نظر: سلاح نمی مبارزه با بیماری های همه گیر

این COVID-19 همه گیر نشان می دهد که ما اولویت امنیتی اشتباه است. ویروس, شیوع بیماری, بعد از همه, نمی تواند موج

توسط PATRIS-FUN در 8 اردیبهشت 1399

این COVID-19 همه گیر نشان می دهد که ما اولویت امنیتی اشتباه است. ویروس, شیوع بیماری, بعد از همه, نمی تواند موجود باشد توسط نیروی نظامی. زمان برای امنیت تجدید نظر می گوید Miodrag Soric.

نگه داشتن شهروندان امن است و بزرگترین مسئولیت هر دولت است. شهروندان تنها می تواند لذت بردن از رایگان با وقار زندگی می کند زمانی که آنها امن هستند. و رفاه اقتصادی هم بستگی به امنیت نگهداری شده برای همه است. اما این آسان تر است از انجام گفت. ادامه coronavirus همه گیر نشان می دهد که چگونه به خوبی و یا در واقع بد کشورهای مختلف در حال مدیریت این شیوع. و از همه مهمتر چگونه آمادگی آنها برای چنین یک بحران است.

بسیاری از مقامات می گویند هیچ کس نمی تواند آن را دیده اند در حال آمدن است. اما از سال 2003 تاکنون ما شاهد آمريکا آنفولانزای خوکی MERS ابولا و Zika شیوع ویروس. دولت در برخی کلمات به حال زمان کافی برای آماده سازی برای امکان یک بیماری همه گیر. اما رهبران در نیمکره شمالی کردم اولویت های خود را اشتباه سرمایه گذاری میلیاردها دلار اسلحه به جای آماده خدمات اضطراری برای یک فاجعه بالقوه سناریو.

توانا ارتش با کمبود بودجه روبرو نظام سلامت

تانک و هواپیماهای جنگنده و ناوهای هواپیمابر — که در آن بسیاری از اعضای خدمه کاهش یافته است بیمار مبتلا به کروناویروس — بی فایده هستند در برابر یک بیماری همه گیر. جهان قدرتمندترین ارتش به سادگی نمی خواهد ما را امن نگه دارید. در مقابل افزایش هزینه های دفاعی است که اغلب منجر به کشورهای انحراف پول دور از مراقبت های بهداشتی و سیستم های شبکه زیرساخت ها و اقدامات حفاظت از محیط زیست.

Soric Miodrag

Miodrag Soric یکی از DW ارشد خبرنگاران

این یک روحیۀ تکرار توسط رئیس جمهور سابق آمریکا و ژنرال ارتش Dwight D. Eisenhower که در سال 1953 در روزهای اولیه جنگ سرد گفت:

"هر تفنگ ساخته شده است که هر جنگی به راه اندازی هر موشک شلیک شده نشانگر در آخر حس سرقت از کسانی که گرسنگی و تغذیه کسانی که سرد و پوشیده. این جهان در اسلحه است نه صرف پول به تنهایی. آن است که هزینه های عرق از آن کارگران نبوغ دانشمندان آن را به امید آن کودکان است."

پس از 9/11 حملات آمریکا افزایش تا نیروهای مسلح خود را راه انداختن جنگ علیه اسلامگرایان رادیکال در خارج از کشور — هر دو واقعی و خیالی. در حال حاضر در ادراک دوقلو برج بمب گذاری ممکن است به نظر می رسد تقریبا بی اهمیت نسبت به نمرات مرگ از COVID-19 در ایالات متحده چه رسد به بقیه جهان.

فقط برای روشن شدن: البته هر کشور نیاز به یک ارتش برای محافظت از شهروندان خود را از حملات خارجی. و ما ناوگان برای مثال نقش کلیدی در تامین امنیت جهانی مسیرهای تجاری. اما آمریکا و کشورهای دیگر شکست خورده اند به رسمیت شناختن بزرگترین تهدید برای امنیت ما: بیماری های همه گیر تغییر آب و هوا و نابودی محیط زیست.

رهبران را دست کم گرفت کسانی که تهدید و هنوز هم انجام این کار در حال حاضر. علاوه بر این زمان همه گیر نیز ممکن است رسوب مواد غذایی شورش به خصوص در آفریقا و بخش هایی از آسیا است.

انزوا, حمایت از تولیدات داخلی کمک نمی خواهد

یک بار دیگر وجود دارد در تماس با ما به پایین جاده از انزوا و روشن ماندن تمام جهان را در بحران و جنگ. اما ویروس ها و آب و هوا تغییر نمی مراقبت از مرزهای ملی. و حمایت از تولیدات داخلی کمی برای کمک به هر دو. این به ضرر ملت و صادرات صنعت سرکوب رشد اقتصادی و در نهایت وادار کردن مردم به فقر است. انشعابات می تواند به مراتب بدتر از شیوع ویروس خود را.

همه گیر ما رو ساخته شده است کاملا روشن که چقدر دنیای ما دنیای امروز است. چیزی اتفاق می افتد در دور دست کشور می تواند به سرعت گسترش و تاثیر مردم در سراسر جهان.

جهانی شدن است که در اینجا به ماندن بگیرید. این بدان معناست که جامعه جهانی باید همکاری کنند. و برای این کار کشورهای ثروتمند در شمال جهان مخصوصا آمریکا باید رهبری و نشان دادن آنها آموخته اند که از اشتباهات گذشته. فقط در آن می تواند جهان ما را تبدیل به یک مکان امن تر برای همه.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب