آزادی مطبوعات: آنچه اتفاق افتاده است به از دست رفته بنگلادش روزنامه نگار Shafiqul Kajol?

بیش از یک ماه پیش یک روزنامه نگار بنگلادشی بدون هیچ ردی ناپدید شد و پس از گزارش یک دولت است ، بنگلادش دارای سا

توسط PATRIS-FUN در 3 اردیبهشت 1399

بیش از یک ماه پیش یک روزنامه نگار بنگلادشی بدون هیچ ردی ناپدید شد و پس از گزارش یک دولت است ، بنگلادش دارای سابقه رسانه های ظلم و ستم و رتبه 151 در سال 2020 RSF رتبه بندی است.

بنگلادش ادیتور و عکاس خبری Shafiqul اسلام Kajol ناپدید شد 42 روز پیش و سرنوشت خود را ناشناخته باقی می ماند با وجود یک کمپین بین المللی توسط فعالان حقوق او را پیدا کنید.

ناپدید شدن او است نمادین از بنگلادش در جریان سرکوب آزادی بیان تحت شدیدی "خبر جعلی" قانون به نام امنیت دیجیتال عمل می کنند. پس Kajol ناپدید شدن چهار نفر دیگر سردبیران و روزنامه نگاران به اتهام جرائم مختلف تحت عمل می کنند.

در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات سه شنبه منتشر شد توسط گزارشگران بدون مرز (RSF), بنگلادش, در آمد, در 151 از 180 کشور جهان است که در یک نقطه در زیر رتبه بندی سال گذشته. در این شاخص RSF گفت آن اشاره کرد "نگران کننده افزایش آزادی مطبوعات نقض از جمله خشونت سیاسی علیه خبرنگاران در این زمینه خودسرانه مسدود کردن وب سایت های خبری و بازداشت خودسرانه روزنامه نگاران."

ادامه مطلب: کار عدم قطعیت محدود روزنامه نگاران آزادی در بنگلادش

Kajol صریح منتقد بنگلادش حاکم عوامی لیگ ، روز قبل از او گم شده و او متهم شد و تحت عمل شده و هدفمند برای گزارش لینک یک عوامی مجلس به داکا خدمات اسکورت.

سردبیر گذشته دیده می شد در فیلم دوربین مدار بسته منتشر شده توسط سازمان عفو بین الملل نشان او را ترک دفتر خود را در داکا در شب مارس 10. این فیلم همچنین نشان داد مردم دستکاری با Kajol موتور سیکلت در حالی که او در دفتر و در حال اجرا در پشت او و پس از او سواری کردن.

در حالی که کارشناسان آن را به عنوان قوی شواهد تصویری است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ردیابی آنچه رخ داده به Kajol, پلیس گزارش عنوان آن است. "ما ارسال فیلم به پلیس برای پیدا کردن پدر من در ماه گذشته. اما تحقیقی افسر بعد به من گفت که آنها تا به حال هر چیزی یافت مشکوک در فیلم" Kajol را Manaram Palok گفت: DW.

"همه من می توانم با اطمینان این است که پدر من ربوده شده است. و ما می خواهیم پلیس برای پیدا کردن و بازگشت او به ما."

In the 2020 World Press Freedom Index released Tuesday by Reporters Without Borders (RSF), Bangladesh came in at 151 out of 180 countries

در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات سه شنبه منتشر شد توسط گزارشگران بدون مرز (RSF), بنگلادش, در آمد, در 151 از 180 کشور جهان

رفته بدون هیچ ردی

هنگامی که تماس با DW سرب محقق Kajol مورد گفت که او دریافت کرده است و نه هر گونه به روز رسانی در مورد روزنامه نگار از دست رفته. این مقام رسانه های محلی گفت که Kajol تلفن همراه به طور خلاصه روشن در Benapole یک بنگلادشی شهر در نزدیکی مرز با هند در مارس 9, اما پلیس با انجام یک عملیات در منطقه با توجه به کمبود زمان و منابع است.

در ضمن, یک کمپین آنلاین با استفاده از توییتر با هشتگ #WhereIsKajol راه اندازی شده است توسط روزنامه نگاران و فعالان سیاسی برای تحت فشار قرار دادن مقامات بنگلادش برای پیدا کردن Kajol. بسیاری از مردم ارسال شده تصاویر در رسانه های اجتماعی با پلاکارد مانند "از کجا است Kajol?" چاپ بر روی آنها.

"من به شدت تقاضا Kajol امن بازگشت" Dil Afrose جهان, یک روزنامه نگار مستقر در داکا گفت: DW. "این کمپین آنلاین است که نه تنها برای او بلکه برای همه ما که در این حرفه است. ما باید به مبارزه برای محافظت از خودمان است و ما باید خودمان را به یک صدای اول است."

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

مجبور ناپدید شدن

صوفیه کریم, یک فعال مستقر در لندن بوده است مبارزه آنلاین برای پیدا کردن Kajol پس از ناپدید شدن او. او گفت که بی میلی از پلیس برای پیدا کردن Kajol نشان می دهد که او ممکن است یکی دیگر از قربانی ناپدید شدن اجباری در بنگلادش است.

"بنگلادش پیشینه مجبور ناپدید شدن و این مورد نگران کننده است و شوم" کریم گفت: DW. "من احساس می کنم برای Kajol خانواده. این ناعادلانه است. این وظیفه ما به صحبت کردن. ما در حال صحبت کردن در مورد زندگی کسی را," او اضافه شده است.

An online campaign has been launched to find the missing Bangladeshi journalist Shafiqul Islam Kajol

یک کمپین آنلاین با استفاده از توییتر با هشتگ #WhereIsKajol راه اندازی شده است توسط روزنامه نگاران و فعالان سیاسی برای تحت فشار قرار دادن مقامات برای پیدا کردن Kajol

مقامات بنگلادش که سابقه درگیر بودن در بازداشت خودسرانه و ناپدید شدن. اجرا ناپدید شدن قارچ در کشور پس از شیخ حسینه خواستند در زمان قدرت در سال 2009 با توجه به گروه های حقوق.

نیروهای امنیتی کشور باید به زور ناپدید شده بیش از 550 نفر در طول دهه گذشته با توجه به محلی حقوق بشر سازمان Odhikar. این تعداد شامل بسیاری از فعالان حقوق مشکوک ربوده شده توسط آژانس های امنیتی است.

"شکست به فاش کردن محل Shafiqul اسلام Kajol پس از بیش از یک ماه است که نگران کننده صفحه نمایش از عدم همدلی مشترک توسط مقامات با قربانیان و خانواده های آنها" سعد حمادی های جنوب آسیا فعال برای سازمان عفو بین الملل گفت: DW.

بیشتر روزنامه نگاران به اتهام

در ضمن چهار سردبیران و روزنامه نگاران متهم شدند در روز شنبه پس از شکایت یک حکم رهبر حزب تحت امنیت دیجیتال عمل می کنند. آنها تا به حال شده است در گزارش اتهام اختلاس از کمک برای coronavirus قربانیان از یک منطقه در بنگلادش است.

آنلاین سردبیران روزنامه Toufique Imrose مهدی و Mohiuddin Sarker و همچنین روزنامه نگاران محلی Tanvir حسن و رحیم Shubho بودند به اتهام "انتشار توهین آمیز نادرست و توهین آمیز و یا ترس القا داده ها و یا اطلاعات است." مهدی اجرا می شود بنگلادش محبوب ترین اخبار آنلاین وب سایت bdnews24.com.

حسن ادعا کرد که طرح دعوی در دادگاه واصل شد به پوزه روزنامه نگاران به طوری که آنها برای جلوگیری از گزارش فساد متعهد توسط حزب حاکم سیاستمداران است. "پلیس باید سرعت عمل در نظر گرفتن در مورد. آن را تلاش برای متوقف کردن ما از نوشتن در مورد فساد," او گفت: DW.

کارشناسان حقوق بشر گفته اند دیجیتال حقوق قانون سخت گیرانه و خواستار آن شدند که این قانون لغو شود پس از آن به تصویب رسید در سال 2018 است. آنها گفتند که این اندازه گیری را می توان به طور سیستماتیک پوزه روزنامه نگاران و فعالان حقوق.

"هنگامی که روزنامه نگاران متهم از اتهامات جنایی برای انجام وظایف حرفه ای خود را, این به این معنی است که دولت تعریف مرز فراتر از آن است که هیچ یک واجد شرایط برای اعمال حق خود برای آزادی بیان" گفت: فعال حقوق سعد حمادی.

"برخی از مفاد امنیت دیجیتال عمل می کنند در حال مبهم بسیار سرکوبگر به دلیل مجازات های خشن آنها مستلزم و در نقض قوانین بین المللی حقوق بشر."

برنارد Hertlein یک روزنامه نگار و فعال حقوق گفت: DW که "سخت گیرانه" قانون اهداف هر کس از روزنامه نگاران به شهروندان عادی. "حتی پزشکان که نوشتن در مورد خطر از coronavirus در Facebook در صورت اتهام تحت قانون. باید آن را لغو کرد," او گفت:.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de