افزایش قیمت ها در آفریقا تشدید coronavirus بحران

قیمت مواد غذایی اساسی کالاهای اساسی در حال افزایش در آفریقا به عنوان خریداران سهام در ملزومات و فروشندگان به د

توسط PATRIS-FUN در 28 اسفند 1398

قیمت مواد غذایی اساسی کالاهای اساسی در حال افزایش در آفریقا به عنوان خریداران سهام در ملزومات و فروشندگان به دنبال سود در میان coronavirus را بترساند. در سراسر این قاره مردم خواستار دولت به دخالت.

در کیگالی ژان ماری Mutsinzi اغلب مغازه ها در بازار, kimironko در میان بزرگترین رواندا سرمایه است. او گفت که او گرفتار شد تعجب با افزایش سریع قیمت ها. "مواد غذایی که من از خرید هفته گذشته در RWF1500 [US$2, €1.80] افزایش بیش از RWF1000 و این مشکل برای مردم," او گفت: DW. او اضافه کرد که همان است که اتفاق می افتد در همه جا این کشور به عنوان او آموخته است از بستگان.

رواندا بود که مردم به دولت عمل می کنند. اواخر روز دوشنبه به وزارت تجارت قیمت ثابت برای 17 اقلام مواد غذایی از جمله برنج و شکر و روغن پخت و پز. اما مشخص نیست مجازات برای قیمت-درآوردن.

عروسکی Kaberuka یک اقتصاددان مستقر در کیگالی می گوید: این افزایش قیمت با توجه به تعدادی از دلایل. فروشندگان در حال تلاش برای سود حاصل از بحران است. نیز وجود دارد افزایش تقاضا با توجه به ترس و وحشت-خرید توسط افرادی که نمی دانم فردا چه به ارمغان خواهد آورد. "آن است که متصل به تجارت جهانی محیط زیست است. بسیاری از کالاها از چین آمده و از آنجا که بازار چین را به شدت تحت تاثیر قرار از ابتدای سال گران نمی, سفر به چین دیگر" Kaberuka گفت.

A collective taxi driver offers hand disinfectant to passengers (Getty Images/AFP/Y. Chiba)

عجله برای خرید ضد عفونی کننده دست در کنیا منجر به افزایش قیمت و کمبود

وابستگی به چین

در کنیا مقامات تا کنون متکی اند تجدید نظر به معامله گران برای جلوگیری از حدس و گمان است. بهداشت کابینه وزیر Mutahi Kagwe گفت که "این زمان را به سود غیر طبیعی." رقابت قدرت کنیا همچنین هشدار داد که معامله گران در برابر احتکار کالا و تهدید آنها را با مجازات های شیب دار. اما دولت کنیا را تنظیم کرده است هیچ محدودیتی در قیمت های مواد غذایی. پس از اولین coronavirus مورد گزارش شده در این کشور جمعه گذشته وجود داشت با عجله به مغازه ها در پایتخت نایروبی.

استر Mwangi بود در میان نگران خریداران: "من به سوپر مارکت ها و پیدا کردن که sanitizers از سهام هستند. بنابراین من تا به حال برای اجرا به شیمیدان که در آن ما در بر داشت برخی از. من مجبور به استفاده از ضد عفونی کننده چون ما وسایل نقلیه خدمات عمومی باید بسیاری از مسافران و رسیدگی به بسیاری از مردم است."

مجدلیه Mwikali شاهد افزایش قیمت برای محصولات که در حال حاضر کمیاب: "کنیا که وابسته به واردات از چین و دیگر کشورهای آسیایی ما شروع به احساس تاثیر coronavirus با اختلال در زنجیره تامین," او گفت: DW. Gumato Dorcase دیگر نایروبی ساکن نگران است بیش از حد. "مغازه ها خالی هستند. ما نیز تعجب در مورد در دسترس بودن عفونی در روستا که در آن بستگان ما هستند," او گفت: تعجب که آیا دولت قصد دخالت کند.

عذر خواهی از سوپر مارکت

A woman grabbing a remaing loaf of bread on shelves in a South African supermarket (Getty Images/AFP/F. Pesce Blazquez)

قفسه های خالی در آفریقای جنوبی سوپر مارکت

کنیا و رقابت قدرت را سفارش Cleanshelf سوپر مارکت های زنجیره ای به بازپرداخت مشتریان برای overpricing دست عفونی. شرکت مقصر یکی از کارکنان برای افزایش قیمت بدون مجوز و عذرخواهی کرد.

پس از شیوع کروناویروس جدید, قیمت ها نیز به شدت افزایش یافته و در غنا که در آن شش مورد تایید شده اند تا کنون. دست پاچه شهروندان رفت و در یک ولگردی و قانونی شکنی خرید در نتیجه شیب افزایش قیمت بیش از 100 درصد برای برخی از محصولات. دولت گرفته نمی شود هر گونه اقدامات در عین حال به حفظ ثبات قیمت ها به جز توسل به معامله گران خوب خواهد شد. اطلاعات وزیر Kojo Oppon نکرومه در عنا گفت: رسانه ها که "این نه زمان عادی این بار که ما را به گرد هم می آیند به عنوان یک انسان گونه و اطمینان حاصل شود که ما انجام کارهایی است که اطمینان از بقای هر یک از ما."

تنها آغاز افزایش قیمت?

این ممکن است مانند نگاه به اندازه کافی دخالت دولت به Ama Akyiaa یک مادر شیرده در Amasaman نزدیکی آکرا. او گفت: DW در مورد یک افزایش ناگهانی در قیمت مواد غذایی."برای مثال: سیب زمینی, بامیه و گوجه فرنگی و حتی محلی ما kontomire (cocoyam برگ) بالا رفته است." Akyiaa تاسف است که معامله گران در حال "انجام همه نوع از همه چیز به پول برای خود ساخت شهروندان ناراحت کننده است."

اقتصاددان گوردون Abeka نکرومه در عنا می گوید: این وضعیت به احتمال زیاد بدتر از "غنا معامله گران در حال حاضر با تکیه بر سهام است که در حال حاضر وجود دارد. اما اگر ویروس موجود است و ما فشار در پنج یا شش ماه ممکن است ما واقعا به دیدن گرما." کارخانه ها در غنا ممکن است مجبور به تعطیل تخمگذار کردن کارگران و اضافه کردن به کمبود منابع که پس از آن منجر به افزایش قیمت او گفت: DW.

Two tomato sellers at a market (Getty Images/AFP/I. Sanogo)

قیمت مواد غذایی در حال افزایش است به سرعت در سراسر آفریقا

کاهش قیمت نفت اضافه کردن به مشکل

در آفریقای جنوبی اخیر افت قیمت سوخت را به ارمغان آورده است یک اندازه گیری برای کمک به مصرف کنندگان در میان کشور از رکود است. کشاورزان به ویژه که نیاز به سوخت برای برداشت دوره می تواند به نفع از تحولات است که عمیقا نگران کننده برای کشورهای تولید کننده نفت مانند نیجریه و آنگولا.

با توجه به آنگولا اقتصاددان کارلوس Rosado de Carvalho در دراز مدت اگر قیمت نفت همچنان پایین پول ملی می تواند بی ارزش و زندگی آنگولا را تبدیل به سخت تر است حتی اگر معامله گران را افزایش نمی دهد قیمت ها. "یک بشکه نفت در این محله ها از 30 دلار به معنای کاهش ارزش kwanza منجر به افزایش قیمت در آنگولا و بالا بردن نرخ تورم که به طور طبیعی نابود قدرت خرید. اگر قیمت نفت پایین هستند و این می تواند مشکلات جدی ایجاد کند و از طبیعت اجتماعی" او گفت: DW. در حالی که وجود دارد که باید مورد مشکوک به کروناویروس در آنگولا تا کنون آن را طبقه بندی شده به عنوان یک کشور در معرض خطر توسط سازمان بهداشت جهانی است.

الکس Ngaramba اسحاق Kaledzi و اندرو Wasike کمک به این مقاله است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب