بالا رواندا نسل کشی فراری دستگیر و در پاریس پس از چند دهه در اجرا

(کیگالی رواندا) — یکی از تحت تعقیب فراریان در رواندا 1994 قتل عام یک تاجر ثروتمند به اتهام تهیه قمه به قاتلان

توسط PATRIS-FUN در 28 اردیبهشت 1399

(کیگالی رواندا) — یکی از تحت تعقیب فراریان در رواندا 1994 قتل عام یک تاجر ثروتمند به اتهام تهیه قمه به قاتلان و پخش تبلیغ اصرار کشتار دسته جمعی بازداشت شده است در خارج از پاریس مقامات میگویند.

Félicien Kabuga که تا به حال 5 میلیون دلار فضل بر روی سر خود شده بود متهم به تجهیز شبه نظامیان در نسل کشی که به کشته شدن بیش از 800,000 قومی توتسی و متوسط Hutus که سعی در حفاظت از آنها.

84-سال Kabuga دستگیر شد به عنوان یک نتیجه از یک مشترک بررسی با U. N. بین المللی باقی مانده مکانیزم کیفری دادگاههای دفتر دادستان, فرانسوی, مقامات گفت.

او زندگی در یک شهر در شمال پاریس Asnieres-Sur-Seine تحت یک نام در نظر گرفته که دادگاه تجدید نظر در دادستانی کل گفت.

سازمان ملل را به دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا متهم Kabuga در سال 1997 به اتهام مربوط به توطئه برای ارتکاب قتل عام, آزار و اذیت و مرگ.

رواندا دادستان گفت: اسناد مالی موجود در پایتخت آن کیگالی پس از قتل عام نشان داد که Kabuga با استفاده از ده ها تن از شرکت ها برای واردات مقادیر عظیمی از قمه استفاده می شد که به کشتار مردم است.

این تاجر ثروتمند نیز متهم شده بود که با ایجاد ایستگاه رادیو تلویزیون Mille کللینس که پخش باطل تبلیغ علیه قومی توتسی و همچنین به عنوان آموزش و تجهیز انترهاموه شبه نظامیان که منجر به کشتن ولگردی و قانونی شکنی.

U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ استقبال Kabuga بازداشت, با توجه به U. N. سخنگوی استفان نواز گفت.

آن "می فرستد یک پیام قدرتمند است که کسانی که ادعا کرده اند مرتکب چنین جنایاتی نمی تواند فرار از عدالت و در نهایت باید پاسخگو حتی بیش از یک چهارم از یک قرن بعد" نواز گفت.

Mausi Segun آفریقا مدیر دیده بان حقوق بشر توصیف دستگیری به عنوان "یک گام مهم به سوی عدالت برای صدها نفر از هزاران نفر از قربانیان قتل عام."

Kabuga نزدیک به رئیس جمهور سابق Juvenal Habyarimana که مرگ هنگامی که هواپیما خود را به ضرب گلوله کشته شد بیش از کیگالی موجب 100 روز نسل کشی است. Kabuga دختر ازدواج Habyarimana پسر.

Kabuga انتظار می رود که انتقال به زندان از U. N. ساز که در آن او را محاکمه. این است که در لاهه در هلند.

"دستگیری Kabuga امروز یک یادآوری است که کسانی که مسئول قتل عام را می توان به حساب آورده و حتی از 26 سال پس از جنایات خود" مکانیزم رئیس دادستان سرژ Brammertz در بیانیه ای گفت. او گفت: همکاران که منجر به دستگیری شامل سازمان های اجرای قانون و پیگرد قانونی خدمات از رواندا, بلژیک, انگلستان, آلمان, هلند, لوکزامبورگ سوئیس و ایالات متحده است.

مقامات در رواندا مورد ستایش قرار داد دستگیری. با توجه به دادستان بالا دیگر فراریان هنوز هم در بزرگ شامل Protais Mpiranya سابق فرمانده ریاست جمهوری سپاه پاسداران و وزیر دفاع سابق آگوستین Bizimana.

اشاره به این حادثه تلخ U. N. رئیس تاکید کرد که همه کشورها موظف به همکاری در این محل بازداشت و انتقال آن به دنبال بین المللی دادگاه نواز گفت.

"دبیر کل افکار امروز اولین و مهمترین, با قربانیان آقای Kabuga را به اتهام جرایم و قربانیان دیگر جدی جنایات بین المللی و خانواده های آنها" U. N. سخنگوی گفت. "پایان دادن به مصونیت از مجازات ضروری است برای صلح و امنیت و عدالت است."

برای سال بعد از نسل کشی, روابط بین رواندا و فرانسه تحت فشار با رواندا حزب حاکم سرزنش دولت فرانسه در بخشی برای حمایت از نسل کشی رژیم است.

اما تحت رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی کیگالی و پاریس به نظر می رسد را ساخته اند برخی از اصلاح. در سال 2018 مقامات فرانسه گفت: آنها کاهش یافته و رسیدگی به 1994, سقوط هواپیما با استناد به عدم وجود شواهد کافی. چند افراد نزدیک به رئیس جمهور رواندا پل Kagame شده بود تحت تحقیق و دولت او را محکوم کرد پروب اعلام تبرئه فرانسه مظنون به نقش خود در نسل کشی است.

در 2019, پاکسازی اعلام کرد که ایجاد یک کمیسیون وظیفه بررسی فرانسه به اتهام نقش.

"پس از سال ها سپاه پاسداران در دولت است که می تواند حفاظت شده اند Kabuga را ترک کرده اند و قدرت شما در پیدا کردن نسل جوان هیچ علاقه ای به حفاظت از پیری فراری تحت مدیریت" اظهار داشت Gonza Muganwa یک رواندا تحلیلگر سیاسی.

"روشن است او محافظت می شود و برخی از افراد قدرتمند خود می دانستند و محل پنهان شده است. آنها به او فروخته شد."

___

ایلین Ganley در پاریس و مایک Corder در آمستردام کمک کرده است.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب