ما شیرهای آب جدید ایران برای آفریقای مشکل منطقه ساحل

کاخ سفید گفت: طرح جدید فرستاده J. پیتر فام را "حداکثر رساندن ما تلاش های دیپلماتیک در حمایت از امنیت و ثبات" د

توسط PATRIS-FUN در 19 اسفند 1398

کاخ سفید گفت: طرح جدید فرستاده J. پیتر فام را "حداکثر رساندن ما تلاش های دیپلماتیک در حمایت از امنیت و ثبات" در ساحل. جدید ایران می آید و در یک لحظه زمانی که ارتش ایالات متحده است که عقب نشینی از این قاره است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد ایران به آفریقا ساحل عاج روز یکشنبه. J. Peter Pham که قبلا نماینده به آفریقا دریاچه های بزرگ منطقه انتخاب شد و به تازگی ایجاد شده دیپلماتیک پست.

سخنگوی مورگان Ortagus گفت: وزیر امور خارجه مایک Pompeo خوشحال بود برای تعیین Pham "به حداکثر رساندن ما تلاش های دیپلماتیک در حمایت از امنیت و ثبات در ساحل" در یک صدای جیر جیر در مورد جدید فرستاده.

Pham تشکر Pompeo رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفته او "سپاسگزار" برای "افتخار" از انتصاب او اضافه کرد که او به جلو نگاه به همکاری با "منطقه ای و شرکای بین المللی امنیت انسانی و چالش ها" در ساحل.

شورشیان اسلامگرا

ساندویچ بین صحرای بزرگ آفریقا و صحرای غرب آفریقا و منطقه ساحل امتداد شرق به غرب در سراسر این قاره شامل بخش های بزرگی از سودان چاد نیجر و مالی و بورکینا فاسو موریتانی و سنگال.

افراط گرایی اسلامی پدید آمده در شمال مالی در سال 2012 و پس از گسترش به کشورهای همسایه ترک هزاران نفر از شهروندان و صدها نفر از سربازان کشته و بیش از یک میلیون نفر آواره.

شبه نظامیان مرتبط با القاعده و دولت اسلامی به دست آورده اند کنترل بر مناطق زیادی در سراسر منطقه تضعیف حاکم بر موسسات و تحریک خشونت های قومی.

ادامه مطلب: ترس حاکم در آفریقای منطقه ساحل در میان نظامی آمریکا طرح کاهش

The Sahel region

منطقه ساحل

نظامی آمریکا برداشت

Pham انتصاب می آید به عنوان ما را کاهش داده است نیروهای نظامی خود را در آفریقا در تلاش برای تغییر جهت سیاست خارجی خود و قابلیت های نظامی نسبت به چین است. فرانسه و آلمان متعهد سربازان در ساحل با ارتش آلمان درگیر در ماموریت برای سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا.

فرانسه که منجر به مداخله نیروی مالی در سال 2013 به درایو شبه نظامیان ابراز نگرانی کرده اند در مورد ما عقب نشینی آنها به شدت با تکیه بر اطلاعاتی آمریکا و تدارکات برای آن Sahel ماموریت.

در اخیر وزارت امور خارجه مبارزه با تروریسم گزارش منتشر شده در اواخر سال گذشته حملات توسط گروه های شبه نظامی در منطقه شد و گفته می شود در حال افزایش است.

"در ساحل عاج گروه های تروریستی — از جمله اعضا و هواداران القاعده و داعش و همچنین عدم تعهد گروه — گسترش عملیات خود را در شمال و مرکز مالی و Tri-مرز منطقه از بورکینافاسو و مالی و نیجر" در این گزارش هشدار داده است.

jcg/ls (AFP ایسنا)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن