لهستانی کلاسیک آهنگساز Krzysztof Penderecki می میرد سن 86

تیتان از موسیقی کلاسیک Penderecki در نظر گرفته شد لهستان بزرگترین آهنگساز معاصر. او بهترین و شناخته شده خود را

توسط PATRIS-FUN در 10 فروردین 1399

تیتان از موسیقی کلاسیک Penderecki در نظر گرفته شد لهستان بزرگترین آهنگساز معاصر. او بهترین و شناخته شده خود را برای ادای احترام به قربانیان هیروشیما بمب اتمی و همچنین برای نمرات فیلم مانند "درخشان."

جشن آهنگساز کلاسیک Krzysztof Penderecki درگذشت یکشنبه در سن 86 در خانه اش در شهر کراکوف لهستان به گزارش رسانه ها با استناد به همسر خود. او تا به حال شده است در مبارزه با یک بیماری طولانی مدت.

لهستانی آهنگساز و رهبر ارکستر بود و کلاسیک پیشگامی اغلب با استفاده از تکنیک های نا موزون در آثار او اگر چه خود را ترکیب رشد بیشتر سنتی در سراسر زندگی حرفه ای او. او با تمام ارکستر سمفونی در اروپا و ایالات متحده شد و هنوز هم به طور فعال انجام است.

بسیاری از ارکسترهای مشترک تسلیت خود در توییتر از جمله سنگاپور سمفونی:

Penderecki بهترین و شناخته شده قطعات شامل Threnody برای قربانیان هیروشیما, نوشته شده در سال 1960 برای بزرگداشت قربانیان از اولین استفاده از بمب اتمی و بسیار avantgarde سنت لوک شور و شوق از سال 1966.

ادامه مطلب: فرهنگ در زمان تاج

"من برای هدف چیزی است که به نظر می رسید غیر قابل دسترس," او گفت: DW در یک مصاحبه در سال 2013. "یک آهنگساز جوان که قبلا تنها نوشته شده قطعه شد که ده دقیقه, جرأت برای ایجاد یک کار بود که بیش از یک ساعت — بسیار سبک یوهان سباستین باخ."

Penderecki نیز شناخته شده برای فیلم های خود, نمرات داشتن تشکیل شده موسیقی فیلم به چنین فیلم هایی مانند William Friedkin را به جن گیر, Stanley Kubrick را درخشان andDavid لینچ وحشی در قلب است.

او متعدد برنده جایزه جهانی برای کار خود را از جمله چهار جایزه گرمی اخیرا در سال 2017.

از هیروشیما به گدانسک

Penderecki متولد شد و در 23 نوامبر سال 1933 در Debica نزدیکی داشتند. او درس موسیقی به عنوان یک کودک و بعد از آن مورد مطالعه ترکیب در آکادمی موسیقی در کراکوف.

بیشتر بخوانید: ریاضی در موسیقی: چرا اعداد نیست حکومت بر جهان

به رسمیت شناختن برای اولین بار در سال 1959 زمانی که سه قطعه او فرستاده شده به آهنگسازان جوان' رقابت در ورشو جاروب جوایز. او Threnody برای قربانیان هیروشیما سال بعد او را تحسین بین المللی.

در سال 1980 او به سفارش لهستان همبستگی اتحادیه های کارگری که مبارزه در برابر حکومت کمونیستی به نوشتن یک قطعه بزرگداشت تظاهرات ضد دولتی در کشتی سازی گدانسک در سال 1970. او در اواخر گسترش کار به یکی از بهترین و شناخته شده بعد قطعات لهستانی مرثیه.

cmb/mm (AFP dpa رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب