آمریکا رهبر جنبش حقوق مدنی Joseph Lowery می میرد در 98

برگرد. Joseph E. Lowery مبارزه برای پایان دادن به تبعیض نژادی زندگی می کردند به دیدن این انتخابات این کشور اول

توسط PATRIS-FUN در 9 فروردین 1399

برگرد. Joseph E. Lowery مبارزه برای پایان دادن به تبعیض نژادی زندگی می کردند به دیدن این انتخابات این کشور اولین رئیس جمهور سیاه پوست و تکرار تماس برای "عدالت به رول کردن مثل آب و عدالت مانند یک جریان نیرومند" در امریکا است.

برای بیش از چهار دهه پس از مرگ دوست خود و حقوق مدنی آیکون کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور, آتشین, آلاباما, واعظ بود و در خط مقدم نبرد برای برابری با فراموش نشدنی تحویل است که رقابت پادشاه — و اغلب غیر قابل پیش بینی تر. Lowery تا به حال صدای شلاق برای برش به هسته این کشور با تفسیر وجدان غرق در کتاب حاضر به پشت کردن اینکه آیا مخاطبان بود Jim Crow نژادپرستانه و یا یک رئیس جمهور ایالات متحده.

"ما از شما درخواست برای کمک به ما برای آن روز که سیاه و سفید نمی خواهد خواسته می شود برای دریافت در پشت; زمانی که قهوه ای می توانید از چوب در اطراف; هنگامی که زرد خواهد بود دلپذیر; هنگامی که مرد قرمز می توانید پیش مرد; و هنگامی که سفید را در آغوش آنچه را حق است" لووری دعا در رئیس جمهور باراک اوباما در مراسم تحلیف نیایش در سال 2009.

Lowery, 98, درگذشت جمعه در خانه در آتلانتا و احاطه شده توسط اعضای خانواده آنها در بیانیه ای گفت.

او از علل طبیعی نامربوط به شیوع کروناویروس بیانیه ای گفت:.

رئیس جمهور ایالات متحده, باراک اوباما, هدیه مدال آزادی کشیش یوسف E. Lowery طی مراسمی در کاخ سفید در اوت. 12, 2009 در واشنگتن آن را بالاترین غیرنظامی جایزه در ایالات متحده است. (برنده McNamee/گتی ایماژ)

"امشب بزرگ, کشیش یوسف E. Lowery انتقال از زمین به ابدیت" شاه مرکز در آتلانتا به یاد لووری در شب جمعه جیر جیر. "او یک قهرمان برای حقوق مدنی یک رقیب از بی عدالتی دوست عزیز به خانواده است."

Lowery led جنوبی مسیحی رهبری کنفرانس برای دو دهه — احیای سازمان ثبات مالی و فشار بر کسب و کار نه برای تجارت با آفریقای جنوبی آپارتاید دوران رژیم قبل از بازنشستگی در سال 1997.

امریکا در عين حال دوباره متولد'

از نظر دین مدنی حقوق جانبازان زندگی می کردند به جشن نوامبر 2008 نقطه عطف است که تعداد کمی از جنبش همکاران فکر می کردند که تا کنون شاهد — انتخابات از یک آفریقایی-آمریکایی رئیس جمهور.

در یک عاطفی جشن پیروزی برای باراک اوباما در آتلانتا لوری گفت: "امریکا امشب در حال تولد دوباره است."

اولیه و مشتاق حامی اوباما سپس دموکراتیک حریف هیلاری کلینتون Lowery نیز به نیایش اوباما در مراسم تحلیف.

در این عکس از سپتامبر. 25 سال 1963 این کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور, چپ, Joseph E. Lowery و سه راهی وایت واکر, راست, مدیر اجرایی جنوبی مسیحی کنفرانس رهبری, دیدار در اولین کلیسای باپتیست برای SCLC کنوانسیون در Richmond, Va. (کارل لین/Richmond Times-Dispatch از طریق AP)

"ما از شما سپاسگزارم برای توانمندسازی بنده ما 44 رئیس جمهور به الهام بخش ملت ما به این باور است که بله ما می توانیم با هم کار برای رسیدن به یک اتحاد کامل تر," او گفت:.

در سال 2009 اوباما اعطا Lowery مدال آزادی ریاست جمهوری, ملت, بالاترین غیرنظامی افتخار است.

در یکی دیگر از مشخصات بالا لحظه Lowery کشید ایستاده اند در سال 2006 تشییع جنازه پادشاه بیوه Coretta اسکات کینگ زمانی که او با انتقاد از جنگ عراق گفت: "برای جنگ میلیاردها دلار بیشتر, اما نه بیشتر برای فقرا است." این نظر نیز به خود جلب کرد سر می لرزد از آن زمان به بعد-جورج بوش رئیس جمهور و خود رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش که نشسته بودند پشت منبر.

Lowery دخالت در حقوق مدنی به طور طبیعی از ایمان مسیحی. او اغلب موعظه است که تبعیض نژادی در مسکن و اشتغال و بهداشت و درمان بود که در تقابل با چنین اساسی ارزش های مسیحی را به عنوان ارزش های انسانی و برادری ،

"من هرگز احساس خود را به وزارت باید کاملا اختصاص داده شده به ساخت یک خانه آسمانی. من فکر کردم آن را نیز باید اختصاص داده شده به ساخت خانه خود را در اینجا آسمانی" او یک بار گفت.

Lowery باقی مانده فعال در مبارزه با مسائلی مانند جنگ و فقر و نژاد پرستی پس از بازنشستگی و جان سالم به سرطان پروستات و عمل جراحی او پس از ضرب و شتم Jim Crow.

همسرش ساناز گیبسون Lowery که مشغول به کار در کنار شوهرش از نزدیک به 70 سال خدمت به عنوان رئیس SCLC/زنان درگذشت در سال 2013.

"من شما را از دست عمو جو. شما در نهایت آن را تا به دیدن عمه ساناز دوباره" دختر پادشاه, Bernice پادشاه گفت: در یک صدای جیر جیر شب جمعه.

Lowery بود کشیش خیابان وارن Methodist Church in Mobile, آلاباما در دهه 1950 زمانی که او ملاقات شاه که پس از آن در زندگی, Montgomery, Alabama. لووری در ملاقات با پادشاه کشیش رالف دیوید Abernathy و دیگر حقوق مدنی فعالان منجر به SCLC تشکیل در سال 1957. این گروه شد یک نیروی پیشرو در حقوق مدنی مبارزه 1960s.

Lowery شد SCLC رئیس جمهور در سال 1977 پس از استعفای Abernathy که گرفته بود این کار بعد از شاه ترور شد در سال 1968. او در زمان بیش از یک SCLC است که عمیقا در بدهی و از دست دادن اعضا به سرعت در حال. Lowery کمک این سازمان برای زنده ماندن و هدایت آن در یک دوره جدید است که در آغوش بیشتر جریان اصلی سیاست های اجتماعی و اقتصادی.

ستایش برای شرکت در راهپیمایی

Coretta اسکات کینگ یک بار گفت لووری "باعث شده است تا بیشتر راه پیمایی و در ترانشه بوده و بیش از هر کسی از مارتین."

او دستگیر شد و در سال 1983 در کارولینای شمالی برای اعتراض به آزادسازی زباله های سمی در عمدتا سیاه و سفید شهرستان و در سال 1984 در واشنگتن در حالی که نشان دادن در برابر آپارتاید است.

او به یاد می آورد یک سال 1979 رویارویی در Decatur, آلاباما, زمانی که او و دیگران معترض بودند مورد یک معلول ذهنی, سیاه, مرد به اتهام تجاوز به عنف. او به یاد می آورد که گلوله whizzed اینچ در بالای سر خود و یک گروه از زیاد شدن اعضای کلن مواجه آنها.

"من می تواند آنها را بشنود برو" صدای صفیر,'" لووری گفت. "من هرگز فراموش نکنید که. من تقریبا درگذشت 24 مایل از جایی که من در آن متولد شد."

در اواسط سال 1980 او به رهبری تحریم که متقاعد Winn-Dixie زنجیره ای مواد غذایی برای جلوگیری از فروش آفریقای جنوبی, میوه های کنسرو شده و منجمد ماهی وقتی که ملت در چنگ آپارتاید.

او همچنین در ادامه به اصرار سیاه پوستان به ورزش خود را سخت به دست آورد حقوق توسط ثبت نام برای رای دادن.

"مردم نیاز به درک که حق رای بود و نه هدیه ای از سیستم سیاسی ما آمد اما به عنوان یک نتیجه از خون و عرق و اشک او گفت:" در سال 1985.

مثل شاه Lowery پژوهشگر به او حقوق مدنی کار با وزارت. او pastored United Methodist کلیساها در آتلانتا برای دهه ها ادامه داد و موعظه طولانی پس از بازنشستگی.

متولد در هانتسویل آلاباما در سال 1921 یوسف Echols Lowery بزرگ شده در یک Methodist church که در آن بزرگ و پدر بزرگ خود را Rev. Howard Echols شد اولین سیاه کشیش. Lowery پدر صاحب یک فروشگاه مواد غذایی اغلب اعتراض به نژادپرستی در جامعه است.

پس از کالج Lowery ویرایش یک روزنامه و تدریس مدرسه در بیرمنگام اما این ایده تبدیل شدن به یک وزیر "فقط نگه داشته gnawing و gnawing در من," او گفت:. پس از ازدواج با ساناز گیبسون یک متدیست واعظ را پدر او در آغاز خود را برای اولین بار pastorate در بیرمنگام در سال 1948.

در سال 1998 مصاحبه Lowery گفت او خوشبین است که واقعی برابری نژادی را یک روز بود به دست آورد.

"من باور دارم در فینال پیروزی عدالت" او گفت:. "کتاب مقدس می گوید ممکن است خروج تحمل برای یک شب اما شادی آید در صبح است."

عضو آلفا فی آلفا برادری Lowery است جان سالم توسط سه دختر ایوان کندی کارن Lowery و شریل لووری-آزبورن.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب