد اتهام نفوذ Pelican اما گفت که او نمی تواند تایید وجود آن است. وجود دارد بدیهی است که نوعی از جنگ قدرت بین گروه های مختلف در درون قوه قضائیه تنها یک مرد کور نمی خواهد ببینید که او گفت: اما کاهش یافته است به نام.

وجود چنین گروه کشیده شده مقایسه تاثیر که جنبش گولن در گذشته به حال. این گروه مذهبی به رهبری فتح الله گولن استفاده می شود بسیار نزدیک به دولت ترکیه و قضائی ویژه به رئیس جمهور. امروز گولن و اردوغان تلخ مخالفان و ترکیه لیست جنبش به عنوان یک سازمان تروریستی است. "وجود دارد یک اعتراض به عقب و سپس گفت:" Durakoglu اضافه کرد لازم است به این نکته اشاره یک بار دیگر همان خطر است.

Gulen sits at his home in a chair (picture-alliance/dpa/M. Smith)

هنگامی که اردوغان متحد گولن متهم شده است توسط دولت ترکیه از تحریک کودتا

لینک به یک حزب و یک مخزن فکر می کنم

پرنده است که یک بال حاکم حزب عدالت و توسعه اسلامی-حزب محافظه کار به رهبری بیشترین اردوغان son-in-law, وزیر دارایی برات Albayrak گفت: Alican اولوداگ اضافه کرد که این گروه در حال آماده شدن برای اردوغان جانشین است و به خصوص با نفوذ در داخل کشور از قوه قضائیه.

Firat قرض روزنامه نگار و عضو سابق استانبول-بر اساس بسفر جهانی فکر می کنم تانک — به عنوان دولت ترکیه را ابزار تبلیغاتی — هنگامی که متعلق به پرنده ، این گروه به طور منظم دیدار با رئیس جمهور ترکیه, او گفت:. گروه لوکس ستاد عثمانی عمارت در بسفر و حقوق کارکنان تامین مالی شد توسط یک بیمارستان خصوصی اجرا شده توسط اردوغان محرم نزدیک, شخصی, پزشک و سلامت وزیر Fahrettin Koca با توجه به قرض.

مرغ سقا گروه اردوغان ترول ارتش قرض گفت: ارائه بینش به آن perfidious استراتژی رسانه ای: این گروه تلاش می کند به تهمت مخالفان سیاسی در شبکه های اجتماعی و گسترش دروغ.

چگونه تاثیر گذار است Pelican ؟ ؟ ؟ آن است که اردوغان ارتش از عضو شورای نظارت مدت و یا اردوغان در سایه عدالت — و یا هر دو ؟ بسیاری از شایعات را در گردش است در مورد این گروه است. یک چیز روشن است با این حال: حدس و گمان است که نشانه ای از بی اعتمادی عمیق بخش های بزرگی از مردم را نسبت به دولت ترکیه و decisionmakers.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب