چه Juneteenth و به همین دلیل است که هر کس صحبت کردن در مورد آن در این سال ؟

این یک 155 سال بعد از جشن که بسیاری از غیر مردم سیاه و سفید در ایالات متحده و در سراسر جهان تنها شروع به شنیدن

توسط PATRIS-FUN در 30 خرداد 1399

این یک 155 سال بعد از جشن که بسیاری از غیر مردم سیاه و سفید در ایالات متحده و در سراسر جهان تنها شروع به شنیدن تازگی.

اما در این سال Juneteenth آورده شده است به خط مقدم و با توجه به قسمت اخیر قتل سیاه آمریکایی متعاقب آن ضد نژادپرستی تظاهرات و مغلوب ساختن پیشی جستن در کمپین تجمع در ابتدا برنامه ریزی شده برای همان تاریخ.

چه Juneteenth?

Juneteenth جشن رهایی از آمریکایی های آفریقایی تبار بودند. در 19 ژوئن 1865 اتحادیه ارتش مسلح ، ژنرال گوردون گرنجر وارد گالوستون تگزاس به اطلاع بردگان آنها شده بود آزاد شده است.

او در واقع کمی دیر است. رهایی بیانیه صادر شده توسط رئیس جمهور آبراهام لینکلن بیش از دو سال قبل در ژانویه. 1, سال 1863. توسط 19 ژوئن 1865 Lincoln شده بود به قتل رسید و 13 قانون که لغو برده داری در ایالات متحده خواهد بود که به تصویب شش ماه بعد.

حکاکی توسط الکساندر هی Ritchie به تصویر می کشد خواندن اولین بار از این آزادی قبل از اعلام کابینه از رئیس جمهور آمریکا آبراهام لینکلن بر اساس یک نقاشی توسط فرانسیس بیکنل نجار در حدود سال 1866. (الکساندر هی ریچی/فرانسیس بیکنل نجار/کتابخانه کنگره از طریق بی بی سی)

وجود نظریه های مختلف در مورد اینکه چرا آن را در زمان بسیار طولانی برای این خبر برای رسیدن به تگزاس. آن را در واقع دولت در آخرین کنفدراسیون برای بدست آوردن کلمه.

شده اند وجود دارد داستان که رسول کشته شد در راه خود را به تگزاس با اخبار و صاحبان برده نگه داشته و اخبار خود را به طوری که آنها می تواند خود را نگه داشتن نیروی کار سالم و دست نخورده.

برخی از مورخان بر این باورند آن است که بیشتر احتمال دارد که به دلیل کمبود اتحادیه سربازان در طول جنگ وجود تگزاس تا حد زیادی باقی مانده مؤتلفه دولت تا سال 1865 که Robert E. Lee در نهایت تسلیم شد.

پس این خبر به 250 ، 000 یا بیشتر بردگان در دولت در ژوئن 19, زمانی که گرنجر — ارسال به فرمان وزارت تگزاس — انجام یکی از اولین وظایف در اعلام نظم عمومی شماره 3: "مردم تگزاس مطلع هستند که مطابق با اعلام از اجرایی از ایالات متحده, همه بردگان آزاد هستند."

Sgt. عمده Joseph H. Lee غرفه با اعضای 3rd هنگ ایالات متحده رنگی سربازان دوباره مجریان در طول Juneteenth روز رژه و جشنواره در فیلادلفیا در ماه ژوئن سال 2018 است. (Yong Kim/The Philadelphia Inquirer از طریق آسوشیتد پرس)

به گزارش کتابخانه کنگره "خود به خودی جشن شکست به عنوان خبر و این باعث به رویدادهای سالانه به مناسبت روز است."

نام Juneteenth ترکیبی است از ماه ژوئن و 19. آن را نیز نامیده شده است Juneteenth روز استقلال روز آزادی و رهایی در روز است.

چگونه آن را جشن ؟

Juneteenth جشن بودند برای اولین بار برگزار شد در تگزاس در سال 1866. بیش از چند سال آینده به عنوان شرکت بزرگ آمریکایی های آفریقایی تبار مورد نیاز فضاهای بزرگتر به برگزاری جشن های خود را. در سال 1872 یک گروه از خادمان و حامیان مطرح $1,000 برای خرید یک دستگاه زمین در هوستون که تبدیل به Emancipation پارک.

به عنوان بردگان سابق نقل مکان کرد و به کشورهای دیگر آنها به ارمغان آورد و Juneteenth سنت جشن با آنها. حدود شش میلیون آمریکایی های آفریقایی تبار از روستایی در جنوب نقل مکان به شهرهای شمال غرب و غرب از حدود سال 1916 به سال 1970.

اوج یک ملکه Juneteenth است که اغلب بخشی از جشن. در اینجا دزیره هیکس 18 برگزار شد که این افتخار دست Juneteenth در سال 2011 در Austin, تگزاس سواری در رژه با دست Lil Juneteenth Deaqujwyanta Sorrells 11 و Aubri برنت 12, Deawntanique Sorrells 5 و جادا Pickens, 9. (رودولفو گونزالس/Austin American-Statesman/آسوشیتد پرس)

جشن روز زوال یافت و جریان در طول سال. برخی از مردم در زمان این موضع که آن را بیش از حد از یک نگاه به عقب در گذشته دردناک به جای تمرکز بر آینده است.

اما آن داده شد برجستگی دوباره در سال 1968 چند ماه پس از ترور مارتین لوتر کینگ جونیور در تاریخ 19 ژوئن آن سال را مردم فقیر انتخاباتی برگزار شد Juneteenth روز همبستگی. آن را به خود جلب 50000 و 100000 نفر و سخنرانان برجسته از جمله پادشاه و فعال رالف Abernathy و بیوه Coretta اسکات کینگ.

امروز این جشن در شهرهای آمریکا و برخی با رژه از دست Juneteenth جشنوارههای زیبایی و اشخاص بسیاری با کباب کردن حیاط خلوت.

Juneteenth تجربه احیای در سال 1968 در طول دوران حقوق مدنی. چند ماه پس از مارتین لوتر کینگ جونیور ترور شد, همسرش, Coretta اسکات کینگ خطاب به یک جمعیت تقریبا 50 ، 000 در یادبود لینکلن در واشنگتن دی سی در طول یک Juneteenth روز همبستگی رالی. او گفت: کسانی که جمع شده بودند که نژادپرستی و فقر و جنگ تا به حال در ترکیب به مسائل بدتر برای فقیر و سیاه و سفید به طور یکسان. (Bettmann بایگانی)

است Juneteenth حقوقی تعطیلات ؟

Juneteenth است که یک تعطیلات فدرال. اما در 47 ایالت و ناحیه کلمبیا با تصویب قانون به رسمیت شناختن آن به عنوان یک روز تعطیل و یا رعایت. تنها ایالات متحده است که باید نه در حال هاوایی, داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی.

تگزاس برای اولین بار اعلام Juneteenth یک ایالت تعطیلات رسمی در سال 1980.

این هفته نیویورک فرماندار یک فرمان اجرایی را امضا شناخت Juneteenth به عنوان یک پرداخت تعطیلات برای کارمندان دولت به مناسبت گرامیداشت روز رهایی بردگان در ایالات متحده آمریکا

این Juneteenth پرچم دیده می شود در اینجا در اوماها Neb., طراحی شده بود در سال 1997. طراحی شده است به منظور نشان دادن یک ستاره جدید یا جدید سپیده در افق با اشاره به پرچم تگزاس و پرچم ایالات متحده است. (Nati بیلبائو/آسوشیتد پرس)

رژیم صهیونیستی. اندرو کومو گفت: او را نیز پیشنهاد قانون در سال آینده ساخت 19 ژوئن یک دولت دائم تعطیلات.

"آن روز همه ما باید منعکس کننده بر. آن روز که مربوطه به خصوص در این لحظه در تاریخ" کومو گفت.

ویرجینیا فرماندار همچنین پیشنهاد ساخت Juneteenth دولت تعطیلات. و در سال های اخیر جشن با گسترش به کشورهای دیگر از جمله کانادا ،

جمال توره لباس پوشیدن و به عنوان یک روح آفریقایی در یک Juneteenth جشن در سال 2016 در ساوانا, Ga. گرجستان به رسمیت شناخته شده Juneteenth به عنوان یک تعطیلات در سال 2011. امروز 47 متحده رسما علامت روز. (جاش Galemore/ساوانا اخبار صبح/آسوشیتد پرس)

چرا آن را تبدیل به یک flashpoint این سال ؟

در اوایل این ماه رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد او را به برگزاری اولین تظاهرات سیاسی در ماه در Tulsa, Okla., در ژوئن 19.

Tulsa است که این سایت یکی از بدترین قسمت های نژادی و خشونت در تاریخ ایالات متحده: 1921 مسابقه کشتار. اوباش از مردم سفید حمله آفریقایی آمریکایی ها و کسب و کار خود و کشتن به عنوان بسیاری از 300 نفر است.

یک گروه از مردم به دنبال دود در فاصله آمدن آسیب دیده از خواص زیر تولسا نژاد قتل عام Tulsa, اوکلاهما, ژوئن 1921. (عکس از اوکلاهما تاریخی جامعه/گتی ایماژ) (Oklahoma تاریخی جامعه/گتی ایماژ)

مغلوب ساختن پیشی جستن گفته فاکس نیوز که ژوئن 19th, تاریخ خود را برای رالی را عمدی نیست و گفت: "این واقعا یک جشن و جالب آن تاریخ. آن را انجام می شود به همین دلیل اما جالب آن تاریخ است."

اما روزهای بعد از انتقاد و خواستار او را به آن را تغییر دهید تهمت کمپین نقل مکان کرد و این تجمع به شب بعد.

عمده شرکت های مارک Juneteenth

سال گذشته گوگل, عناوین ساخته شده برای مارک تعطیلات با آن مرسوم گوگل دودل زمانی که Davian چستر یک هنرمند دیجیتال در گرجستان به نام غول فن آوری و ارائه نسخه خود را.

اما در این سال در میان افزایش تنش ها پس از قتل Ahmaud Arbery جورج فلوید و Rayshard بروکس و بزرگ ضد نژادپرستی تظاهرات در سراسر ایالات متحده و در سراسر جهان بسیاری از شرکت های بزرگ و سازمان ها تصمیم گرفته اند برای به رسمیت شناختن Juneteenth.

نایک, توییتر, مربع, Lyft و NFL در میان کسانی که خود آمریکا کارکنان پرداخت می شود و بعد خاموش.

مدیر عامل شرکت نایک جان Donahoe نوشت: در یک یادداشت به کارکنان که رعایت Juneteenth نشان دهنده یک "فرصت مهم را برای بهتر بزرگداشت و جشن سیاه تاریخ و فرهنگ."

گوگل گزارش روند در جستجوی عبارت 'Juneteenth' از ژانویه 2016 به 14 ماه ژوئن سال جاری نشان می دهد که افزایش بهره در تعطیلات بیش از سه سال گذشته به خصوص. (گوگل)

فرهنگ پاپ مراجع

در سال 2016 Donald Glover سری آتلانتا تولید یک قسمت به نام Juneteenth که در آن شخصیت های اصلی رفتن به یک مجلل, پارتی — بسیار متفاوت جشن از آن اجداد خود ممکن است حضور دارند.

طنزهای Black-ish را یک Juneteenth قسمت هم در سال 2017 بود که کمی بیشتر از یک درس تاریخی — هر چند با دوز خوبی از طنز مخلوط شده است. گروه موسیقی ریشه re-تصویب پایان برده داری در متحرک بیت به عنوان بخشی از نشان می دهد.

این فیلم را از دست ندهید Juneteenth است منتشر شد این جمعه. آن را می گوید داستان از یک ملکه زیبایی سابق که آماده برای رقابت در سالانه دست Juneteenth مراسم مجلل.

و در سال 1999 رمان نویس آمریکایی رالف الیسون دوم رمان Juneteenth, بود که پس از مرگش انتشار یافت. Penguin Random House توصیف آن به عنوان "درخشان اکتشاف آمریکایی روح در آن قهرمانانه آرمان گرایی اخلاقی خود تردید و هنوز مشکل حس هویت نژادی."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب