پادشاه اسپانیا بپوشد ارث از رسوایی-آمار پدر

پادشاه اسپانیا Felipe VI را محروم پدرش, Juan Carlos I, قصر خود کمک هزینه و با توجه به آنچه که او بود با توجه ب

توسط PATRIS-FUN در 26 اسفند 1398

پادشاه اسپانیا Felipe VI را محروم پدرش, Juan Carlos I, قصر خود کمک هزینه و با توجه به آنچه که او بود با توجه به وارث او پس از اتهام بی نظمی های مالی مربوط به شاه سابق.

پادشاه اسپانیا Felipe VI را کنار گذاشته ارث او به علت دریافت از پدرش خوان کارلوس من در یک حرکت به دور کردن خود از این رسوایی-ضربه سابق پادشاه.

Juan Carlos نیز محروم قصر خود کمک هزینه این کشور در کاخ سلطنتی در بیانیه ای گفت:. در سال 2018 سابق پادشاه دریافت دستمزد بیش از €194,000 ($216,400) از دولت است.

اعلام می آید در میان تحقیقات جاری از مقامات سوئیس به معاملات مالی از خوان کارلوس.

اتهامات پول شویی

در اوایل این ماه گزارش های رسانه ها گفت که در سال 2008 زمانی که او هنوز در اسپانیایی تاج و تخت Juan Carlos دریافت 100 میلیون دلار (€88 میلیون) از عربستان سعودی در اواخر ملک عبدالله از طریق یک حساب.

ادامه مطلب: اسپانیا می پرسد: آیا سلطنت حق برای ما ؟

پول معتقد توسط دادستان به پس زدن پرداخت تسلیم شد در سوئیس حساب بانکی از یک نهاد ذکر شده در پاناما.

سوئیس daily Tribune de ژنو گفت که در سال 2012 $65 میلیون از این مبلغ داده شد توسط خوان کارلوس به سابق خود, معشوقه, کرینا zu Sayn-ویتگنشتاین.

Felipe VI بر اساس گزارش نیز به نام ذینفع از صندوق. اما پادشاه حاکم را رد کرده است داشتن هیچ گونه دانش از صندوق در یک بیانیه منتشر شده در روز یکشنبه.

King Emerit Juan Carlos, his wife Queen Sofia attend the Pascua Militar ceremony at the Royal Palace on January 6, 2018 (Getty Images/C. Alvarez)

خوان کارلوس استعفا تاج و تخت در ژوئن سال 2014 پس از 39 سال سلطنت.

به زودی پس از گزارش رسانه های اسپانیا سخت-چپ حزب پودموس خواستار رسیدگی به مشکوک به پول شویی توسط خوان کارلوس. او پس از استعفا به عنوان پادشاه در ماه ژوئن 2014, Juan Carlos خود را از دست داده مصونیت از تعقیب. روز سه شنبه اما پارلمان اسپانیا تصمیم گرفت در برابر راه اندازی رسیدگی به اتهامات علیه شاه سابق.

احزاب سیاسی در اسپانیا استقبال پادشاه این بیانیه دست خود ارث و حمایت خود را از پادشاه. پابلو Casado بلانکو رئيس جمهور از مخالفت ها تشکر پادشاه خود را "نمونه خدمات عمومی."

ادامه مطلب: اسپانیا سابق پادشاه خوان کارلوس باعث تجلی بازگشت

چندین رسوایی

اسپانیا شد, پادشاه اسپانیا در سال 1975 پس از مرگ دیکتاتور نظامی فرانسیسکو فرانکو و اعتبار برای انتقال کشور از دیکتاتوری به دموکراسی است. او استعفا تاج و تخت در ژوئن سال 2014 پس از 39 سال سلطنت.

اما شهرت او رنج می برد پس از چندین رسوایی در اطراف زندگی خصوصی خود را. خوان کارلوس' اسراف در شیوه زندگی نیز جلب گسترده خشم عمومی. در سال 2012 او خشم اسپانیایی ها با رفتن شکار فیل ها در بوتسوانا در ارتفاع کشور از رکود است.

دختر خود را شاهزاده خانم کریستینا نیز درگیر در فساد و تقلب مالیاتی و تحقیقات همراه با شوهرش iñaki urdangarín. در حالی که کریستینا بود تبرئه شوهرش زندانی بوده و پس از او گناهکار پیوند فرار از پرداخت مالیات و اختلاس.

adi/روپیه (خبرگزاری AP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب