ایران نمی خواهد می گویند چه چیزی باعث آتش سوزی مرموز در سایت های هسته ای

آنلاین تصویری و پیام های ظاهرا مسئولیت آتش در ایران زیرزمینی نطنز سایت های هسته ای عمیق تر به رمز و راز جمعه د

توسط PATRIS-FUN در 14 تیر 1399

آنلاین تصویری و پیام های ظاهرا مسئولیت آتش در ایران زیرزمینی نطنز سایت های هسته ای عمیق تر به رمز و راز جمعه در اطراف فروغ — حتی به تهران اصرار داشت آن را می دانستند, علت, اما نمی خواهد آن را عمومی با توجه به "دلایل امنیتی."

متعدد و متفاوت ادعاهای خود توصیف گروه به نام "یوزپلنگ از میهن" شامل زبان مورد استفاده توسط چندین ایرانیان از مخالفت سازمان. آنها همچنین متمرکز تقریبا به طور کامل در برنامه هسته ای ایران مشاهده شده توسط اسرائیل به عنوان یک خطر برای موجودیت خود.

متفاوت پیام و همچنین این واقعیت است که کارشناسان ایران هرگز از شنیده می شود این گروه قبل از پرسش در مورد اینکه آیا نطنز دوباره به حال با آن مواجه خرابکاری توسط یک کشور خارجی به عنوان آن را تا به حال در طول استاکس نت ویروس های کامپیوتری شیوع اعتقاد به مهندسی شده آمریکا و اسرائیل است. تهران در واکنش تا کنون نشان می دهد که مقامات ایرانی به طور فزاینده ای با در نظر گرفتن این احتمال جدی است.

"اگر آن را ثابت شده است که کشور ما حمله شده است با حملات سایبری ما پاسخ خواهد داد" هشدار داد ژنرال غلامرضا جلالی رئیس نظامی ایران واحد مسئول مبارزه با خرابکاری با توجه به گزارش در اواخر روز پنجشنبه توسط Mizan news agency.

مقامات ایرانی باید به دنبال تطهیر آتش که گرفت در اوایل روز پنجشنبه خواستار آن تنها یک "حادثه" است که تحت تاثیر یک "صنعتی ریخته." اما یک منتشر شد عکس و ویدیو از سایت های پخش شده توسط تلویزیون دولتی ایران نشان داد دو طبقه ساختمان آجر با علامت تاول و سقف آن ظاهرا نابود شده است. باقی مانده بر روی زمین و یک درب است که نگاه منفجر کردن لولا پیشنهاد یک انفجار همراه با شعله.

دو ایالات متحده بر اساس تحلیلگران صحبت کرد که به آسوشیتد پرس با تکیه بر تصاویر منتشر شده و تصاویر ماهواره ای شناسایی شده مبتلا به ساختمان به عنوان نطنز جدید سانتریفیوژ مونتاژ مرکز. یک تصویر ماهواره ای روز جمعه توسط Planet Labs, Inc., مشروح توسط کارشناسان در جیمز مارتین مرکز مطالعات منع گسترش در Middlebury موسسه بین المللی مطالعات نشان می دهد که به نظر می رسد آسیب به نیمی از ساختمان.

این تصویر ماهواره ای نشان می دهد که ساختمان های آسیب دیده پس از یک آتش سوزی و انفجار ممکن در سایت. (Planet Labs, Inc., جیمز مارتین مرکز مطالعات منع گسترش در Middlebury موسسه بین المللی مطالعات/آسوشیتد پرس)

هسته ای ایران مقامات, پاسخ به یک درخواست برای نظر از AP در تحلیلگران یافته. اما semiofficial خبرگزاری تسنیم به نقل از سخنگوی امنیت ملی ایران شورای اسلامی عنوان کرد و گفت مقامات دانستن علت این آتش است.

"با توجه به برخی از ملاحظات امنیتی علت و چگونگی این حادثه اعلام خواهد شد در زمان مناسب" کیوان خسروی بنا به گزارش روز جمعه گفت بدون توضیح.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) گفت: هیچ کدام از آن بازرسان در نطنز در زمان آتش است.

قبل از خبر آتش سوزی شد عمومی دوشنبه, بی بی سی فارسی می گوید: آن روزنامه نگاران دریافت ایمیل از خود اعلام کرد یوزپلنگ از میهن ادعا از یک حمله در نطنز.

ویدئویی ادعا کرد که این گروه شامل "سربازان از قلب رژیم نهادهای امنیتی" که می خواستند برای متوقف کردن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای. ایران طولانی خود را حفظ کرده است برنامه اتمی برای مقاصد صلح آمیز. این آژانس گفته است که ایران "انجام فعالیت های مربوط به توسعه از یک دستگاه انفجاری هسته ای" در یک "ساختار برنامه" از طریق پایان سال 2003 است.

ویدئو و نوشته شده بیانیه همچنین با اشاره به آیت الله علی خامنه ای به عنوان "ضحاک" یک هیولا در زبان فارسی و فرهنگ عامه. اما لحن سراسر پیام درگیری با یک با استفاده از اصطلاحات اغلب در ارتباط با ایران Mujahedeen-e-رجوی تبعید گروه یا فرقه و تصویری به ظاهر نشان دادن ایران شیعه حکومت دینی به عنوان بدتر از حکومت شاه محمد رضا پهلوي. این ویدئو همچنین شامل قسمت های ملی آهنگ "ای ایران" که اصلاح طلبان و گروه های مخالف هر دو بخوان.

مجاهدین گروهی که مسئول آتش. بیانیه خود را توصیف فروغ به عنوان یک "در واکنش به پروژه هسته ای از فاشیسم مذهبی حاکم در ایران که گریبان مردم ایران [با] تنها فقر و سرکوب تروریسم و جنگ است."

از شاه تبعید پسر ولیعهد رضا پهلوی گفت: "نمی باید هر گونه تماس با این گروه" ادعا کرد که آتش است. AP بدون دریافت پاسخ به یک ایمیل ارسال شده به یک آدرس در ارتباط با یوزپلنگ از میهن اظهارات.

ادعا گروه نام نیز رخ داد برخی به عنوان عجیب و غریب داده است که "یوزپلنگ" یک نام مستعار برای ملی فوتبال ایران باشگاه. Ronen برگمن اسرائیل یک روزنامه نگار که با این نسخهها کار با نیویورک تایمز منتشر شده و یک کتاب در موساد با عنوان ظهور و کشتن اولینسوال که چرا یک گروه مخالف ایرانی خواهد نام خود را که.

"این بسیار بعید است که جدی مخالفان جنبش خواهد با استفاده از یک نام است که احتمالا دقیقا همان چیزی است که افرادی که با آن هدف بودند مردم را به فکر می کنم" برگمن نوشت: روز جمعه در توییتر به زبان انگلیسی و بدون توضیح. او همچنین در توییتی یک پیام مشابه در زبان عبری.

سوء ظن بیش از این آتش سوزی بلافاصله در اسرائیل از جمله در تفسیر منتشر شده توسط ایران دولتی خبرگزاری ایرنا پنج شنبه.

Meir Javedanfar یک ایران مدرس در مرکز میان رشته ای در Herzliya, Israel که مشاهده یوزپلنگ تصویری گفت: هر داخلی که موفق به نفوذ ایران به شدت محافظت تاسیسات هسته ای خواهد بود و بعید است به خطر دستگیر شدن توسط توزیع چنین تصویری. او گفت: "آن را دشوار است به دانستن" اگر اسرائیل موساد و یا دیگر سازمان اطلاعاتی خارجی تولید می شود ،

"این می تواند یک سازمان اطلاعاتی خارجی به منظور ایجاد اختلاف در ایران ... و یا شاید آن را یک پرچم دروغین توسط رژیم ایران به منظور کرک کردن" Javedanfar گفت.

آژانس بین المللی انرژی اتمی بازرسان و تکنسین های ایرانی در سایت نطنز در Jan. 20, 2014. (کاظم قانع/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

این تصویری بود, اما آن را در کاشان سایت های هسته ای به جای نطنز. کاشان در یک شهر در نزدیکی و هنگامی که خانه را به یک بزرگ و تاریخی جامعه یهودی. ایرانیان یکنواخت تماس هسته ای سایت نطنز.

از بین بردن یک سانتریفیوژ مونتاژ تسهیلات تا حد زیادی می تواند تاثیر توانایی ایران با سرعت بیشتری غنی سازی مقادیر بیشتری از اورانیوم که می تواند یک هدف یا اسرائیل یا ایالات متحده آمریکا

ایران آغاز شده بود با تجربه پیشرفته سانتریفیوژ مدل در پی آمریکا به طور یک جانبه برداشت دو سال پیش از تهران 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان. آن زمان سال برای ایران به آن کامل نسل اول IR-1 سانتریفیوژ کردن طرح های آن خریداری شده از پاکستان دانشمند A. Q. خان بازار سیاه شبکه. معلوم نیست اگر ایران مشابه دیگر-حجم تسهیلات مونتاژ.

این واقعیت است که نطنز آتش نیز می آید کمتر از یک هفته پس از انفجار در منطقه شرق تهران است که تحلیلگران بر این باورند پنهان یک سیستم تونل زیرزمینی و موشک های سایت های تولید نیز بالا می برد سوء ظن.

تگزاس مبتنی بر خصوصی هوش شرکت استراتفور گفت: هر دو حادثه می تواند "شده اند نتیجه های داخلی گروه بازیگری با یا بدون حمایت و یا نتیجه آمریکا و یا اسرائیل حمله سایبری."

"اگر وجود دارد یک کمپین توسط ایالات متحده و اسرائیل و/یا گروه های محلی در ایران در جریان است, پس از آن ایران است به احتمال زیاد در نهایت در نوع پاسخ و به طور بالقوه علیه اهداف غربی در خلیج فارس" استراتفور هشدار داد.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن