سوئد قطره رسیدگی به مسئله 1986 قتل نخست وزیر اولاف پالمه

(استکهلم) — سوئد در روز چهارشنبه کاهش یافته و تحقیقات خود را به قتل حل نشده از سابق نخست وزیر سوئد اولاف پالم

توسط PATRIS-FUN در 21 خرداد 1399

(استکهلم) — سوئد در روز چهارشنبه کاهش یافته و تحقیقات خود را به قتل حل نشده از سابق نخست وزیر سوئد اولاف پالمه بود که به ضرب گلوله کشته 34 سال پیش در مرکز شهر استکهلم گفت که تصمیم گیری ساخته شده بود چرا که مظنون اصلی در سال 2000 درگذشت.

نخل طلایی بود به ضرب گلوله کشته on Feb. 28, 1986 پس از او و همسرش Lisbet پالمه چپ یک تئاتر در پایتخت سوئد. قتل شوکه ملت را تکان داد و اسکاندیناوی شهرستان تصویر به عنوان پس امن و صلح آمیز است که سیاستمداران می تواند در اطراف سرگردان شوم در مکان عمومی, بدون حفاظت.

بیش از 100 نفر شده اند مظنون در جنایت و مورد مسئله شده است احاطه شده توسط تئوری های توطئه اعم از خارجی و مشارکت rogue پلیس سوئد با جناح راست همدردی به یک عمل توسط یک تک تیرانداز.

در مورد بسته بودن دلیل اصلی مظنون Stig Engstrøm درگذشت در سال 2000 مورد, رئیس دادستان, Krister Petersson گفت: در یک کنفرانس خبری در استکهلم در روز چهارشنبه.

"استیگ Engstrøm مرده است و بنابراین من قادر به شروع دادرسی و یا حتی از او مصاحبه به همین دلیل است که من تصمیم به قطع تحقیقات" Petersson به خبرنگاران گفت:. "از آنجا که او مرده است, من نمی دادستانهای او."

هانس Melander سر این تحقیقات گفت: در کنفرانس خبری که 134 نفر اعتراف قتل — 29 به طور مستقیم به پلیس و برخی از 10000 نفر بوده است مورد سوال در طول 34 سال شد.

پالمه که برش یک زرق و برق دار و حتی پسرانه شکل, تا به حال به دنبال زندگی می کنند که عادی زندگی به عنوان امکان پذیر است و اغلب بیرون رفتن بدون محافظان. شب قتل او هیچ حمایت می کند.

پالمه تا به حال یک اشرافی زمينه اما برای او شناخته شده بود به سمت چپ متمایل انداز شد چشم با سوء ظن در محافل محافظه کار و ایالات متحده است. در میان سوئدی ها و در منطقه شمال اروپا او تفرقه شکل بسیار دوست داشتنی و بلکه منفور.

نخست وزیر سوئد استفان Lofven همچنین یک سوسیال دموکرات بود که برگزاری یک کنفرانس خبری بعد از چهارشنبه در نخل طلایی قتل است.

در آن زمان 52 ساله Engstrøm شد بنا به گزارش یکی از اولین مردم در صحنه قتل و به طور خلاصه در نظر گرفته شود ممکن است مشکوک. او تا به حال یک پس زمینه نظامی شد عضو یک باشگاه تیراندازی اغلب کار می کرد در اواخر و تا به حال نوشیدن مشکلات Petersson گفت. همچنین شناخته شده به عنوان Skandiamannen چرا که او کار می کرد در نزدیکی Skandia شرکت بیمه Engstrøm قوی تنفر از پالمه و سیاست های خود را.

در عین حال Engstrøm اعمال در شب قتل معلوم نیست. چند تن از شاهدان به شرح فرار قاتل که همسان Engstrøm در حالی که دیگران گفت که او حتی در صحنه است. Engstrøm خود مدعی شده اند در حال حاضر از آغاز به صحبت کرد Lisbet پالمه و پلیس و گفت: تلاش برای احیای قربانی.

به زودی پس از قتل Engstrøm به نظر می رسد در رسانه های سوئدی و توسعه به طور فزاینده ای دقیق داستان خود را از دخالت در حوادث آن شب حتی انتقاد تحقیقات پلیس است. او ادعا کرد کسانی که شاهدان که تا به حال توصیف قاتل بود در واقع توصیف او را به عنوان او در حال اجرا بود برای گرفتن تا با افسران پلیس در تعقیب قاتل.

پلیس سپس برچسب Engstrøm به عنوان غیر قابل اعتماد و متناقض شاهد و طبقه بندی شده او را به عنوان یک فرد از هیچ علاقه ای.

Lisbet پالمه شد, مجروح در حمله و بعد از شناسایی تیرانداز به عنوان به Christer Pettersson الکلی و معتاد به مواد مخدر که به اعدام محکوم شد پالمه را قتل است. این حکم بعدا لغو شد بعد از پلیس موفق به تولید هر گونه ویژگی های مدارک و شواهد علیه او خروج از قتل یک راز حل نشده. Pettersson در سال 2004 درگذشت.

بلافاصله پس از پالمه کشته شد و هزاران نفر از سوئدی ها آب گرفتگی صحنه مرگ او با گل رز قرمز نماد از حزب سوسیال دموکرات ساختمان یک متر-دیوار بالا از گل.

در سوئد نخل طلایی قتل شده و یک زخم باز. دیگر بعد از آن دردناک یادآوری سوئد را از دست داده و بی گناهی آمد و در سال 2003 زمانی که وزیر امور خارجه آنا Lindh شد چاقو به مرگ در استکهلم فروشگاه نیز بدون محافظان.

حل نشده قتل پالمه نیز برانگیخته دیگر سوئدی رمز و راز ناپدید شدن دیپلمات سوئدی رائول والنبرگ که از بین رفت در سال 1945 پس از کمک به حداقل 20,000 یهودیان مجارستانی فرار هولوکاست توسط دادن به آنها گذرنامه سوئدی. در سال 2016 این دیپلمات که اعتقاد به فوت در اسارت شوروی بود مرده توسط مقامات سوئد و 71 سال پس از او ناپدید شده در زیر نامشخص شرایط.

__

این داستان تصحیح املای نخست وزیر را به Lisbet نه لیسبت.

___

اولسن گزارش از کپنهاگ.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب