حکم دادگاه عالی در تسریع حذف متقاضیان پناهندگی یک پیروزی برای مغلوب ساختن پیشی جستن

دیوان عالی ایالات متحده در روز پنج شنبه افزایش توانایی رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به سرعت اخ

توسط PATRIS-FUN در 5 تیر 1399

دیوان عالی ایالات متحده در روز پنج شنبه افزایش توانایی رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به سرعت اخراج مهاجران غیر قانونی از جمله پناهجویان با محدود قضایی بررسی توزیع او یک پیروزی در یک پرونده مربوط به یکی از امضا مسائل در هر سال یک انتخابات.

قضات حکم به نفع دولت در آن درخواست تجدید نظر از دادگاه بدوی حکم که یک سری لنکایی کشاورز به نام Vijayakumar Thuraissigiam تا به حال حق را به یک قاضی نقد دولت را از دست داده و پناهندگی خود را پیشنهاد داد.

این حکم نوشته شده توسط محافظه کار عدالت ساموئل Alito دریافتند که محدود کردن قضایی موشکافی در این سریع مورد اخراج شناخته شده به عنوان سریع حذف را نقض نمی کند کلید حفاظت از آزادی فردی در قانون اساسی ایالات متحده.

رای 7-2. اگر چه دو تا از چهار لیبرال قضات, Stephen Breyer و اموزش Bader Ginsburg, توافق که Thuraissigiam حقوقی ادعای شکست خورده آنها در آغوش Alito گسترده ای استدلال است. لیبرال قضات Sonia Sotomayor و النا کاگان عقیده داشت.

آن را به مدت طولانی شناخته شده است که افرادی که هنوز به اعطا شده قانونی ورود به ایالات متحده را ندارند طیف گسترده ای از حقوق اساسی و کنگره تا به برخی از قدرت به تعیین حقوق آنها دارای Alito نوشت.

"در حالی که بیگانگان که تاسیس اتصالات در این کشور باید حقوق دادرسی در رسیدگی به اخراج از کشور, دادگاه چندی پیش برگزار شد که کنگره حق دارد به مجموعه ای از شرایط را برای یک بیگانه ورود قانونی به این کشور," او نوشت.

حاکم خواهد شد که پیامدهای گسترده ای برای مهاجران رو حذف ستمیر نوشت دادن دولت "بدون کنترل" قدرت و افزایش خطر ابتلا به دلخواه و تصمیم گیری های غیر قانونی توسط مقامات مهاجرت در رسیدگی به اخراج از کشور.

ایالات متحده آمریکا "زمان و دوباره مجددا تعهد خود را به فراهم کردن پناهگاه برای کسانی که فرار از ظلم و ستم و آزار و اذیت" ستمیر نوشت.

سان فرانسیسکو-بر اساس 9th, ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر در سال 2019 حکم داد که قانون اساسی را تعلیق بند — مربوط به توانایی فرد برای به چالش کشیدن سلول توسط دولت — دادگاه باید قادر به بررسی Thuraissigiam را ادعا می کند.

تصمیم گیری ارائه می دهد هیچ تعمیر نادرست انکار آیتالله سیستانی می گوید:

دولت ادعا 9th مدار حاکم خواهد شکست هدف سریع اخراج و "تحمیل شدید بار در سیستم مهاجرت."

لی Gelernt آمریکا اتحادیه آزادی های مدنی وکیل که استدلال این پرونده در دیوان عالی کشور گفت: نتیجه آن را سخت به سوال اقدامات مقامات مهاجرت در مرز ایالات متحده.

"این تصمیم تاثیر بالقوه دهها هزار نفر از مردم در مرز که قادر خواهد بود به دنبال بررسی اشتباه تکذیب پناهندگی" Gelernt گفت.

Thuraissigiam به دنبال ایالات متحده پناهندگی این ادعا که به عنوان یک عضو از سریلانکا اقلیت تامیل او شکنجه شد بیش از روابط سیاسی و در معرض ضرب و شتم و شبیه سازی غرق شدن است. او فرار کرد سریلانکا در سال 2016 و دستگیر شد و در کالیفرنیا در سال 2017.

او قرار داده شده بر پیگیری برای تسریع در حذف یک سیستم قدمت آن به سال 1996 است که باعث می شود یک استثنا برای مهاجران که می تواند به ایجاد یک "معتبر ترس" از آزار و اذیت و یا شکنجه در کشور خود. مقامات ایالات متحده را رد کرد Thuraissigiam را ادعا می کنند.


جزئیات این تصمیم دیوان عالی کشور:


از سال 2004 مقامات مهاجرت را هدفمند برای سریع اخراج مهاجران مستند نشده که در حال برداشت تا در 160 کیلومتر از مرز ایالات متحده و ظرف 14 روز از ورود به کشور. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به دنبال گسترش است که اقتدار به طوری که افراد بازداشت شده در هر نقطه در ایالات متحده و تا دو سال پس از آنها رو در اینجا می تواند به سرعت اخراج.

روز سه شنبه یک دادگاه تجدید نظر فدرال انداخت از یک قاضی دادگاه حکم که مسدود شده بود گسترش سیاست. دیگر مسائل حقوقی می شود در این مورد.

دولت ساخته شده است که پیاده سازی سیستم پناهندگی یک centrepiece از آن مهاجرت به دستور گفت آن مملو از سوء استفاده و غرق meritless ادعا می کند. تغییرات شامل ساخت پناهندگی پناهجویان صبر در مکزیک در حالی که موارد خود را باد از طریق مهاجرت به ایالات متحده, دادگاه, انکار پناهندگی به هر کسی که در مرز مکزیک که عبور از یک کشور دیگر بدون به دنبال حفاظت وجود دارد و پرواز هندوراس و ال اهالی السالوادور گواتمالا با یک فرصت برای درخواست پناهندگی وجود دارد به جای آمریکا

روز دوشنبه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت منتشر فراگیر, جدید, رویه ای و ماهوی قوانین که آن را بسیار مشکل تر برای دریافت پناهندگی تحریک یک دوره 30 روزه برای اظهار نظر عمومی قبل از آنها می تواند اثر را.

ایالات متحده در جهان تبدیل شد مقصد پناهندگی پناهجویان در سال 2017, با توجه به آمار سازمان ملل متحد بسیاری از آنها مکزیک و آمریکای مرکزی, خانواده, فرار بومی خشونت است.

در عمده مربوط به مهاجرت حاکم در هفته گذشته دیوان عالی کشور مسدود مغلوب ساختن پیشی جستن تلاش برای لغو برنامه دولت محافظت می کند که "خیال" — عمدتا مهاجران از آمریکای لاتین به ایالات متحده آورده به طور غیر قانونی به عنوان کودکان — از تبعید.

آخرین مطالب