قوی زمین لرزه جنوب مکزیک کشته شدن حداقل 5 و تحریک سونامی

قدرتمند 7.4 ریشتری زلزله زده جنوب مکزیک را در ساحل اقیانوس آرام در روز سه شنبه کشته شدن حداقل پنج نفر قطع روست

توسط PATRIS-FUN در 4 تیر 1399

قدرتمند 7.4 ریشتری زلزله زده جنوب مکزیک را در ساحل اقیانوس آرام در روز سه شنبه کشته شدن حداقل پنج نفر قطع روستاها جدا شده و باعث لرزش صدها کیلومتر دورتر در شهر مکزیک.

این تلفات بودند در نزدیکی زلزله کانون در Oaxaca کوهستانی دولت شناخته شده برای آن قهوه mescal و معماری استعماری.

Rockfalls مسدود پیچ در پیچ جاده های کوهستانی بین پایتخت ایالت اوآخاکا شهر و ساحل. نجات کارگران نرسیده که در تمام روستاها گزارش شده دچار آسیب, افزایش ترس است که بیشتر مردم ممکن است صدمه دیده است.

یک Oaxaca رسمی دولت گفت: امدادگران در تلاش بودند برای رسیدن به حل و فصل سانتا کترینا Xanaguia در نزدیکی کانون که در آن زلزله را پایین آورده خانه و یا بخش هایی از کوهستان به دام انداختن مردم است. مردم تا به حال پیام های ارسال شده برای کمک به با, تلفن, رسمی اضافه شده است.

مرده شامل یک کارگر از شرکت دولتی نفت پمکس که دچار سقوط بد مکزیک عمران سازمان حفاظت گفت. پمکس مجبور شد به طور خلاصه شاتر کشور بزرگترین پالایشگاه نفت در اوآخاکا.

شهر کارگران حذف باقی مانده از یک ساختمان نما به عنوان یک افسر پلیس به نظر می رسد در پس از زلزله احساس شد در مکزیکو سیتی در روز سه شنبه. (هنری رومرو/فردا نیوز)

این زمین لرزه باعث یک سونامی کوچک در ساحل, Oaxaca. در این کشور خدمات لرزه گفت: از سطح دریا افزایش 60 سانتیمتر در هواتولکو ساحل به طور معمول یک مقصد محبوب برای ایالات متحده و کانادا گردشگران اما ساکت تر در حال حاضر با توجه به coronavirus بیماری همه گیر.

رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador از این گفته شده بود بیش از 140 پس لرزه بسیاری از آنها کوچک است.

(USGS/CBC)

"ما نمی تواند راه رفتن و... خیابان بود مثل آدامس" گفت: میگوئل Candelaria, 30 بود که کاری در کامپیوتر خود در خانه و خانواده خود را در اوآخاکا شهر Juchitan هنگامی که زمین شروع به لرزه.

او گفت که او بیرون دوید با اقوام, اما آنها مجبور به توقف در وسط خیابان به پیاده رو buckled و را لرزاند.

همسایه فریاد زد در ترور و برخی از فریاد زد هشدار برای اجرا از برق قطب که نگاه آماده به سقوط و گفت: Candelaria, که با این نسخهها کار در ارتباطات بازاریابی است.

تکان دادن در مکزیکو سیتی

در مکزیک, شهر و ساختمان به شدت تکان داد و مردم را به خیابان ها زمانی که یک هشدار دهنده زمین لرزه زنگ صدا.

دو نفر مجروح شدند و بیش از 30 ساختمان در پایتخت دچار آسیب های دولتی از جمله ساختمان ها هنوز هم زخم خورده از یک سال 2017 زلزله که به کشته شدن 355 نفر در پایتخت و اطراف متحده است.

آب از پشت بام استخر یا مخازن آبشاری پایین ساختمان های مسکونی در این شهر و ساخت و ساز کارگران در 56 داستان جدید برج مسکونی چسبیده به یکدیگر به عنوان آن را تحت تأثیر تصاویر در رسانه های اجتماعی نشان داد.

زمین لرزه از جمله اندازه می تواند ویرانگر باشد. یک 7.1 ریشتری زلزله که زده مرکزی مکزیک در سال 2017 کشته 355 نفر در پایتخت و اطراف متحده است.

کارگران ساختمانی در مکزیک شهر جمع آوری در خیابان ها پس از زلزله است. (کلودیا Daut/فردا نیوز)

هلیکوپتر پرواز کم و بیش رم و Condesa منطقه از پایتخت ظاهرا به دنبال آسیب در خیابان که در آن بسیاری از ساختمان ها هنوز هم نشان می دهد که زخم از در سال 2017 افزایش یابد. این شهر وزارت امنیت عمومی گفت: یک روگذر نشان داد "وجود دارد هیچ کاهش یافته ساختمان."

USGS گفت: این کانون روز سه شنبه زمین لرزه واقع در 69 کیلومتری شمال شرقی شهر Pochutla. آن را بسیار کم عمق تنها 26 کیلومتر زیر سطح زمین است که باید تقویت تکان دادن.

مکزیک دارای یک سیستم هشدار دهنده برای زلزله را پوشش می دهد که بسیاری از مناطق مرکزی و جنوب مکزیک از جمله بسیاری از اوآخاکا.

Mari گونزالس از شاهزاده خانم Mayev هتل در هواتولکو گفت: کارکنان و مهمانان قادر به تخلیه این ساختمان قبل از زلزله اما 45 دقیقه پس از اولیه زلزله آنها هنوز هم در خارج به عنوان قوی پس لرزه ها ادامه داد.

"این قوی بسیار قوی," او گفت:.

واکنش مردم در هنگام وقوع زلزله در شهر مکزیک در روز سه شنبه. (توماس براوو/فردا نیوز)

گونزالس گفت: وجود برخی قابل رویت شکسته شیشه و آینه اما بدون آسیب عمده. کارکنان منتظر پس لرزه به پراکنده قبل از اینکه به طور کامل ارزیابی اموال.

واقع در تقاطع سه تکتونیکی مکزیک یکی از جهان ترین زلزله خیز کشور است. پایتخت دیده می شود به عنوان آسیب پذیر به خصوص با توجه به محل آن را در بالای باستانی و دریاچه تخت.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب