اویغوری whistleblower: چین 'دستگیری افراد بدون هیچ دلیل'

به تازگی به بیرون درز سند تایید می کند که چگونه چین زندانی اقلیت مسلمان Uighurs صرفا بر اساس مذهب و فرهنگ است.

توسط PATRIS-FUN در 29 بهمن 1398

به تازگی به بیرون درز سند تایید می کند که چگونه چین زندانی اقلیت مسلمان Uighurs صرفا بر اساس مذهب و فرهنگ است. DW صحبت با بستگان Uighurs که ناپدید شده اند به سین کیانگ را "re-اردوگاه آموزش و پرورش."

آن را آسان به چشم پوشی باریک وصف ناپذیر راه پله که منجر به روشن روشن زیرزمین مسجد در استانبول مشغول سلطان مراد محله.

در زیر یک دختر کوچک زد در اطراف در میان سفید و طلا ستون در حالی که یک دوجین مردان بسیاری از آنها هنوز هم با پوشیدن کت زمستان, دعا در آبی کم رنگ فرش.

مردان همه Uighurs یک مسلمان مبتنی بر جامعه در سین کیانگ اویغوری منطقه خودمختار شمال غربی چین است.

در سین کیانگ این از نماز ظهر شده اند خطرناک عمل می کنند. پس از سال 2016 دولت چین شده است دستگیری Uighurs و زندانی کردن آنها در آنچه که به طور رسمی با نام "آموزش فنی و حرفه ای مراکز آموزشی" اما به آن اشاره شده است در غرب به عنوان "re-آموزش و پرورش" اردوگاه.

مردان دست خود را مطرح وقتی پرسید که چگونه بسیاری از آنها از بستگان در سین کیانگ است که ناپدید شده به چین شبکه زندانها و اردوگاه های کار.

آنها سپس از جیبش گوشی های هوشمند خود را نشان داد و عکس از بستگان خود را' کارت شناسایی; تصاویری از همسران و فرزندان و پدر و مادر که بدون هیچ ردی ناپدید شد.

"من نمی دانم اگر من دختر است و حتی زنده است یا نه" گفت: یک مرد به دنبال در یک عکس از یک جوان باریک ،

"دولت چین می خواهد به کنترل کامل و از بین بردن همه کسانی که زندگی می کنند وجود دارد," مسجد امام گفت: DW در حالی که gesticulating عصبانیت. "آنها می خواهند برای کشتن Uighurs و فرهنگ ما است."

ادامه مطلب: چین سیستماتیک پیگیری بازداشت Uighurs در معرض در سین کیانگ نشت

آن سخت است برای گفتن که دقیقا چگونه بسیاری از آنها زندانی شده اند. با توجه به برآورد حداقل 1 میلیون از حدود 10 میلیون Uighurs زندگی در سین کیانگ ناپدید شده اند به شبکه زندانها و اردوگاه های ساخته شده توسط مقامات چینی.

گزارش ها از منطقه نشان می دهد که برخی از بازداشت شدگان برگزار شد به طور نامحدود در حالی که دیگران در حال انتقال به اردوگاه های کار. کسانی که مجاز به بازگشت به خانه نگهداری می شوند و تحت نظارت مقامات محلی با آزادی خود را از جنبش به شدت محدود است.

مقامات چینی ادعا می کنند که "مراکز آموزش فنی و حرفه ای" ساخته شد برای مبارزه با "افراطی ایده ها" و ارائه Uighurs با "مهارت های ارزشمند." در اردوگاه های بازداشت شدگان هستند گفت: به انجام دقیق تلقین روند و به زبان ماندارین دوره.

در مصاحبه اخیر خود در طول سفر به برلین, چین, وزیر خارجه وانگ یی گفت که چندین سازمان های غیر دولتی روزنامه نگاران و دیپلمات ها اعطا شده بود دسترسی به سین کیانگ و "آنها نمی بینم یک اردوگاه کار اجباری یا re-آموزش و پرورش اردوگاه." وانگ افزود که "هیچ آزار و اذیت [از Uighurs] در سین کیانگ."

One page of the 137-page document leaked to DW and media partners

صفحه اول 137-صفحه سند به بیرون درز کرد DW و همکاران رسانه ای

چین زندانی Uighurs بر اساس دین و فرهنگ

در حالی که چین مدعی این مقام روایت یک سند جدید به دست آمده توسط DW و رسانه های آلمان شرکای NDR WDR و Süddeutsche Zeitung میریزد نور های مختلف در داستان است. این نشان می دهد که چین زندانی Uighurs بر اساس اعمال مذهبی و فرهنگ به جای افراطی رفتار است.

به بیرون درز سند 137 صفحات طولانی و با دقت لیست نام و شماره ID از 311 Uighurs بازداشت در سال 2017 و 2018. موارد خود شامل جزئیات بی سابقه ای از بازداشت شدگان' اعضای خانواده و همسایگان و دوستان. لیست بازداشت شدگان اشاره به بیش از 1800 نفر با نام کامل IDs و اطلاعات مربوط به رفتار اجتماعی — به عنوان مثال اگر کسی دعا می کند در خانه و یا می خواند قرآن است. صدها نفر ذکر شده است اما بدون این اطلاعات.

تمام موارد ذکر شده Uighurs از Karakax شهرستان که متعلق به هوتن در استان غربی سین کیانگ در نزدیکی مرز هند و تبت است.

اگر چه آن را نشان دهنده تنها یک بخش کوچک از سین کیانگ سند نشان می دهد مقدار متناوب از اطلاعات مقامات جمع آوری شده در Uighurs. هر حرکت خود را در سین کیانگ نظارت توسط دوربین های امنیتی با نرم افزار تشخیص چهره و اجباری برنامه های گوشی های هوشمند.

برخی از افراد هدف قرار گرفتند چرا که آنها تا به حال بیش از این از نظر قانونی مجاز تعداد فرزندان دیگران از آنجا که آنها تا به حال اعمال شده برای گذرنامه. برخی از مردان بازداشت شدند به سادگی از آنجا که آنها رشد ریش. یک بازداشت شد چرا که او دریافت مذهبی تصویری برخی از شش سال پیش.

چند تن از کارشناسان توافق کردند که عظیم سند تک فایل PDF بدون هیچ گونه مهر و یا مهر و موم است که به احتمال زیاد معتبر بر اساس محتوای آن و زبان. DW نیز صحبت به چند Uighurs با بستگان در لیست که موید نکات کلیدی.

A map of Karakax County and satellite images of Chinese 're-education' camps

کاران: "آنها در حال دستگیری مردم بدون هیچ دلیل'

Abduweli Ayup آمریکا-تحصیل اویغوری تحصیلی در نروژ زندگی می کنند ارائه شده DW با سند است. Ayup صرف 15 ماه در یک زندان پس از او تلاش برای باز کردن اویغوری زبان مدارس در سین کیانگ.

Ayup تصمیم به رفتن در مکان های عمومی, با وجود خطر برای خانواده اش به خانه بازگشت. او گفت: DW که او در حال حاضر تحت نظارت توسط مقامات چینی. چند تن از اعضای خانواده در سین کیانگ بازداشت شده اند در ماه های اخیر. مدت کوتاهی قبل از او شخصا با DW او موفق به دریافت یک تهدید تلفنی هشدار او را به عقب.

"بله خطرناک است," او گفت: با بالا انداختن. "اما کسی باید صحبت می کنند و به دنیا بگویید چه اتفاقی می افتد."

Ayup گفت: DW در طول یک جلسه در یک هتل در نروژ است که او "شوکه" زمانی که او برای اولین بار شاهد این سند است.

او به سرعت متوجه شدم که چین سیستم از توقیف به حال کمی برای انجام با به اصطلاح افراط گرایی است. "من فکر می کردم: آنها در حال دستگیری مردم بدون هیچ دلیلی."

Whistleblower Abduweli Ayup, pictured right, was threatened when he reached out to DW and other media

خلاف کاران Abduweli Ayup, در تصویر سمت راست, تهدید شد زمانی که او به دویچه وله و دیگر رسانه ها

Ayup تصمیم به انجام کاری و شروع به نگاه برای بستگان افراد ذکر شده در این سند است. او دنبال 29 از آنها اکثریت زندگی در ترکیه آغاز شده و تماس های تلفنی است.

او گفت: این یک دلخراش وظیفه. بسیاری از مردم او را به نام به حال در تماس با خانواده خود را در سین کیانگ برای سال شناخت و کامل است که یک تماس تلفنی از خارج از کشور می تواند جلب توجه ناخواسته و منجر به حبس محکوم شد.

در حال حاضر آن را تا به Ayup یک صورت جدی نرم-سخن مرد به گفتن این Uighurs در خارج از کشور است که بستگان خود را هنوز هم در سین کیانگ ناپدید شده بود به re-اردوگاه آموزش و پرورش. "من تا به حال به آنها بگویید که اعضای خانواده خود را دستگیر و آنها را به گریه," او گفت:.

بیشتر بخوانید: چگونه چین intimidates Uighurs در خارج از کشور با تهدید خانواده های آنها

از بازداشت شدگان: 'من دل شکسته'

یکی از افراد Ayup رسیده بود Rozinisa Memet Tohti یک زن خانه دار و مادر سه در اواسط 30s.

دویچه وله گزارش ملاقات خود را در یک تزئین آپارتمان در استانبول; اتاق نشیمن جدول پوشش داده شده با شیرینی و میوه و آجیل برای بازدید کنندگان.

در یک عاطفی مصاحبه Tohti گفت: او در دل شکسته و پس از او تا به حال گفته شده است که او جوانترین خواهر بود در این فهرست است. "من نمی توانستم غذا خوردن و خواب برای چند روز. من هرگز فکر نمی کردم من جوانترین خواهر خواهد بود در زندان است."

Tohti است بسیاری از تصاویر از بستگان او. یکی از زوج های جوان برگزاری یک نوزاد خندان shyly به یک دوربین در یک خانواده تفرج در پارک. یکی دیگر از مرد مسن با ریش و جدی بیان زیر یک کلاه های پشمی.

Tohti برگزار شد هر تصویر با مراقبت از آنها را محکم در دست او در طول مصاحبه. این به خوبی می تواند آخرین یادگاری از خواهران و پدر و مادر.

A Uighur in Istanbul, Rozinisa Memet Tohti, holds pictures of family

خیلی از Rozinisa Memet Tohti خانواده ناپدید شده به اردوگاه ها در سین کیانگ

او می دانست که او قدیمی ترین خواهر و پدر و مادر مسن بودند همه زندانی در سال 2016. یک دوست خانوادگی که بازدید ترکیه برای کسب و کار گفت: Tohti در مورد بازداشت.

اما او هنوز به شنیدن در مورد دستگیری او جوانترین خواهر در مارس سال 2018 است. او باقی مانده بستگان در سین کیانگ را شکسته تماس و Tohti ترس بود که او را قرار داده و آنها را در معرض خطر از طریق تماس با آنها.

Tohti خواهر فرار یک فروشگاه کیک و او به نظر نمی رسد مانند کسی که در معرض خطر بازداشت شده است.

"من واقعا شوکه شد" Tohti گفت: به عنوان او تلاش برای نگه داشتن اشک است.

در سین کیانگ مردم در مناطق روستایی هستند مجاز به داشتن سه فرزند و مردم در شهرستانها می تواند دارای دو فرزند. بسیاری از Uighurs نه پایبند به سیاست و به اشتباه فرض بر این است که مجازات خواهد شد خوب است.

Tohti جوانترین خواهر دستگیر شد چرا که او تا به حال بیش از حد بسیاری از کودکان است. سند توصیف او در مورد جزئیات است.

با توجه به DW ترجمه از سند جوانترین خواهر "در حال حاضر مطرح نیست آسیب" و او را به "فارغ التحصیل" از "مرکز فنی و حرفه ای" و "نظارت توسط جامعه."

ادامه مطلب: چین پلیس هدف قرار دادن 'حلال' رفتار به بازداشت مسلمانان

معلوم نیست اگر جوانترین خواهر و منتشر شده است. اگر این احتمال وجود دارد که او نیز از نزدیک تحت نظارت; او هر حرکت و تماس با مشاهده و اشاره کرد.

Tohti گفت که او وحشت زده بود برای خانواده اش پس از شنیدن داستان دلخراش از نحوه بازداشت شدگان رفتار می شود از یک زندانی سابق که موفق به فرار به ترکیه دو سال پیش.

"من شنیده ام که اگر آنها به یکدیگر صحبت می کنند آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و به انزوا همراه است."

او همچنین شنیده شایعاتی که زندانیان اندام برداشته شد و به جاهای دیگر فروخته شده در چین. دیگر سین کیانگ اویغوری بستگان DW با صحبت در استانبول تکرار داستان از ارگان برداشت.

Tohti گفت: او گمان او برادرزاده و خواهرزاده ممکن است قرار داده شده است در یک یتیم خانه توسط مقامات در سین کیانگ برای کودکان بازداشت Uighurs. کارشناسان می گویند این یتیم خانه ها استفاده می شود برای انجام دقیق تلقین برنامه با هدف از بین بردن خود را اویغوری فرهنگ و هویت است.

مبارز Uighurs 'آماده برای مبارزه با به پایان'

مقامات چینی می گویند که این اردوگاه ها در حال یک سیاست در برابر ستیزه جویی و با وجود دلایل قانونی برای مقامات چینی را نگران اویغوری افراط گرایی است.

در سال 2009 قومی شورش در اورومچی سین کیانگ پایتخت چپ بیش از 140 نفر کشته و صدها نفر مجروح به معترضان حمله چینی ساکنان و سوخته اتوبوس.

Chinese paramilitary police patrol Urumqi following a bombing in 2014

چینی شبه نظامی پلیس گشت اورومچی پس از یک بمب گذاری در مارس 2014

در سال 2014 یک حمله تروریستی انجام شده در یک بازار در اورومچی کشته شدن 31 نفر است. در پاسخ دولت چین خود را تشدید نظارت و کنترل Uighurs.

اویغوری مسلمانان به مدت طولانی در مواجهه فرهنگی و سیاسی تبعیض در چین که منجر به نارضایتی گسترده و خشونت است.

بیشتر بخوانید: استانبول حمله: چرا چین Uighurs در حال پیوستن به جهانی گروه های جهادی

در استانبول, DW ملاقات هوشمندانه لباس اویغوری با دقت برش مو در یک فروشگاه کوچک با پرده های کشیده شده برای حفظ حریم خصوصی. مرد گفت که او تا به حال سفر به سوریه در سال 2015 با یک گروه 50 تا 60 اویغوری مردان برای آموزش نظامی توسط اعضای ارتش آزاد سوریه (FSA).

می شود جنگنده گفت: آنها آموخت که چگونه به استفاده از تفنگ های کلاشینکوف و آتش توپخانه.

وی افزود: هدف از این شش ماه به اردوگاه های آموزشی در سوریه بود برای بازگشت به سین کیانگ و مبارزه با حزب کمونیست چین. گروه برنامه ریزی برای هدف قرار دادن سایت های نظامی و هر گونه هان چینی کار برای دولت یک هدف مشروع.

با آرامش بیان مرد گفت: آنها "آماده برای مبارزه با به پایان است."

تا کنون او اعتراف کرد طرح شده است ریشه کن چون چند تن از اعضای این گروه بازداشت شده در ترکیه و اروپا است.

او گفت که او هنوز هم در حال انتظار برای یک فرصت برای قرار دادن آن را به عقب به عمل است.

اگر چه DW قادر به به طور مستقل تایید حساب خود شده اند وجود دارد موارد دیگر از اویغوری گروه هایی که آموزش دیده اند با FSA. چند صد Uighurs نیز گزارش پیوست به اصطلاح دولت اسلامی, گروه شبه نظامی.

مقامات آلمانی فراموش اذعان کرد ممکن است "لینک" بین اویغوری جدایی طلب جناح و طالبان و القاعده با توجه به یک گزارش محرمانه وارد شده توسط وزارت امور خارجه آلمان در اواخر سال گذشته.

بیشتر بخوانید: آلمان گزارش جادوها چین نقض حقوق بشر علیه مسلمانان اویغوری

تحت پوشش مبارزه با تروریسم چین سیاست به نظر می رسد به مجازات کل جمعیت هدف قرار دادن اویغوری و زبان و دین و فرهنگ و با قرار دادن مردم تحت محکم گره مش ثابت نظارت الکترونیکی.

و زنان مانند Tohti دو خواهر — که تنها "جرم" داشتن بیش از حد بسیاری از کودکان و استفاده از یک گذرنامه — شده در چین "ضد تروریسم" مبارزه کنند.

"آنها شما را بدون هیچ دلیل" یک مرد گفت: DW که همسر و برادر كوچك بود در این فهرست است. او را به صحبت DW خواست نامش فاش نشود از ترس چینی تلافی جویانه.

اما او مصمم است که برادر خود را در قانون بخواهد به عنوان یک آرام, دانشجو, تا به حال هیچ کار اشتباهی انجام داده.

"او فقط طبیعی," او گفت:, و اضافه کرد که اگر مقامات چینی در سین کیانگ می تواند زندانی خود کتابی برادر در قانون هیچ کس امن است.

دویچه وله چری چان, جولیا بایر و وسلی Rahn کمک به این گزارش.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب