سودان می گوید آن را در دست دیکتاتور سابق عمر البشیر به دیوان کیفری بین المللی

بالا سودان رسمی روز سه شنبه گفت این کشور انتقالی مقامات و گروه های شورشی به توافق دست بیش از سابق خودکامه رئیس

توسط PATRIS-FUN در 23 بهمن 1398

بالا سودان رسمی روز سه شنبه گفت این کشور انتقالی مقامات و گروه های شورشی به توافق دست بیش از سابق خودکامه رئیس جمهور عمر البشیر به دیوان بین المللی کیفری به دادگاه جنایات جنگی از جمله کشتار جمعی در دارفور است.

Al-Bashir که سرنگون شده توسط ارتش در سال گذشته در میان یک قیام است تحت تعقیب دیوان بین المللی لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت و نسل کشی مربوط به دارفور جنگ است. پس از او فردی گری در مه, او در زندان بوده است در سودان سرمایه در خرطوم به اتهام فساد و قتل معترضان.

محمد حسن Taishi یک عضو از کشور مستقل شورا و دولت ایران گفت: این شورا با موافقت گروه های شورشی در دارفور به دست کسانی می خواستم توسط ICC به صورت عدالت در لاهه.

او اشاره نمی al-Bashir با نام اما گفت: "ما توافق کردیم که هر کسی که تا به حال حکم بازداشت صادر شده علیه آنها ظاهر می شود قبل از ICC. من آن را گفت: بسیار واضح است."

Al-Taishi نگفت که آنها را انتقال al-Bashir و دیگران می خواستند توسط ICC و دولت انتقالی نیاز به تصویب ICC رم اساسنامه اجازه می دهد تا برای انتقال رئیس جمهور سابق به دادگاه لاهه.

"ما تنها می تواند دستیابی به عدالت اگر ما التیام زخم با عدالت خود را," او گفت:. "ما نمی توانیم فرار از مقابله با آن است."

او در یک کنفرانس خبری در سودان جنوبی پایتخت جوبا که در آن دولت و شورشیان در حال برگزاری مذاکرات برای پایان دادن به این کشور در دهه های جنگ داخلی.

4 نفر دیگر تحت تعقیب

در دارفور درگیری شورشیان در میان این سرزمین قومی در آفریقای مرکزی جامعه راه اندازی یک شورش در سال 2003 شکایت از تبعیض و ظلم و ستم عرب تحت سلطه دولت خارطوم. دولت در پاسخ با سوخته-زمین حمله هوایی بمب گذاری و انداخته Janjaweed شبه نظامی. تا به 300,000 نفر کشته و 2.7 میلیون رانده شده از خانه های خود.

همراه با al-Bashir, ICC است تحت تعقیب دو نفر دیگر از سران رژیم او — Abdel-رحیم محمد حسین (ع) بود که در داخل کشور و وزیر دفاع در بسیاری از جنگ و احمد هارون ارشد رئیس جمهور در آن زمان که ماه گذشته نام البشیر برای اجرای حکم کنگره ملی حزب است. هر دو شده اند تحت بازداشت در خارطوم پس al-Bashir سقوط.

نیز تحت تعقیب بودند Janjaweed رهبر علی Kushayb و ارشد شورشی دارفور رهبر, عبدالله Banda که محل نگهداری نیست.

سازمان دیده بان l بشیر رییس پس از چند دهه در قدرت (آوریل 2019):

سودان دولت-اجرای گوینده می گوید وزیر دفاع Awad محمد ابن Auf است که سوگند به عنوان رئیس جدید شورای نظامی است که اجرا خواهد شد این کشور برای دو سال. 5:05

ICC سخنگوی Fadi Al عبدالله گفت: دادگاه تا به حال هیچ نظر تا زمانی که آن را دریافت تاییدیه از مقامات سودان. اما او گفت که این کشور نمی خواهد که به تصویب دادگاه موسس پیمان اساسنامه رم قبل از ارسال al-Bashir به لاهه.

"وجود دارد یک تعهد برای سودان به همکاری" با دادگاه حکم بازداشت او گفت:. "تصویب اساسنامه رم به خودی خود نه یک نیاز برای تسلیم شدن مظنون است."

استرداد می تواند باعث تسریع واکنش

تصمیم به استرداد al-Bashir می تواند منجر به یک واکنش شدید از داخل سودان نظامی که از او پدید آمده و نیز از اسلامگرایان در این کشور است.

Al-Bashir وکیل محمد حسن هشدار داد که توزیع او را "وخیم سیاسی و امنیتی پیامدهای" برای سودان است.

گفت: "این موضوع را نمی خواهد اتفاق می افتد به راحتی," او گفت: AP توسط تلفن.

ژنرال محمد حمدان Dagalo شناخته شده به عنوان Hemedti نشان داده شده است که در سال گذشته در Galawee جنوب سودان. او در بخشی از Janjaweed شبه نظامی که خرد شورشیان دارفور. (آسوشیتد پرس)

توزیع بیش al-Bashir یک موضوع حساس در سودان به این کشور تلاش می کند برای هدایت به سمت دموکراتیک و اصلاحات اقتصادی است.

معاون مستقل شورای ژنرال محمد حمدان Dagalo, همچنین به عنوان شناخته شده Hemedti دستورات یک واحد شبه نظامی بود که درگیر در خرد کردن شورشیان دارفور. دولت انتقالی تحت فشار برای پایان دادن به آن جنگ با گروه های شورشی آن را به عنوان به دنبال بازسازی اقتصاد کتک جذب بسیار مورد نیاز کمک های خارجی و تحویل دموکراسی در آن وعده.

"نوپای پست-بشیر سودان دولت است نشان دادن یک تعهد جدی به مبانی حقوق بشر در سال ،" جان Prendergast متخصص و از بنیانگذاران نگهبانی ناظر ، "در نهایت شاهد یک اندازه گیری کمی از عدالت و انجام جنایات فجیع جنایات در دارفور امیدوارم تنفس زندگی جدید را به تلاش جهانی در حمایت از حقوق بشر و نسل کشی پیشگیری است."

Al-Bashir خواهد بود مشخصات بالاترین رقم در عین حال به نظر می رسد قبل از ICC که در سال 2002 تاسیس شد اما شده است قادر به دست آوردن پذیرش در میان قدرت های بزرگ از جمله آمریکا و روسیه و چین.

در این Nov. 23, 2017, فایل, عکس, ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همسرش جمهور سودان عمر البشیر لرزش دست در طول یک جلسه در سوچی. تا زمانی که خود را فردی گری در سال گذشته بشیر سفر آزادانه به چند کشور با وجود اینکه تحت کیفرخواست. (میخائیل Klimentyev, کاخ کرملین, استخر, عکس از طریق AP)

اگر او بیش از آن خواهد بود تنها دومین بار در یک کشور تسلیم شده است یک رهبر سابق به ICC. ساحل عاج منتقل رئیس جمهور سابق Laurent Gbagbo در سال 2011 به لاهه که در آن او تبرئه سال گذشته به جرم جنایت علیه بشریت اتهامات مربوط به اتهام دخالت در بعد از انتخابات.

برای یک دهه بعد از کیفرخواست خود را, al-Bashir سفر خارج از کشور غالبا برای دیدار دوستانه رهبران و بدون ترس از دستگیری. او حتی با حضور در جام جهانی 2018 در روسیه که در آن او لگد توپ فوتبال شوخی در فرودگاه مراسم استقبال و تماشای مسابقات از لوکس صندلی.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن