چرا coronavirus قیام می تواند ویرانگر برای جنوب آسیا

تخلیه جنوب آسیا شهروندان از چین در شهر ووهان می تواند در معرض یک پرجمعیت منطقه به کوروناویروس. در جنوب آسیا آم

توسط PATRIS-FUN در 14 بهمن 1398

تخلیه جنوب آسیا شهروندان از چین در شهر ووهان می تواند در معرض یک پرجمعیت منطقه به کوروناویروس. در جنوب آسیا آماده برای مقابله با امکان گسترش این ویروس مرگبار? DW تجزیه و تحلیل.

فیلیپین' وزارت بهداشت تایید یکشنبه که 44 ساله چینی مرد فوت در کشور به علت عوارض ناشی از کوروناویروس — این اولین مرگ در خارج از چین نسبت به این ویروس است. مرد بود از ووهان کانون این ویروس در چین و تا به حال در فیلیپین در ژانویه 21.

فیلیپین مرگ نشان می دهد که مقیاس از مشکلات کشورهای آسیایی در هنگام برخورد با کروناویروس بیماری همه گیر.

Coronavirus موارد گزارش شده در یک شماره از سرزمین های آسیایی از جمله هند, هنگ کنگ, ژاپن, ماکائو نپال و سنگاپور سریلانکا و کره جنوبی و تایوان و تایلند با حداقل 304 مرگ و میر و بیش از 14,380 موارد در چین است.

ادامه مطلب: Coronavirus موارد گسترش ترس در کشورهای شرق آسیا

دولت در این کشور آسیایی در حال اجرای اقدامات لازم برای جلوگیری از این ویروس از گسترش هر بیشتر, اما آنها با مشکلات بسیاری در مهار این بیماری همه گیر. بر خلاف کشورهای غربی که مناسب قرنطینه ساز در محل در فرودگاه ها و سایر اماکن و تجهیزات پزشکی به بیماران در دسترس است — بسیاری از کشورهای جنوب و شرق آسیا و عدم آمادگی برای مقابله با این وضعیت است. ممکن است گسترش از coronavirus در این کشورها می تواند به اثبات می شود فاجعه بار است.

ادامه مطلب: Coronavirus: همه چیز شما نیاز به دانستن

تخلیه بیش از حد مخاطره آمیز

اگر چه بسیاری از کشورهای آسیایی قرار داده شده اند ممنوعیت سفر در coronavirus-آمار چینی شهرهای آلوده مردم از سایر نقاط جهان هنوز هم می تواند مطرح یک چالش بزرگ است. یکی دیگر از نگرانی های عمده این است که تخلیه این کشورها شهروندان از چین است. در حالی که برخی از دولت ها به ارمغان آورده اند شهروندان خود را پشت دیگران به فکر عواقب این حرکت.

تخلیه شهروندان از چین به شمار یک چالش بزرگ به عنوان به خوبی به عنوان یک معضل اخلاقی. از یک طرف کشورهای آسیایی فقط نمی تواند خود را رها شهروندان در چین به خصوص در ووهان به عنوان زندگی خود را می تواند در معرض خطر وجود دارد و از طرف دیگر آوردن آنها می تواند در معرض یک جمعیت بزرگتر به کروناویروس به امکانات پزشکی در کشورهایی مانند بنگلادش و نپال و هند و پاکستان هستند و نه کافی برای امکان مقابله با شیوع ویروس.

هند مثلا تخلیه شهروندان خود از ووهان در روز شنبه. بسیاری از این evacuees دانش آموزان که آورده بودند به دهلی نو توسط یک هواپیما.

ادامه مطلب: Coronavirus: که اعلام اورژانس بهداشت جهانی

عارف یک تاجر هندی که در بازگشت به کشور خود را از چین گفت: DW وضعیت در ووهان نگران کننده است.

"مردم می ترسند. آنها نمی خواهند برای رفتن به بیمارستان و درمان خود را در خانه برای سرماخوردگی و سرفه. مقامات چینی در, از سوی دیگر با زور و اجبار اعتراف مردم به بیمارستان" او گفت:.

دیگر شهروند هند گفت: DW به شرط ناشناس ماندن گفت که اگر چه این وضعیت در ووهان نگران کننده است, دیگر قطعات از چین هستند و نه تحت تاثیر coronavirus: "رسانه ها اغراق آمیز این مسئله است. من فکر می کنم که همه چیز را تحت کنترل در روز بعد یا یک هفته."

هند همسایه پاکستان تصمیم گرفته است به تخلیه شهروندان خود از ووهان استدلال تصمیم به اتباع خانه در این کشور بزرگتر بهره.

"چین در حال حاضر اعلام کرد که هیچ شهروند چینی را به خارج از کشور بدون باقی مانده بیماری-رایگان برای 14 روز" ظفر میرزا ویژه, دستیار نخست وزیر پاکستان عمران خان در سلامت به خبرنگاران گفت: در روز شنبه. "امروز من در ملاقات با سفیر چین در اسلام آباد و ما توافق کردیم که همان سیاست نیز اعمال می شود به کسانی که پاکستانی ها که در حال حاضر در چین است."

Rizwan شوکت پاکستان در ووهان ابراز ناامیدی بیش از میرزا ،

"میرزا گفت که ما در اینجا امن است. این درست نیست. ما واقعا می ترسم از این وضعیت است. همه کشورها در حال انجام اقدامات برای تخلیه دانش آموزان خود را از چین اما نه پاکستان" شوکت گفت: DW این اردو خدمات.

امجد حسین یکی دیگر از پاکستان در ووهان گفت: تخلیه مورد نیاز به درستی نظارت طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی (WHO).

ادامه مطلب: آنچه به منزله یک بین المللی سلامت عمومی اورژانس ؟

ضعف سیستم های سلامت

با توجه به لانست یک مجله پزشکی بسیاری از کشورهای آسیای جنوبی رتبه پایین در دسترسی به مراقبت های بهداشتی و با کیفیت است. برای مثال در سال 2016 بنگلادش رتبه 133rd هند در 145 و پاکستان 154th در این مناطق است. در نتیجه خطر مرگ و میر به عنوان یک نتیجه ممکن است coronavirus شیوع بسیار بالا است.

"ما بزرگترین نگرانی این است که پتانسیل برای این ویروس به گسترش به کشورهای ضعیف تر سیستم های سلامت که در حال آمادگی برای مقابله با آن گفت:" Tedros Adhanom Ghebreyesus این که مدیر کل.

یک پاکستانی رسمی بهداشت گفت: DW که هیچ آزمایشگاه در کشور برای تست آخرین قالب coronavirus.

"دولت است که به حق نگران است و به همین دلیل آن را نمی خواهید به ارمغان بیاورد پاکستانی به کشور از ووهان" او گفت:.

با توجه به مجله سیاست خارجیعوامل مختلفی را در جنوب آسیا بیشتر در معرض coronavirus از کشورهای دیگر است. "برای اولین بار بسیاری از [این کشورها] در میان پرجمعیت ترین کشور در جهان است. نرخ سواد پایین هستند به طور کلی بهداشت آگاهی کم است و دسترسی به آب تمیز و دستکش و ماسک محدود است. بیمارستان های خصوصی تمایل به کوچک و گران قیمت در حالی که دولتی هستند بیشتر understaffed و آمادگی برای عمده بحران.

این مجله با اشاره به این که یک مرد در نپال آزمایش مثبت برای coronavirus پس از آزادی از پزشکی مشاهده است. این منطقه در رسانه ها نیز کرایه ضعیف ترین نظرسنجی جهانی آن را بعید است که روزنامه نگاران می تواند بالا بردن آگاهی به سرعت به اندازه کافی و یا نگه داشتن دولت به حساب در صورت شیوع این مجله نوشت.

در حالی که مهار ووهان virus تا حد زیادی بستگی به چگونه مقامات چینی مقابله با آن کارشناسان گفته اند که گسترش آن در سایر نقاط آسیا و به ویژه در جنوب آسیا می تواند تبدیل به یک مشکل به خودی خود اگر دولت خود را نمی, اقدامات مناسب.

یکی از دلایل کلیدی Ghebreyesus اعلام coronavirus یک اورژانس جهانی شد و با توجه به گسترش ویروس در کشورهای خارج از چین و پشتیبانی داده شود نیاز به کشورهای ضعیف تر سیستم های بهداشتی.

ادامه مطلب: چگونه آفریقا در حال آماده سازی برای coronavirus

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im