چرا ما مدیون ازدواج همجنسگرایان را به اولیه ترانس فعال

ثانیهistory است نوشته شده توسط فاتحان اما به چه معنی است اگر ما به پیروزی دست یافته و تنها به خاطر شخص دیگری

توسط PATRIS-FUN در 10 تیر 1399

ثانیهistory است نوشته شده توسط فاتحان اما به چه معنی است اگر ما به پیروزی دست یافته و تنها به خاطر شخص دیگری را نبرد ؟

به عنوان یک مورخ از تجاوز+ سیاست و فرهنگ این تعهد من به نگاه در سمت پنهان از تاریخ بخشی از گذشته ما که نیست نوشته شده توسط فاتحان تاریخ که به خاک سپرده مبهم archives اغلب به راحتی فراموش می شود. و این که تاریخ به ما می گوید که ما مدیون بسیاری از ما پیروزی از جمله برابری ازدواج برای کسی که هرگز یک کتاب نوشت یا رو کامل شناخت آنها سزاوار: یک ترانس زن از رنگ.

پنجاه سال پیش در 21 مه سال 1970 سیلویا ریورا ایستاده بود قبل از یک قاضی در شهر نیویورک است. تنها هجده سال, او با پوشیدن بنفش jumpsuit و بزرگ عینک آفتابی.

"نام پرسید:" قاضی.

"ری ریورا—اما با من تماس سیلویا" او گفت:.

قاضی به وکیل او. "مشاور است مشتری خود را یک مرد یا یک زن؟"

وکیل او برای لحظه ای متوقف شد. "بله آقای قاضی."

با سن دوازده ریورا حال تبدیل شدن به یک کارگر جنسی در 42nd street. او با تشکیل یک خانواده همکار "کودکان خیابانی" و در شب 27 ژوئن سال 1969 این جوانان—که بسیاری از آنها بی خانمان پرتاب توسط خود خانواده ها—پیوست جنسیتی غیر منطبق با کاربران از استون وال در مسافرخانه برای شروع اول آمریکا به طور گسترده ای به اطلاع عموم عجیب و غریب قیام در برابر ظلم و ستم پلیس. در حال حاضر مورخان اشاره به کسانی که چهار شب از مقاومت به عنوان شورشهای استون وال. و اگر چه داستان در طول زمان تغییر ریورا گفت که او وجود دارد.

چند ماه بعد در ماه مارس سال 1970 ریورا در مورد آموخته که به تازگی تشکیل گی فعالان داد بیشتر عملگرا سیاسی-گرا شاخه از انقلاب, گی, جبهه آزادی.

"اعضای همه حق آنها قرار داده نشده است پایین هیچ کس چون عمل آنها متفاوت و یا پوشیدن آرایش," او نوشت: دیگر او را به "خواهر ملکه."

"ما نیاز دارد!"

ریورا انداخت و خودش را به یکی از GAA اولین طرح یک دادخواست برای یک شورای شهر لایحه در برابر گی, اشتغال, تبعیض است. و در 15 آوریل سال 1970 در 7:30 PM, یک افسر پلیس را دیدم ریورا جمع آوری امضا برای طومار در 42nd street. افسر به او گفت به ترک اما ریورا حاضر او تا به حال این حق در قانون اساسی وجود داشته باشد.

با توجه به اسناد دادگاه او فریاد زد "تبعیض علیه همجنسگرایان" در حالی که افسر کشیده و او را به سمت ماشین پلیس.

در مه 21, Rivera وارد دادگاه او--به اتهام رفتار آشوبگرانه--بدون وکیل. این GAA تا به حال موفق به پیدا کردن هر کسی به نمایندگی از او.

سپس چیزی معجزه اتفاق افتاده است. یک وکیل جوان به نام هارولد وینر در دادگاه های مختلف مورد متوجه ریورا. پس از یادگیری جزئیات دستگیری او او موافقت کرد به نمایندگی از او در نقطه ای.

اگر چه دستگیری افسر نشان داد هرگز به دادگاه (چهار شاهد تهيه و به شهادت که ریورا هیچ مشکلی انجام داده بود) قاضی وحشت توسط ریورا را عدم رعایت هنجارهای جنسیتی حاضر به اخراج این مورد. پس از سه ماه و پنج سقط جلسات و یکی دیگر از بازداشت "زن جعل هویت" یک قاضی انداخت بیرون اصلی بازداشت.

در ضمن ریورا جدید وکیل ادامه داد: کمک به GAA. وینر ظ گروه مقالات از اختلاط که قرار می گیرند. پس از شانزده ماه نبرد قانونی دادگاه استیناف تایید GAA نرم افزار. به دلیل سیلویا ریورا به GAA شد به رسمیت شناخته شده شرکت در ایالت نیویورک است.

برای حمایت از ریورا حقوقی نبرد GAA دوباره تاسیس آن اقدام قانونی کمیته که رفته بود خفته. تا زمانی که محاکمه او سازمان داده بود تا در مبارزه در دادگاه با تمرکز به جای اقدام مستقیم و فشار سیاسی است. به دلیل سیلویا ریورا به GAA شد از نظر قانونی گرا سازمان است.

در اوایل سال 1972 به GAA قانونی اقدام کمیته چرخید و بودجه یک سازمان جدید: این Lambda Legal Defense آموزشی صندوق. بیست سال بعد وقتی که دیگر حقوق همجنسگرایان سازمان جرأت شرکت در اولین نبرد قانونی برای برابری ازدواج در هاوایی, Lambda Legal شد برای اولین بار به انجام این کار. لاندا وکلای مدافع از جمله اوان Wolfson بودند ابزاری در بخشی از, ازدواج, مبارزه برای دو دهه آینده به اوج خود رسید که در سال 2015 تصمیم دیوان عالی کشور. به دلیل سیلویا ریورا ما ازدواج همجنس بازان.

پس چرا هر گی آمریکایی را جشن می گیرند این واقعیت است ؟

چند ماه پس از دستگیری او Rivera برنامه ریزی شده خود به تظاهرات ضد, گی, سیاست در دانشگاه نیویورک. با توجه به داخلی جلسه دقیقه GAA حاضر به حمایت از آنها به دلیل "تظاهرات بودند به نام" خیابان مردم است.'"

سرخورده توسط GAA Rivera سپس با همکاری Stonewall جانباز مارشا P. جانسون برای تشکیل یک سازمان جدید در خیابان دوجنسه ها برای قدرت. "شما مردم را اجرا کنید اگر شما می خواهید, اما ما خسته از در حال اجرا" اواز یا موسیقی دو نفری اعلام کرد.

زمانی که آنها تصمیم به باز کردن یک پناهگاه بی خانمان برای دیگر کودکان خیابانی در این GAA حاضر به حمایت از آن. در پاسخ ریورا و جانسون تغییر نام گروه خود را: آنها ریخته "برای قدرت" تبدیل شد و خیابان جامه عمل انقلابی (ستاره) به جای آن.

در همین حال فعالان به طور فزاینده ای دیدم "drag queens" مانند ریورا و Johnson به عنوان تهدید برای خود ایجاد کند. همجنس گرایان شد و قرار است به نگاه و عمل محترم--نه تجاوز هنجارهای جنسیتی--برای به دست آوردن پذیرش. به علاوه برخی از انحصاری لزبین فمینیست ادعا کرد که ریورا و جانسون چیزی بیش از "مردان در لباس" بودند اهانت آمیز "واقعی" زنان است. به این دلایل در سال 1973 غرور جشن, سازمان منع ریورا از صحبت به میان جمعیت. او صحبت کرد به هر حال: "من شده اند در زندان انداخته من از دست کار من از دست داده اند آپارتمان برای آزادی و همه شما با من این راه؟" جمعیت هو ،

گی, فعالان در تبعید سیلویا ریورا, دل شکسته از این جنبش است.

زیر سال, سیاستمداران و فعالان همجنسگرا حذف ترانس حمایت از پیشنهاد شورای شهر ضد تبعیض لایحه. این لایحه هنوز هم شکست خورده است.

در اوایل 2000s, کمپین حقوق بشر حاضر شامل ترانس حمایت در آن پیشنهاد اشتغال غیر تبعیض عمل می کنند. این لایحه هنوز هم شکست خورده است.

سیلویا ریورا آگهی های عمل-تا مارس گذشته اتحادیه مربع در نیویورک در ژوئن 26, 1994.
جاستین Sutcliffe—AP

"من چیزی برای افتخار به جز این که به من کمک کرد تا آزادی همجنسگرایان در سراسر جهان" نوشت ریورا در سال 2001. "من هنوز نشسته در پشت اتوبوس هنوز در تلاش برای گرفتن بچه ها به مسکن مناسب و به آنها آموزش و پرورش به آنها مواد مخدر است."

او در اثر سرطان سال بعد. از آن به بعد اگر چه نام او را تبدیل به برجسته تر مورخان و فعالان به طور یکسان باید پاک کامل پویا و پیچیده داستان سیلویا ریورا یکی از مهم ترین پیشگامان این جنبش برای تجاوز+ برابری یا آگاهانه فراموش کردن و یا جدا کردن صندلی نقش خود را به یک شورش.

به عنوان یک مورخ, چگونه درست کنم این خطا در گفتن از ما گذشته است ؟ و به عنوان کشورهای مستقل مشترک المنافع سفید گی مرد جامعه ای که در آن جشن ازدواج و رفاه و ما خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری, چگونه می توانم جبران گناهان اجداد من?

من یک تعهد اخلاقی برای پیوستن به سیلویا مبارزه. برای کمک به تغییر جنسیت مرکز قانون در یک زندگی یا مرگ نبرد برای محافظت از لباس زندگی می کند و ترانس مهاجران در طول بیماری همه گیر.

برای ارسال پول نقد به آیتالله سیستانی مبارزه با حزب جمهوری خواه جنگ در ترانس کودکان است.

برای کمک به ایجاد سیلویا ریورا قانون پروژه فراهم می کند که خدمات حقوقی به کم درآمد ترانس مردم به خوبی تامین می شود LGBTQ+ سازمان در کشور است.

برای رسیدن به ارائه کمک و مراقبت و سرپناه به مناطق حاشیه اعضای جامعه ما است.

چیز زیادی در مورد تاریخچه حتی اگر ما نمی توانیم گذشته را تغییر دهید این است که ما در حال ایجاد آن را در حال حاضر. در سال 2020 یک سال از جنجال و هیاهو ما باید از این فرصت برای ایجاد یک مطلب فقط, محترم, تاریخچه برای نسل های آینده به مطالعه: سابقه است که می گوید: سیلویا مبارزه برای ما و پس از آن ما می جنگیدند ،

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن