این چند میلیارد دلار کانال کنده کاری یک شکاف از طریق اردوغان ترکیه

قیمت زمین پررونق در Sazlibosna. بیش از یک لاله به شکل لیوان چای در یکی از روستا کافه محلی فرماندار Oktay Teke

توسط PATRIS-FUN در 25 بهمن 1398

قیمت زمین پررونق در Sazlibosna. بیش از یک لاله به شکل لیوان چای در یکی از روستا کافه محلی فرماندار Oktay Teke می گوید که چند سال پیش یک متر مربع از زمین در اینجا در جامعه کشاورزی غرب از استانبول به فروش می رسد برای عنوان کمی تا 10 لیره ترکیه در حدود نیمی از قیمت یک بسته سیگار. به تازگی دلالان رفتند به منطقه, خوراکی swathes از زمین های کشاورزی و سوق دادن قیمت به 700 لیره ($126) در هر متر مربع.

علاوه بر realtors' دفاتر که باید به سرعت رشد کرد در کنار آن میدان مرکزی وجود دارد کمی نشان می دهد Sazlibosna پاپ. حدود 1500 است کانون نبرد بیش از بزرگترین پروژه زیرساخت ترکیه تا کنون انجام شده است. در کافه تراس, مردان میانسال کارت های بازی و دود در اطراف اجاق گاز به عنوان یک فروشنده دوره گرد وجار زن proffers a string بره سوسیس بین جداول. اما پس از ترکیه وزیر حمل و نقل و زیرساخت های این ماه وعده داده شده کانال استانبول خواهد شکست زمین قبل از پایان سال 2020 زندگی در Sazlibosna و ده ها تن از روستاها مانند آن است که مجموعه ای برای تغییر ناشدنی.

ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان بود و هنوز هم نخست وزیر در سال 2011 زمانی که به او پیشنهاد سه نفر از یکپارچه قطعات زیرساخت در استانبول جنگل های شمال او به عنوان خود را "پروژه های دیوانه."

اول 3 میلیارد دلار سومین پل بر روی تنگه بسفر با تیرهای بالاتر از برج ایفل رسما افتتاح شد در سال 2016—بیش از یک سال در پشت برنامه. متصل به یک دلار جدید 7.3 میلیارد بزرگراه آن موفق به دیدار با درآمد پیش بینی نیاز به آنکارا برای افزایش اپراتورهای درآمد از پول مالیات دهندگان با توجه به گزارش رسانه های محلی.

پروژه دوم استانبول فرودگاه جدید است که انتظار می رود برای خدمت به 200 میلیون مسافر از یک سال و هنگامی که تمام شش از آن باند فرودگاه هستند و در عمل بیش از هر فرودگاه در جهان امروز است. دستیابی خدشه دار شده است با ده ها تن از کارگران اعتقاد به فوت در عجله برای تکمیل آن در زمان.

اما سوم می تواند گرفتگی پل و فرودگاه در هزینه مقیاس و جنجال. کانال استانبول 28 مایل طولانی مصنوعی آبراه اتصال دریای سیاه با ترکیه داخلی دریای مرمره است به هزینه تا $25 میلیارد دلار. آن کشیده شده یک واکنش شدید از اقتصاددانان که می گویند آن را غیر قابل قبول بار در ترکیه اقتصاد شکننده دانشمندان هشدار می دهند که از "فاجعه بار" زیست محیطی خرید اینترنتی و تحلیلگران سیاسی نگران آن است که پتانسیل خود را برای تضعیف یک قرن طولانی چند ملیتی دریایی توافق را تشدید ترکی تنش ها با روسیه است. کانال استانبول "تبدیل خواهد شد این شهر توپوگرافی محیط زیست و چشم انداز شهری می گوید:" Soner Cagaptay نویسنده جدید سلطان: اردوغان و بحران ترکیه مدرن.

این پروژه را نیز تبدیل به یک نقطه کانونی در این نبرد بیش از ترکیه را رهبری ایجاد حفره اردوغان علیه استانبول شهردار جدید Ekrem Imamoglu مخالفان شکل است که مهم ترین رقیب به رئیس جمهور ترکیه 17 سال حکومت. Imamoglu که به نام کانال یک "خیانت" استانبول گفت: زمان در فوریه. 6 که نظرسنجی ها نشان می دهد اکثر مردم در این شهرستان در برابر آن است. "ما می رویم به استفاده از هر ابزارهای قانونی در اختیار ما به ایستادن برای خود جهانی حقوق" شهردار گفت: صحبت کردن در ترکیه از طریق یک مترجم.

در فوریه.13, Imamoglu دفتر ثبت رسمی و قانونی اعتراض به کانال توسعه. اردوغان در عین حال می گوید: از آن خواهد شد در پیش رو "که آیا آنها آن را دوست دارم یا نه." می گوید Cagaptay: "مبارزه بین اردوغان و اپوزیسیون در حال حاضر رفتن به مرکز در اطراف آینده از کانال."

برای Sazlibosna توجه بی سابقه بوده است. زمانی که گروه های زیست محیطی رفت و در فوریه. 2 بازحمت حرکت کردن از طریق خواب آلود ایجاد کرد—سوار توسط یک دانش سطحی از اخبار خدمه—حضور فعالان اروپایی roused فرماندار Teke را سوء ظن. "اگر وجود دارد یک پروژه ساخت و ساز در هلند و بلژیک و یا هر کجا که آن را به ما می گویند که آیا آن را می توانید پیش بروید," او می گوید. "این همان معترضان که مخالف سوم پل فرودگاه و بزرگراه. آنها چه کسانی هستند ؟ آنها پرداخت می شود عوامل است."

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان مرکز با همسر خود Emine اردوغان در کنار او و نخست وزیر رایزنی Yildirim, راست, در مراسم افتتاحیه از یک جاده تونل زیر تنگه بسفر در استانبول در دسامبر 2016.
Ozan جهان—خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ترکیه تنگه بسفرکه bisects 15 میلیون جمعیت شهر استانبول بین اروپا و آسیا بوده است حیاتی تجاری و نظامی گذشتن از قرن 5 قبل از میلاد هنگامی که آن را مورد استفاده برای حمل و نقل سکایی دانه به دولت شهر آتن. امروز از آن باقی مانده است یکی از شلوغ ترین خطوط حمل و نقل. بیش از 41,000 عروق مورد استفاده تنگه در سال 2019 به مراتب بیشتر از ترکیب ترافیک دریایی از کانال سوئز و کانال پاناما.

بنابراین متراکم دارای S-شکل آبراه تبدیل شده است که زیست شناسان دریایی اشاره به دلفین ها که در غذا وجود دارد به عنوان "کودکان خیابانی." آنها طفره رفتن مسافر کشتی ماهیگیری trawlers و تانکر است که حمل و نقل ده ها میلیون تن نفت از طریق این تنگه در سال است.

ترکیه دولت گفت: "یک آبراه مورد نیاز است برای کاهش خطرات زیست محیطی و آلودگی و ناوبری خطرات در بسفر. که بحث شد بیشتر فشار پس از یک لیبریا-پرچم 191 متر کشتی باری فرار گل نشسته در دسامبر 27, وادار کردن تنگه را بسته شدن موقت. قبل از سال 225 متر کشتی سقوط یک مجلل عمارت. یکی دیگر از پایه در سال 2003 ریخته 480 تن نفت به تنگه.

ویژه داستان
چه چیزی در یک نام است ؟ چرا که رسمی نام جدید کروناویروس بیماری مهم
سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان بهداشت عمومی موافق COVID-19 بهترین نام برای این بیماری

واقع در حدود 20 مایلی غرب از تنگه بسفر در یک منطقه گاهی شناخته شده به عنوان "استانبول ریه" در ترکیه ساخته آبراه خواهد بود crisscrossed هشت پل جدید. مانند تنگه بسفر این امر پیوستن به مدیترانه-تغذیه دریای مرمره با دریای سیاه است که علاوه بر ترکیه مرزهای روسیه و بلغارستان اوکراین و رومانی و گرجستان است. در علاوه بر این به کاهش خطر برخورد groundings و نشت نفت ترکیه از دولت می گوید: جدید کانال ایجاد خواهد شد 10,000 شغل در ساخت و ساز یک بخش است که در استخدام برخی از 2 میلیون نفر در کشور است.

اما این امر نیز به نوبه خود به طور موثر استانبول پرجمعیت ترین منطقه تاریخی خود را در مرکز شهر به یک جزیره نشسته در بالای یکی از فعال ترین گسل خطوط.

محیط زیست دانشمندان ابراز قبر نگرانی در مورد پروژه تاثیر بالقوه. با توجه به ارزیابی اثرات زیست محیطی تایید شده در ژانویه کانال استانبول را ریشه کن 25 ساله در سد در نزدیکی Sazlibosna ایجاد کرد که بخشی از یک اکوسیستم اتصال دو تالابهای طبیعی است که با هم عرضه تقریبا 30 درصد از استانبول تامین آب است. Hydrologists هشدار داده اند که این کانال را تغییر دهید اعماق دو دریا به آن متصل می شود و ویران کردن بازی با بسفر جریان است که تعادل دریای سیاه را سرد آب شیرین با گرم آب شور در دریای مرمره.

با توجه به برجسته اقیانوس شناس کمل Saydam مصنوعی کانال می تواند خشک کردن دریای سیاه در حالی که کشیدن آب آلوده به دریای مرمره و سپس به دریای مدیترانه آسیب رساندن به زندگی دریایی در هر دو. نیز وجود دارد خطر بالا "تمام ذخایر آبهای زیرزمینی را آلوده شود با آب شور است که در یک فرآیند برگشت ناپذیر" می گوید آکگون Ilhan آب مدیریت متخصص در Sabanci دانشگاه استانبول مرکز سیاست.

علاوه بر این megaproject به ارمغان می آورد با آن افزایش خطرات ژئوپولیتیک. حرکت کشتی ها از طریق تنگه های ترکیه است که توسط یک اداره 1936 توافق شناخته شده به عنوان مونترو کنوانسیون. این اجازه می دهد تا کشتی های تجاری رایگان عبور در طول زمان صلح و اما محدودیت اندازه نظامی عروق است که می تواند وارد دریای سیاه و دریای مدیترانه و در طول زمان آنها اقامت می تواند کمک به اطمینان دریایی روسیه برتری در بدن از آب است.

در عین حال اردوغان در ماه ژانویه گفت: CNN-Turk است که کانال استانبول خواهد بود "کاملا خارج مونترو" — به طور بالقوه به ناتو-پرچم کشتی های جنگی دسترسی آزادانه به خط ساحلی حرکت که وحشت زده مسکو اگر آن را به تصویب رسید.

روشن نیست که آیا ترکیه می تواند به طور یک جانبه ابطال مونترو کنوانسیون. آن را "نه تنها ممکن است از یک قانون بین المللی از نقطه نظر" می گوید Gonul Tol, ترکیه یک متخصص در واشنگتن مبتنی بر خاورمیانه موسسه. اردوغان تهدید ممکن است صرفا "راهی برای تقویت دست خود را" علیه مسکو در یک زمان افزایش تنش او می افزاید. در دو هفته گذشته دو روسیه-حمایت حملات به کشته شدن 13 سرباز ترک در یک تیز تشدید درگیری بین ترکیه مبتنی بر شورشیان و نیروهای رژیم در شمال غربی سوریه است.

اما اگر مونترو می ایستد ترکیه ممکن است با مشکلات شارژ کشتی های تجاری برای حمل و نقل مصنوعی آبراه به طور بالقوه سرقت آن از وسیله ای برای کمک به پرداخت هزینه های بسیار گران قیمت پروژه.

یک نمای هوایی از کانال استانبول پروژه در Jan. 2, سال 2020 است.
Erdem Sahin—سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

کانال اتحاد نیز تبدیل به یک مسئله سیاسی در داخل کشور. پس از برنده شدن در یک پیروزی در برابر نخست وزیر سابق رایزنی Yildirim در انتخابات شهرداری ها در ماه ژوئن گذشته استانبول شهردار Imamoglu به ندرت مواجه اردوغان به طور مستقیم. که تغییر زمانی که کانال استانبول شد قریب الوقوع چشم انداز.

استانبول شهردار که نشان دهنده مخالفت حزب " جمهوریخواه خلق (CHP) گفت: زمان در فوریه. 6 که اردوغان قصد دارد به میزان کمی بیشتر از یک "پروژه املاک و مستغلات." رئیس جمهور وزیر دارایی و پسر-در-قانون برات Albayrak است که بنا به گزارش ها در میان کسانی که خریداری زمین در نزدیکی این پروژه مسیر برنامه ریزی شده — هر چند گزارش های خبری آشکار است که مسدود شد توسط یک دادگاه ترکیه در ماه ژانویه است.

در حالی که این کانال ممکن است یک مزیت برای دلالان دولت شده است متناقض در چه مقدار از آن هزینه خواهد شد Imamoglu می گوید. اردوغان است قیمت این پروژه در 75 میلیارد لیره (حدود 12.4 میلیارد دلار). اما برخی از اقتصاددانان پیش بینی کرده اند که آن می تواند در نهایت هزینه که با این استدلال که ترکیه که بازگشت به رشد در سال گذشته پس از ورود به یک رکود اقتصادی در سال 2018 نمی توانیم چنین عدم قطعیت است.

علاوه بر این می گوید Imamoglu جدید آبراه های غیر ضروری است. "نظریه کانال استانبول در حال رفتن به از بین بردن احتقان در Bosphorous مرده در آب," او می گوید:, و اضافه کرد که موجود زیرزمینی نفت و گاز خط لوله ارائه یک راه کارآمد تر برای حمل و نقل هیدروکربن. به جای حل بسفر' ناوبری خطرات او استدلال می کند که کانال را باز می کنند و در این روند ایجاد "جزیره ای از هشت میلیون نفر و افزایش شهر آسیب پذیری در برابر زلزله."

استانبول نهفته است به یکی از فعال ترین خطوط گسل و زلزله شناسان پیش بینی کرده اند که یک زلزله بزرگ در منطقه می تواند به کشتن بیش از 30 ، 000 مردم است. هنگامی که یک 6.8 قدر زلزله ترکیه در جنوب شرقی استان الازیغ و ملطیه در ماه ژانویه به کشته شدن دست کم 38 نفر, ترکیه, وزیر کشور, سلیمان Soylu گفته سی ان ان ترک است که دولت این است که "به طور جدی کار بر روی سناریوی احتمالی از زلزله است."

اما Imamoglu هشدار توسعه در امتداد کانال مسیر می تواند تاثیر زلزله مخرب تر است. در یک سری از توییت در اواخر سال گذشته برجسته ترک زمین شناس دکتر ناسی Gorur پیش بینی کرد که عظیم حفریات تسهیل مواد منفجره و پروژه طرح ساخت جزایر کوچک از حفر زمین در دریای مرمره می تواند باعث تشدید خطرات ناشی از اساسی خطوط گسل در این منطقه است. شهردار می گوید که پس از بیش از 40 کارشناسان با حضور در Jan 10. کارگاه آموزشی به میزبانی شهرداری "ما نمی تواند پیدا کردن یک دانشمند که در دفاع از این کانال."

هنوز هم مخالفت ترکیه megaprojects می تواند مخاطره آمیز باشد. در یک کافه در کنار تنگه بسفر معمار Mücella Yapici سابق دبیر کل اتاق استانبول از برنامه ریزان شهرستان (TMMOB) می گوید: برنامه ای برای کانال "هیچ حس در همه."

از اواخر اما Yapici اعتراض را مجبور به عقب. در این ماه یک دادگاه ترکیه است که انتظار می رود به تصویب حکم در مورد اینکه آیا 68 ساله و 15 متهم دیگر به جرم تلاش برای "سرنگونی دولت و یا تا حدی یا کاملا جلوگیری از توابع آن است."

کسانی که اتهامات مربوط به Yapici نقش در 2013 اعتراضات پارک گزی آغاز شد که به عنوان یک تحصن در مخالفت با طرح ساخت یک مرکز تجاری در یکی از مرکزی استانبول چند باقی مانده فضای سبز. گروه های حقوق بشر می گویند این اتهامات صرفا با انگیزه های سیاسی منافع.

اما Yapici که چهره امکان زندگی بدون آزادی مشروط معتقد است زمان گزی محاکمه خواهد شد "سرکوب مخالفان بالقوه مربوط به [کانال]" و هشدار در جو ظلم و ستم است مانع ارزیابی دقیق از این پروژه زنده ماندن به خصوص در میان جامعه دانشگاهی. "آنها مرعوب" او می گوید.

تبلیغات املاک و مستغلات ارائه می دهد آپارتمان با مشاهده روی کانال در روستای کوچک ساحلی از کربورون ترکیه در ماه ژوئن سال 2018 است.
یاسین Akgul—خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

فراتر از مناره از Sazlibosna مسجد روستایی نمایش بیش سایت از جدید کانال تنها قطع شده توسط آرایه ای از تیرهای برق skirting یک خط الراس امتداد افق. Realtors محلی باید افتخار است که توسعه در دو طرف کانال را در روستاها مانند این نگاه مانند پاریس یا نیویورک مملو از براق آپارتمان مجتمع اسکله پارک ها و بیمارستان ها.

برای بسیاری این یک پیشنهاد وسوسه انگیز. "ما خوشحال هستند چرا که این محل در حال رفتن به تکامل می گوید:" فرماندار محلی Teke که ریشه خانواده در Sazlibosna تاریخ به سال 1862. Teke به بررسی دولت های زیست محیطی گزارش و می گوید که او مطمئن است که هیچ روستاییان خواهد بود مجبور به ترک زمین های خود را. "وجود خواهد داشت بسیاری از مزایای مالی برای ما," او می گوید.

دیگران هستند بنابراین مطمئن شوید. حسن کشاورز در 50s خود را به تازگی به فروش می رسد در حدود نیمی از زمین های خود را به دلالان اما به نظر نمی رسد در مورد آن خوشحال. "ما همه در برابر کانال," او می گوید زمان ایستاده در کنار برخی از تجهیزات کشاورزی و روبترقی هال از یک قایق پارویی. "آنها در حال ایجاد این کانال فقط تا یک یا دو کشتی منتقل می کند اما در این روند آنها در حال کشتن ما راه زندگی است."

با گزارش توسط Engin Baş / استانبول

نوشتن به یوسف Hincks در joseph.hincks@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب