ما نیاز به تجدید نظر در سیستم غذایی ما برای جلوگیری از همه گیر بعدی

Once خطرناک جدید پاتوژن است که ما در حال دیدن آن می تواند دشوار اگر نه غیر ممکن است برای جلوگیری از آن جهانی

توسط PATRIS-FUN در 25 فروردین 1399

Once خطرناک جدید پاتوژن است که ما در حال دیدن آن می تواند دشوار اگر نه غیر ممکن است برای جلوگیری از آن جهانی شدن. یکی به عنوان مسری SARS-CoV-2 بالقوه برای آلوده کردن کل بشریت است. هشتاد درصد از موارد ممکن است خوش خیم اما با یک استخر بزرگ از حساس میزبان تعداد کسانی که تجربه بیماری شدید و مرگ هنوز هم می تواند تکان دهنده بالا است. بنابراین تنها پاسخ معقول به این پرسش که چگونه ما در جلوگیری از این اتفاق می افتد دوباره است: با انجام همه ما می توانیم برای جلوگیری از چنین عوامل بیماری زا آلوده کردن انسان ها در وهله اول. و این بدان معناست که گرفتن یک نگاه سخت در روابط ما با جهان طبیعی و به خصوص با حیوانات است که ما را حفظ کند.

SARS-CoV-2 مانند ویروس آنفلوانزا و بسیاری دیگر از میکروب های بیماری زا در ابتدا آلوده حیوانات – احتمالا یک خفاش در مورد SARS-CoV-2. این اصطلاح برای زمانی که چنین میکروب جهش گونه مانع به انسان است "spillover." سرريز همیشه اتفاق افتاده بود اما شتاب با مقدمه ای از کشاورزی حدود 12000 سال پیش به ارمغان آورد که انسان ها و حیوانات آنها اهلی به نزدیکی – ساخت پرش آسان تر است.

قرن گذشته شاهد آرامش در سرريز تا حد زیادی به علت بهبود تغذیه و بهداشت اما از آن شده است افزایش دوباره در دهه های اخیر. این تا حدی با تعداد مطلق از ما تا چه حد است که ما از طریق جهانی سفر و تجارت است اما شواهد رو به رشد است که آن را نیز در ارتباط با راه ما تولید مواد غذایی ما – و به طور خاص رمان راه است که در آن کشاورزی نوین نیروهای انسان و میکروب ها با هم. مشکل این می رود راه فراتر از بازار مواد غذایی در چین implicating تولید مواد غذایی سیستم در همه قاره ها. پرداختن به این مشکل متوقف نخواهد شد این همه گیر اما اگر جهان را تجربه Covid-19 یک پوشش نقره ای آن می باشد که آن را galvanizes ما را به طور جدی نقش ما در تولید خود ما بیماری است.

لیستی از عجیب و غریب صدایی بیماری که به تازگی تبدیل به مشکلات انسان موثر است. "این قرن ما در حال حاضر trainspotted رمان گونه های تب خوکی آفریقایی, ارتباط, کريپتوسپوريديوم, Cyclosporaابولا E. coli O157:H7, پا و دهان, بیماری هپاتیت E, لیستریا, Nipah ویروس تب Q, سالمونلا, ویبریو, يرسينيا, Zika و انواع رمان آنفلوانزا یک گونه از جمله H1N1 (2009), H1N2v, H3N2v, H5N1 H5N2, H5Nx, H6N1, H7N1, H7N3, H7N7, H7N9 و H9N2,"نوشت: زیست شناس تکاملی راب والاس از اگرواکولوژی و روستایی اقتصاد پژوهش سپاه در Saint Paul, Minnesota در 29 ژانویه. "و نزدیک به چیزی واقعی انجام شد در مورد هر یک از آنها."

والاس نویسنده مزارع بزرگ را بزرگ آنفولانزا (2016) و یک منتقد صریح از محصولات کشاورزی اما او نه تنها به متوجه شده اند که شیوه های کشاورزی در حال شکل دادن به ما بیماری زیست – و نه در یک راه خوب. فضایی اپیدمیولوژی Marius گیلبرت از دانشگاه Libre de Bruxelles در بلژیک و همکارانش را به وضوح نشان داده یک ارتباط بین فشرده تولید مرغ و ظهور بسیار بیماری زا اشکال از آنفولانزای مرغی ، و 2015 یک مطالعه منتشر شده توسط مارتا نلسون ایالات متحده موسسه ملی بهداشت و همکاران نشان داد که اروپا و ایالات متحده آمریکا – بزرگترین صادرکنندگان خوکی – نیز خود را بزرگترین صادر کنندگان از آنفولانزای خوکی. یک آنفولانزای خوکی که ریخته به انسان چه باعث اخیر آنفلوآنزای همه گیر در سال 2009 اولین مواردی که ثبت شده در کالیفرنیا است.

به طور معمول, هنگامی که یک پاتوژن ظهور در یک میزبان جمعیت و فرض آن است که انتقال به طور مستقیم از یک میزبان به میزبان آن به تدریج از میانه های آن حدت به منظور حفظ آن میزبان زنده برای مدت طولانی به اندازه کافی برای گسترش آن دور و گسترده. اما در یک مزرعه کارخانه – که در آن می گویند مرغ پر بسته بندی شده با هم و میزبان-به-میزبان انتقال آسان است – تکاملی فشار بر روی پاتوژن به متوسط آن حدت خیالش راحت است. و چون آن جوجه ها تمایل به نزدیکی ژنتیکی کلون از هر یک از دیگر – با توجه به دهه های انتخاب برای صفات مطلوب مانند گوشت بدون چربی – یک پاتوژن معرفی به که مرغ جمعیت می تواند مسابقه را از طریق آن بدون هیچ گونه ژنتیکی "firebreak" به سرعت پیشرفت آن. آزمایش و مشاهدات ميدانی که هر دو نشان داده است که چنین سریال عبور از طریق یک میزبان جمعیت می تواند چرخ ضامن دار تا پاتوژن را حدت.

دو نسبتا جدید و خطرناک اشکال از آنفولانزای مرغی H5N1 و H7N9 فکر هستند که اول ریخته به انسان در چین که صنعت طیور قرار گرفتند صنعتی شدن سریع از 1980s است. اما مکانیسم مشابه ممکن است در محل کار در خوکی گله فراتر از چین است. خوک باروری و سندرم تنفسی (PRRS) یک بیماری از خوک ها است که برای اولین بار شرح داده شده در ایالات متحده در اواخر دهه 1980 است و پس از گسترش به گله های سراسر جهان است. گونه ای از PRRS به تازگی شناسایی شده در چین بیشتر تلخ تر از اوایل آنهایی که در آمریکا.

هر چند اصلی حیوانات مخزن برای SARS-CoV-2 احتمالا خفاش دانشمندان فکر می کنم این ویروس از طریق یک واسط حیوانات میزبان قبل از آن ریخته به انسان است. که حیوانات – احتمالا خاردار, پستاندار به نام pangolin – احتمالا فروخته شده به عنوان مواد غذایی در یک بازار در چین است. بسیاری از حیوانات به فروش می رسد در چنین بازار تولید می شوند نگهداری آنها نه بزرگ صنعتی, نگرانی, اما این دو نیست و به راحتی از هم جدا نمود. بسیاری از نگهداری آنها در زمان کشت "وحشی" گونه های جانوری پس از آنها تحت فشار قرار دادند دام بزرگ کشاورزی کنگلومرا و خروج بود و شتاب اقتصادی فاجعه بار ظاهر از بیماری ها مانند PRRS در گله. به عنوان مزارع در مقیاس بزرگ در طول زمان بیشتر و بیشتر زمین نگهداری آنها نیز آواره از لحاظ جغرافیایی نزدیک به دشوار-به-پرورش مناطق مانند جنگل که در آن خفاش ها در خفا انجام دادن. خطر بت سرایت ویروس به یک pangolin یا دیگر پستانداران و از آنجا به انسان افزایش یافته است.

ویژه داستان
قهرمانان از خط مقدم
داستان شجاع کارگران خطر زندگی خود را برای نجات ما

به عبارت دیگر والاس می گوید: علل سرريز از SARS-CoV-2 دروغ در یک شبکه پیچیده از روابط و راه آنها منتقل کرده اند در طول زمان و فضا است. نیروهای شکل دادن به ما بیماری زیست – و رانندگی ظهور بیماریهای عفونی – می توان به یک رشد فزاینده ای ثروتمند و به طور فزاینده ای urbanised جمعیت انسانی و رفتاری انتخاب است که جمعیت باعث می شود. بیماری عفونی است که نه تنها از رشد و یا کسانی که انتخاب یا. دیگر شامل مقاومت ضد میکروبی و افزایش انتشار گازهای گلخانه ای.

هر چند آن را نمی ممکن است احساس مانند آن را در حال حاضر ما شده اند و اجازه دهید به آرامی با SARS-CoV-2. کارشناسان نشان می دهد که در آن مورد مرگ و میر – بسیاری از کسانی که سقوط بیمار که به مرگ خواهد شد به احتمال زیاد حل و فصل حدود 1 تا 2 درصد هنگامی که تمام داده ها در. آن است که بدون شک خطرناک پاتوژن اما H7N9 کشته شدن نزدیک به یک سوم از انسان ها آن را آلوده و H5N1 و حتی بالاتر نسبت. نه از کسانی که باعث یک بیماری همه گیر -- رتبهدهی نشده است – اما چشم انداز جهانی خود را گسترش نمی یاد فکر و در عین حال جدید زئونوزها در ادامه به ظهور. ما می تواند به جلوگیری و یا حداقل آنها را آهسته اما برای انجام این کار ما نیاز به شروع به صحبت کردن در مورد ما انتخاب شیوه زندگی و صنایع است که آنها را برآورده سازد. زمان برای انجام این کار در حال حاضر.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن