جنگ در سوریه وارد سال دهم

مبارزه وارد دهمین سال به روسیه و نیروهای ترکیه آغاز گشت مشترک از شمال غربی استان ادلب به عنوان بخشی از یک آتش

توسط PATRIS-FUN در 25 اسفند 1398

مبارزه وارد دهمین سال به روسیه و نیروهای ترکیه آغاز گشت مشترک از شمال غربی استان ادلب به عنوان بخشی از یک آتش بس شکننده. بیش از 100 ، 000 غیرنظامیان کشته شده اند و پس از جنگ آغاز شد.

به عنوان جهان می آید به شرایط با این واقعیت از coronavirus همه گیر جنگ جاری در سوریه وارد دهمین سال به کمی هیاهو در روز یکشنبه.

با توجه به بر اساس UK-ناظر حقوق بشر سوریه جنگ مانیتور دهه جنگ آواره 11 میلیون نفر, کشته شدن بیش از 384,000 از جمله 116,000 غیر نظامیان و ایجاد یک بشردوستانه بین المللی بحران با هیچ پایانی در چشم.

سهشنبه مشخص شده 10-year anniversary از جنگ هنگامی که تظاهر کنندگان درگیر در یک اقدام بی سابقه ضد دولتی در اعتراض به.

عمده ناآرامی اولین شکست در مارس 15, 2011 در دمشق با معترضان خواستار پایان دادن به چهار دهه حکومت سرکوبگر حکومت اسد ،

سرکوب منجر به تظاهرات و احتمالی ایجاد شورشی ارتش آزاد سوریه (FSA) توسط پناهنده سوریه پرسنل نظامی و دیگران که مخالف رهبری بشار اسد. با حمایت غرب و کشورهای عربی از ارتش شورشی قادر به تسخیر زیادی عصری خاک در کشور است.

ادامه مطلب: 5 میلیون سوری کودکان در نیاز با توجه به جنگ

اما تعادل در ادامه به تغییر به عنوان جنگ کشیده و بیشتر بازیکنان بین المللی تبدیل شد درگیر در جنگ است.

در سال 2013 بدنام شیمیایی attackon شورشی در مناطق دمشق و کشته شدن بیش از 1400 نفر است. این اعتصاب منجر به یک معامله بین شورشیان حمایت از ما و اسد-حمایت روسیه بود که در نظر گرفته شده برای از بین بردن سوریه زرادخانه از سلاح های شیمیایی. رژیم اسد همچنان به انکار مسئولیت این حمله است.

جهادی از جمله داعش نیز در جنگ است. پس از تصرف منطقه ای در سوریه و عراق این گروه ایجاد یک "خلافت" در سال 2014 قبل از سقوط توسط یک اتحاد کرد, آمریکا و سوریه نیروهای شورشی.

در سال 2019 ترکیه ساخته شده حرکت می کند در برابر نیروهای کرد در سوریه که آنکارا با وجود حمایت از شورشیان سوریه, نظر یک "تروریست" سازمان است. توهین آمیز بود که با انجام ضمنی تایید از ما اجازه ترکیه به اصلاح 120 کیلومتر-طولانی (75 مایل طولانی) 30 کیلومتر-نوار گسترده ای از خاک در امتداد مرز سوریه.

اخیرا نزدیک به یک میلیون نفر مجبور شدند به هنگام فرار مرگبار مبارزه شکست بین روسیه و نیروهای ترکیه در سوریه و شمال غربی منطقه ادلب آخرین دژ شورشی در این کشور است. آتش بس در حال حاضر در محل, اما جدید بحران انسانی ایجاد شده است به عنوان ساکنان و پناهندگان در ادلب تقلا برای پیدا کردن غذا و سرپناه.

با حمایت روسیه و ایران و لبنان, گروه شبه نظامی حزب الله و رژیم اسد موفق به اصلاح 70 درصد از این کشور جنگ زده که در آن روسیه و ایران و ترکیه و ایالات متحده همچنان به حفظ حضور نظامی خود را.

هفته گذشته سازمان ملل متحد در توییتر نوشت که "یک دهه جنگ به ارمغان آورده است چیزی جز تباهی و بدبختی است.

"راه حل نظامی وجود ندارد. در حال حاضر آن است که به دیپلماسی فرصتی برای کار."

kp/ng (AP, AFP)tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب