بازگرداندن کانادا سابق داعش مبارزان و اعضای خانواده دیده بان حقوق بشر خواستار

دولت کانادا است که از موازین بین المللی حقوق بشر و تعهدات با عدم بازگرداندن و کافی ارائه کمک های کنسولی به 47

توسط PATRIS-FUN در 9 تیر 1399

دولت کانادا است که از موازین بین المللی حقوق بشر و تعهدات با عدم بازگرداندن و کافی ارائه کمک های کنسولی به 47 شهروندان که در حال حاضر بازداشت شده در شمال شرق سوریه به دلیل اتهام روابط اسلامی یک گزارش جدید از ایالات متحده بر اساس دیده بان حقوق بشر مدعی.

بیست و شش نفر از کانادایی ها برگزار می شود در اردوگاه ها و زندان های تحت کنترل نیروهای کرد کودکان هستند و بسیاری از آنها زیر سن شش سالگی با توجه به حمایت ، این گزارش می گوید که آنها در حال زندگی در شرایط اسفناک در اردوگاه به سر می برند با عدم بهداشت آب آشامیدنی آلوده و فقیر دسترسی به مراقبت های بهداشتی.

"رها کردن شهروندان به نامحدود غیر قانونی بازداشت در ازدحام و خطرناک اردوگاه ها و زندان ها را ندارد کانادا امن تر" گفت: لتا Tayler یک محقق ارشد در سازمان دیده بان حقوق بشر و نویسنده این گزارش است. "زندگی کانادایی ها در خط زمان به آنها را به خانه در حال حاضر است."

تعداد نامعلومی از کانادایی ها در سفر خارج از کشور برای مبارزه با دولت اسلامی, همچنین شناخته شده به عنوان ISIS, به عنوان رهبر گروه داعش در زمان بیش از خاک عراق و سوریه اجرا خشن فرم حقوق اسلامی است.

پیکارجویان داعش در حال شناخته شده برای گرافیک ویدئوها مستند سربریدن روزنامه نگاران و امدادگران و متهم توسط سازمان ملل متحد جنایات علیه بشریت برای انجام اعدام های دسته جمعی, ربودن زنان و دختران به عنوان بردگان جنسی و استفاده از کودکان سرباز.

دیده بان حقوق بشر می گوید دولت باید فورا به خانه خود بازداشت شهروندان به بازسازی و سامان دادن آنها به جامعه کانادا و, است که در تعقیب هر کسی که متهم به جرم و جنایت.

دولت لیبرال اصرار آن را نمی خواهد قرار داده و مقامات کانادا در معرض خطر ابتلا به جمع آوری شواهد و آوردن سابق پیکارجویان داعش خانه به تحت پیگرد قانونی قرار.

92-صفحه گزارش با عنوان من را به کانادابر اساس مصاحبه با کانادا بازداشت شدگان اعضای خانواده بازداشت شدگان و دیگر زنان و کودکان که برگزار شده است در al-Hol و العین عیسی دو نفر از این اردوگاه در شمال شرق سوریه.

کانادایی بازداشت شده در حالی که زندگی تحت حکومت داعش

کانادا بازداشت شدگان در میان هزاران نفر از غیر عراقی در مردان و زنان و کودکان بودند که زندگی تحت حکومت دولت اسلامی و زندانی در leadup به داعش شکست خود را در دست ایالات متحده-حمایت سوریه نیروهای دموکراتیک در اوایل سال 2019.

دیده بان حقوق بشر می گوید هیچ یک از کانادایی به اتهام جرایم در کانادا و نه به مقامات سوری به ارمغان آورد آنها را قبل از دادگاه.

"هیچ کس گفت فقط مجموعه ای از این بزرگسالان رایگان" گفت: Tayler اذعان کرد که برخی از آنها ممکن است مرتکب جرم پیوستن به داعش. "[اما] برگزاری افراد بدون اتهام و بدون آوردن آنها را قبل از یک قاضی به سادگی از آنجا که آنها اعضای خانواده از داعش مشکوک است مطلقا ممنوع تحت قوانین بین المللی است و به خصوص فاحش به نگه داشتن کودکان در این مد."

یک جنگنده را از سوریه نیروهای دموکراتیک می ایستد سپاه پاسداران در خط مقدم ایجاد کرد از Baghouz در حومه شرقی سوریه استان دیرالزور در مرز با عراق, در فوریه. 2, 2019. Baghouz است که داعش ساخته خود را تاریخ و زمان آخرین پایه. (Delil Souleiman/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

برخی از اعضای خانواده های بازداشت شدگان دیده بان حقوق بشر گفت که مقامات کانادا نشده اند در تماس با بستگان خود را به ارائه کمک از آنها زندانی شده اند. اعضای خانواده نیز گفت: آنها با دریافت پیام های مخلوط از دولت در مورد اینکه آیا آنها می توانند پول خود را به بازداشت اعضای خانواده برای مواد غذایی و یا دارو بدون اینکه متهم به حمایت از تروریسم است.

در بالا از آن, دیده بان حقوق بشر مدعی است که کانادا نمی تسهیل تابعیت تایید برای 20 یا بیشتر کودکان متولد شده در سوریه به کانادا پدر و مادر و بنابراین حق شهروندی کانادا — یک وضعیت است که ارائه این کودکان عملا بدون تابعیت.

"بی گناه از جمله کودکان که هرگز تصمیم به دنیا آمد و یا زندگی می کنند در زیر ISIS هیچ امید ترک" این گزارش می گوید. "در ضمن هر گونه بازداشت شدگان به طور بالقوه دخیل در جنایات داعش ممکن است هرگز چهره عدالت است."

دولت ارائه کمک های 'تا حد امکان'

در نامه ای به دیده بان حقوق بشر توضیح داده شده در این گزارش وزیر امور خارجه فرانسوا-Philippe شامپاین گفت: دولت کانادا است که صالح در توانایی خود را برای کمک به کانادایی بازداشت شده در سوریه توسط عدم کنسولی منابع در این منطقه و وضعیت امنیتی. کانادا ندارد عملکرد سفارت یا کنسولگری در سوریه در حال حاضر.

شامپاین افزود که مقامات کانادا در تماس با همتایان خود در کردستان به رهبری دولت خودمختار در شمال و شرق سوریه مقام های محلی در این منطقه و دفاع از بازداشت شدگان " خوب بودن "به حدی ممکن است."

کانادا گفته است که آن را به ارائه کمک به هر کسی که می توانید آن را به یک کنسولگری کانادا در یک کشور همسایه مانند ترکیه و یا لبنان.

سرنوشت سابق کانادا در عراق و خانواده های آنها شده است و این موضوع از بحث های داغ در کف مجلس عوام در گذشته با محافظه کاران را متهم به لیبرال ها از استقبال خانه جنگجویان جهادی.

نماینده محافظه کار مجلس Pierre Paul-Hus حزب امنیت عمومی منتقد گفت: در بیانیه ای در روز یکشنبه که این حزب می خواهد برای دیدن هر گونه کانادا که عضو داعش بود تحت پیگرد قانونی قرار.

"محافظه کاران داده اند لیبرالها تمام ابزار مورد نیاز برای نگه داشتن تعدادی از تروریست ها را پاسخگو و برای محافظت از کانادایی ها گفت:" پل-Hus. "ما همچنان به برگزاری جاستین ترودو پاسخگو و اصرار دارند که او آمد تا با یک طرح واقعی را به تعدادی از تروریست ها را به عدالت است."

مسیحی Leuprecht بین المللی متخصص امنیتی که می آموزد در دانشگاه گفت: تمایل دولت به قانون در این بازداشت شدگان نشان می دهد که عدم انتخاب بین یک رویکرد به جنگجویان خارجی است که بر پیگرد قانونی توانبخشی و یا ترکیبی از این دو.

"کشورهایی مانند فرانسه گرفته اند تحت تعقیب رویکرد است. کشورهایی مانند دانمارک گرفته اند ادغام مجدد رویکرد است. هلندی گرفته اند و هر دو یک تعقیب و ادغام مجدد رویکرد" گفت: Leuprecht که نیز به تدریس در کالج نظامی سلطنتی کانادا. "کانادا هیچ استراتژی و هیچ رویکرد در همه."

Leuprecht گفت ملاحظات سیاسی داخلی نیز یک عامل است که آوردن زندانیان صفحه اصلی به نظر می رسد مانند یک "وضعیت بدون برنده" برای هر دولت است.

"اگر شما آنها را به صفحه اصلی وجود دارد خواهد بود یک درک عمومی است که دولت با حمایت از افرادی که ... احتمالا درگیر شده است در بسیار جدی جرایم جنایی گفت:" Leuprecht. "آن را به لحاظ سیاسی آسان تر و مصلحت برای دولت قبلی و این دولت بسیار در مورد آن انجام."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب