همبستگی به لبنان پرانتز به اعتراضات مرگبار انفجار شیمیایی

مقامات ارشد از خاورمیانه و اروپا آغاز شده و پس از رسیدن در لبنان روز شنبه در همبستگی با این کشور کوچک که دچار

توسط PATRIS-FUN در 18 مرداد 1399

مقامات ارشد از خاورمیانه و اروپا آغاز شده و پس از رسیدن در لبنان روز شنبه در همبستگی با این کشور کوچک که دچار یک انفجار مرگبار این هفته که ناشی از آسیب در مقیاس بزرگ به پایتخت بیروت.

بازدیدکننده داشته است توسط رئیس اتحادیه عرب و رئیس شورای اروپا آمده است که این کشور آماده برای تظاهرات ضد دولتی در میان خشم مردمی علیه لبنان و رهبری سیاسی. در این کشور حاکم طبقه ساخته شده و بیشتر از سابق جنگ داخلی-عصر رهبران مقصر است به صورت گسترده و فساد و بی کفایتی و سوء مدیریت که باعث شد تا روز سه شنبه انفجار.

در نشان دادن خشم رئیس جمهور مسیحی مخالفت Kataeb حزب گفت: آن سه قانون گذاران تصمیم به استعفا از مجلس بیش از این هفته را "فاجعه" است که ضربه زدن به کشور است. سامی واکنش زنان به نام هر "محترم" عضو مجلس به استعفا و کار برای "تولد جدید لبنان است."

ارشد Kataeb رسمی و مهمانی شد کشته در انفجار, که ادعا حداقل 154 زندگی, زخمی شدن بیش از 5000 نفر گذاشته و زباله به کشور بزرگترین بندر و نزدیکی مناطق.

همچنین کشته شدن 43 سوریه در این کشور سفارت خود در بیروت گفت. لبنان به برخی از 1 میلیون پناهجوی سوری است.

هلندی وزارت امور خارجه گفت: Hedwig Waltmans-Molier از هلند' سفیر ایران در لبنان نیز در اثر جراحات در روز سه شنبه انفجار.

سازمان دیده بان | انفجار یک برگ در حال حاضر در تلاش شهرستان را ویران کرد:

یک جستجو از جان گذشته برای بازماندگان جریان است پس از وقوع انفجار در بندر در بیروت که در سمت چپ این شهر را ویران کرد. چند مقامات بندر که قرار است تحت بازداشت خانگی و لبنان رئیس جمهور امیدوار کننده است شفاف تحقیقات مربوط به انفجار است. 2:41

انفجار هزاران تن نیترات آمونیوم ذخیره شده در بندر ظاهرا توسط یک آتش سوزی شد بزرگترین در لبنان تاریخچه و باعث حدود 10-15 میلیارد دلار ارزش از آسیب با توجه به بیروت فرماندار. همچنین صدها نفر از هزاران نفر از مردم بی خانمان.

انفجار آمد و در زمانی که لبنان است که عبور از آن بدترین بحران اقتصادی و مالی در دهه ساخت آن را دشوار برای بسیاری از مردم که تا به حال خواص خود را آسیب دیده و برای رفع آنها.

اسناد و مدارک آن که به ظاهر پس از انفجار را نشان داد که برای سال مقامات شده بود بارها و بارها هشدار داده است که حضور 2,750 تن نیترات آمونیوم در بندر ناشی از یک خطر بزرگ اما هیچ یک عمل به آن را حذف کنید. مقامات شده اند سرزنش یکدیگر پس از انفجار و 19 نفر بازداشت شده از جمله بندر ارشد رئیس لبنان بخش گمرک و سلف خود.

"ما به حمایت از لبنان از طریق همه در دسترس است به معنی" احمد ابوالغيت Gheit-دبیر کل از 22 عضو اتحادیه عرب به خبرنگاران گفت: پس از ملاقات با رئيس جمهور میشل Aoun در صبح روز شنبه. ابوالغيت Gheit گفت که در بخشی از یک اهدا کنندگان کنفرانس برای لبنان در فرانسه در روز یکشنبه و انتقال لبنان به خواسته های جامعه بین المللی است.

این تصویر نشان می دهد برخی از صدمات ناشی از انفجار شامل نیترات آمونیوم است که ذخیره شده در انبار به مدت شش سال. (عزیز Taher/فردا نیوز)

بعد شنبه, رئيس جمهور از شورای اروپا چارلز میشل وارد بیروت برای یک سفر کوتاه است. ترکیه معاون رئیس جمهور و وزیر امور خارجه وارد صبح روز شنبه و ملاقات Aoun و گفت که آنکارا آماده بود برای کمک به بازسازی بیروت بندر و تخلیه برخی از زخمی ها از لبنان به ترکیه برای درمان.

در محل انفجار در بیروت پورت کارگران هنوز در جستجوی ده ها تن از افرادی که از دست رفته از شنبه. بولدوزر نیز دیده می شود از بین بردن باقی مانده در نزدیکی غول سیلوهای دانه است که هنوز هم تا حدودی ایستاده است.

کمک های بین المللی شده است جریان به لبنان برای روز و چند بیمارستان راه اندازی شده اند در اطراف بیروت برای کمک به درمان زخمی شدند.

نشان دهنده این است که تصویر در میان دود از گاز اشک آور در جریان اعتراض در نزدیکی پارلمان لبنان ساختمان در بیروت در روز جمعه. (محمد Azakir/فردا نیوز)

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز جمعه گفت که او تا به حال صحبت تلفنی با Aoun و رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی که پرواز سفر خود به لبنان در روز پنج شنبه. تهمت نیست ذکر این بررسی اما اشاره کرد که تجهیزات پزشکی و مواد غذایی و آب شد در حال ارسال از سوی ایالات متحده همراه با پاسخ اضطراری تکنسین پزشکان و پرستاران.

سازمان دیده بان | یک متخصص مواد منفجره توضیح می دهد که آنچه ساخته شده کشتی باری بسیار خطرناک:

کریس شکارچی می گوید: مقدار زیادی از نیترات آمونیوم شده است باید بلافاصله منتقل مشغول پورت پس از آن وارد شده است. 1:51

آمونیوم نیترات یک ماده شیمیایی مورد استفاده در کود و مواد منفجره نشات گرفته از یک کشتی باری به نام MV Rhosus بود که رفت و آمد از کشور گرجستان به موزامبیک در سال 2013. از آن ساخته شده یک برنامه ریزی مسیر انحرافی را طی به بیروت به روسیه صاحب کشتی بود که مبارزه با بدهی و امیدوار به کسب درآمد برخی از پول اضافی در لبنان است. قادر به پرداخت هزینه های بندری و گزارش نشت کشتی توقیف شد.

در سال 2014 مواد منتقل شد از کشتی قرار می گیرد و در یک انبار در بندر که در آن ماند تا انفجار.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب