این سفر مخاطره آمیز است که ذخیره شده و یکی از چین بزرگترین گنجینه ادبی

My پدر بود کاملا از 20 سال در پاییز سال 1937 هنگامی که او را در یک هزار مایل سفر در سراسر چین است. او این کار

توسط PATRIS-FUN در 26 خرداد 1399

My پدر بود کاملا از 20 سال در پاییز سال 1937 هنگامی که او را در یک هزار مایل سفر در سراسر چین است. او این کار را نکردند در خود بلکه با کارکنان و دانش آموزان از تخلیه نانجینگ دانشگاه و مدرسه نیست منحصر به فرد در انجام این کار یا نه. در سراسر چین و دانشجویان و اساتید و کارکنان کهنه تا آنجا که آنها می تواند به چرخ دستی های چرخ و خود را در کوله پشتی. آنها بسته بندی شده تا منابع, کتاب, آزمایشگاه, تجهیزات و ماشین آلات. حتی برخی از آنان به همراه آورده با ارزش وارداتی دام از دامداری برنامه های.

ژاپن و چین وارد شده بود دوم چین و ژاپن جنگ و شهرستانها در شرق چین بودند در معرض خطر حمله. در سال 1937 چین جمعیت ایستاده بود در 500 میلیون اما فقط 43,000 شد, دانشجویان دانشگاه های مغز اعتماد دولت چین از جان گذشته برای محافظت از. زمانی که دانشگاه ها دستور داده شد به تخلیه غرب نسبت به ایمنی نسبی از چین, داخلی, 77 رها خانه خود دانشگاه. آن را خروج بر خلاف هر گونه دیگر باقی می ماند یک فصل در تاریخ تقریبا ناشناخته در خارج از چین است.

حتی کمتر شناخته شده است و داستان منحصر به فرد سفر صورت گرفت که در طول این زمان برای حفاظت از یکی از چین بزرگترین کتابخانه گنجینه های.

قبل از ویکیپدیا

در سال 1771 در این 36 سال سلطنت این Qianlong امپراتور مقرر ایجاد یک دانشنامه چینی کلاسیک ادبیات یک کار است که تحت الشعاع قرار دادن یک علمی شاهکار از قبل Ming dynasty عظیم Yongle Dadian دانشنامه. به نام پس از Yongle امپراتور و در تکمیل 1407 آن تا به حال موجود 370 میلیون عبارت بزرگترین دانشنامه در جهان است.

شاهنشاهی کتابخانه ها در حال حاضر متعلق به مجموعه گسترده از ادبیات از قرعه کشی در عین حال امپراتور در خواست کمک از کتابخانه های خصوصی. چینگ سلسله مانچو حاکمان آگاه است که چینی های هان جمعیت در نظر گرفته و آنها را خارجی غاصبان حال انجام چندین ادبی inquisitions دهه ی سوزاندن کتاب ها با anti-مانچو احساسات و مجازات صاحبان آنها. تا زمانی که دانشنامه پروژه آغاز امپراتوری هان چینی افراد بودند طبعا تمایلی به پاسخ می دهند. امپراتور پس از آن صدور احکام است که همه کتاب های اهدا شده به این تلاش خواهد بود بازگشت و صاحبان خود را مصون از مجازات و حتی اگر خود کتاب موجود "کلمات بد." پس از این بیش از 10000 کتاب تحویل داده شدند ،

یک دهه بعد در سال 1782 به Siku Quanshu—که می تواند تقریبا به عنوان ترجمه کامل کتابخانه از چهار شاخه از ادبیات—کامل شد. آن متشکل 35,381 جلد و در حدود 800 میلیون کاراکتر. این امر می تواند 225 سال قبل از یکی دیگر از دانشنامه پیشی گرفته این تعداد در سال 2007 زمانی که در ویکیپدیای فارسی نزدیک به یک میلیارد کلمه است.

اما بعد از همه این دانش بوده است جمع آوری شده به یک مکان Qianlong امپراتور reneged در وعده خود را. خود را سانسور نابود برخی از 3000 کار می کند برای اینکه ضد مانچو و صاحبان آنها اعدام شدند.

خود را تاریخ ثابت در یک محل: ثبت نام به صورت هفتگی زمان سابقه عضویت در خبرنامه

تخریب و بازسازی

هفت دست-کپی مجموعه Siku Quanshu رفت به هفت ویژه ساخته شده کتابخانه: چهار برای امپراتور واقع در چهار امپریالیستی کاخ و سه برای استفاده عمومی است. یکی از سه بود Wenlan Ge کتابخانه در شهر Hangzhou; مجموعه شناخته شده به عنوان Siku Quanshu Wenlan Ge.

این کتاب تقریبا از دست رفته زمانی که شورشیان با هجوم Hangzhou در طول شورش تایپینگ در سال 1854. این Wenlan جنرال الکتریک بود به شدت آسیب دیده و در کتاب خود به سرقت رفته توسط برخی از غارتگران برخی توسط دوستداران کتاب. هشت سال بعد در یک کتاب جمع آوری به نام دینگ متوجه یک مغازه دار در بازار بسته بندی بادام زمینی در مقاله مخروط ساخته شده از صفحات از یک کتاب است. او متوجه شد آنها صفحات از Siku Quanshu. او و برادرش نیز یک کتاب جمع شروع به ردیابی کردن از دست داده و حجم, خرید کتاب در صورت لزوم و دوباره کپی کردن از دست رفته بخش است. این پروژه به تصویب رسید و به دست ژجیانگ کتابخانه که از سال 1920 موفق به بازگرداندن تمام حجم; امروز از آن است که کامل ترین از چهار بازمانده نسخه از Siku Quanshu.

سفر با یک بی بها کتابخانه

به عنوان دانشگاه ژجیانگ در Hangzhou برنامه ریزی برای تخلیه چن Xunci سر کتابدار ژجیانگ کتابخانه خواسته شده دانشگاه را به مجموعه ای ارزشمند از Wenlan Ge با آنها. مدرسه صدراعظم توافق حتی اگر آن اضافه شده یکی دیگر از 230 جعبه به محموله خود را.

چن وعده داده شده به بودجه کتابخانه, حمل و نقل, اما نمی تواند متقاعد کردن وزارت آموزش و پرورش به او حتی به عنوان یک وام. او قرض گرفته شده از خانواده و دوستان و قبل از پایان جنگ تا به حال به فروش اموال خود برای اطمینان از Siku Quanshu ایمنی.

بنابراین شروع به کتابخانه های سفر. دانشگاه را در مسیر همگرایی در زمان که از این کتاب است که آنها سعی در حرکت با قایق یا کامیون در هر زمان ممکن است; در غیر این صورت آنها را بسته جعبه به چرخ و چرخ و پرداخت محلی کارگران به کتاب حرکت می کند. در برابر دانش آموزان انجام برخی از کتاب ها را در کوله پشتی خود را. در یکی نزدیک به فاجعه یک ظرف از کتاب لغو شد در حالی که عبور یک جریان. جعبه گرفته شده به نزدیکترین شهر که در آن کتاب شد گسترش به خشک گسترده ای در حیاط محلی شهرستان معبد خدا.

همه "مدارس در تبعید" در مواجهه با خطر و سختی ها. وجود دارد بی پایان trudging هر روز در معرض خطر حملات هوایی است. آنها همیشه خسته و سرد و گرسنه است. خواب آنها در معابد زمانی که دیگر هیچ مسافرخانه شد و در دسترس است. اساتید انجام آنچه آنها می توانند برای ادامه کلاس ها اگر آنها را متوقف کرده و به استراحت برای بیش از چند روز. قطع از خانواده خود را از دانش آموزان تا به حال به را با دولت برای دستمزد. پدر من به یاد می آورد زمانی که به جای صرف پول خود را در سوخت و او را قلع می توانید فشار با نوک انگشت اطراف رها پخت و پز آتش سوزی برای پیدا کردن بقایای زغال سنگ.

در عین حال با وجود این همه آنها به طور کلی شاد او گفت: "زیرا هر کس درد و رنج بود همان سختی ها. آنها ملموسی خوش بینانه, اعتماد استادان خود را به آنها را با خیال راحت از طریق یک جنگ منطقه.

و آنها جوان بودند. خاطرات دانشگاه ژجیانگ دانش آموزان شامل حساب از عشق نا فرجام (جوان مردان نه زنان پنج به یک) با بسیاری از زنان شکایت در مورد این واقعا وحشتناک عشق اشعار آنها دریافت شده از تحسین است. زمانی که آنها قادر به ماندن در یک محل برای هفته ها یا ماه دانش آموزان لذت می برد گردش و ورزش. در مناطق روستایی زنان در کوتاه دامن و لباس شنا تا به حال هرگز دیده می شود و دانش آموزان باعث رسوایی.

این بود تا سال جدید سال 1940 پس از 1,400 کیلومتر در جاده و 28 ماه موقت کلاس های درس و خوابگاه که 800 عضو از دانشگاه ژجیانگ وارد نهایی خود را در زمان جنگ پردیس در زونیی یک شهر کوچک در استان گوئیژو.

در عین حال با حملات هوایی در حال حاضر در حال حرکت عمیق تر به چین Siku Quanshu هنوز امن نیست. گوئیژو مشهور است برای آن دیدنی کارست و غارها و صدراعظم نقل مکان کرد و کتاب را به یک غار خارج زونیی. دو دانشگاه بندگان ماندند برای محافظت و مراقبت از این کتاب است. این حجم از جنگ جان سالم در کمال تعجب شرایط خوب و به عقب فرستاده شد ژجیانگ کتابخانه.

داستان Siku Quanshu Wenlan جنرال الکتریک است که جدا از داستان افرادی که در معرض خطر همه برای محافظت از میراث فرهنگی, از کتابدار که فروش خانه خود را به دانش آموزانی که نمی خواهد رها کردن جعبه سنگین کند سفر خود را.

به عنوان نکته آخر در سال 1994 یک استاد از دانشگاه ژجیانگ در کیوتو به دنبال از طریق ژاپنی جنگ سوابق هنگامی که او در بر داشت یک یادداشت مورخ پس از سقوط از Hangzhou. آن را اظهار داشت که "در 22 فوریه 1938 در منطقه اشغالی ادبیات تدارکات ارسال می شود نه عوامل از شانگهای به هانگزو به جستجو برای کتاب از Wenlan Ge."

اگر این کتاب به حال منتقل شده است و سرنوشت خود را نگهبانان می ترسید می تواند به راحتی منتقل می شود. اما در زمان ژاپنی عوامل رسیده Hangzhou این Siku Quanshu شد و در حال حاضر بر روی آن دراز مارس به ایمنی.

ویلیام مارو

جینی Chang نویسنده رمان کتابخانه افسانهدر دسترس در حال حاضر از ویلیام مارو. کتابخانه افسانه ناشی از سابقه خانوادگی است و در طول تخلیه چینی دانشگاه ها در شروع دوم چین و ژاپن جنگ.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب