پلیس در مالزی حمله الجزیره دفاتر پس از مستند در درمان کارگران مهاجر

(کوالا لامپور, مالزی) — مالزی پلیس حمله کردند و از اخبار پخش الجزیره و دو ایستگاه های تلویزیونی محلی در روز س

توسط PATRIS-FUN در 15 مرداد 1399

(کوالا لامپور, مالزی) — مالزی پلیس حمله کردند و از اخبار پخش الجزیره و دو ایستگاه های تلویزیونی محلی در روز سه شنبه تصرف کامپیوتر به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به یک فیلم مستند در مستند نشده مهاجران که خشم دولت است.

الجزیره در یک قطر-دولت متعلق به گوینده در بیانیه ای گفت که پلیس کشف و ضبط دو کامپیوتر در این حمله که آن را به نام "نگران تشدید" در سرکوب آزادی رسانه ها. این خواست مقامات مالزی برای توقف تحقیقات جنایی.

پلیس باز یک تحقیق ماه گذشته به الجزیره مستند در درمان مستند نشده مهاجران مقامات پس از شکایت آن را نادرست و مغرضانه. هفت الجزیره اعضای هیات شده اند گریل شده توسط پلیس به عنوان بخشی از این کاوشگر به اتهام شرارت و افترا و نقض ارتباطات و چند رسانه ای عمل می کنند.

پلیس به دست آمده دادگاه حکم به جستجوی دفاتر الجزیره و همچنین رسانههای محلی Astro و Unifitv تحقیقات جنایی رئیس Huzir محمد در بیانیه ای گفت. دو ایستگاه های تلویزیونی محلی برخاستیم و پخش ویدئو.

Huzir گفت: حملات انجام شده به طور مشترک با وزارت ارتباطات در کمیسیون است و همچنین بررسی ایستگاه های.

او گفت که پلیس کشف و ضبط کامپیوتر که ارسال خواهد شد برای تجزیه و تحلیل بیشتر و در زمان اظهارات شاهدان در طول حملات. "هیچ فرد یا نهاد خواهد بود امان از عمل در صورتی که نقض قانون است."

الجزیره گفت: حمله "حمله به آزادی مطبوعات به عنوان یک کل" است و خواست مقامات مالزی برای توقف تحقیقات جنایی.

"انجام یک حمله به دفتر ما و تصرف کامپیوتر یک مشکل تشدید مقامات' سرکوب آزادی رسانه ها را نشان می دهد و طول آنها آماده هستند را به تلاش برای ارعاب روزنامه نگاران" گفت: Giles Trendle مدیر عامل Al Jazeera English.

"الجزیره می ایستد توسط روزنامه نگاران ما و ما ایستاده ایم با ما گزارش کنند. کارکنان ما بود و آنها هیچ چیز برای پاسخ و یا عذرخواهی. روزنامه نگاری جرم نیست," او گفت:.

این فیلم مستند با عنوان "قفل کردن در مالزی مستند" بررسی مهاجران مستند نشده در آن گفته بودند در معرض خطر در این بیماری همه گیر کوروناویروس. بیش از 2000 مهاجر کارگران دستگیر شده بودند در طول حملات در مناطق در کوالالامپور که در زیر قرار داده شده تنگ ویروس مستندات.

مالزی مقامات همچنین بازداشت یک مرد بنگلادشی مصاحبه در فیلم مستند پس از لغو کار خود را اجازه و گفت: آنها را اخراج او را برای انتقاد از دولت بیش از آن در دست زدن به مهاجران مستند نشده.

"مقامات متصديان الجزیره به نظر می رسد رانده شده توسط میل به مجازات روزنامه نگاران که پخش مالزی, کثیف, لباس های شسته شده به جای نیت استفاده از قانون" گفت: Matthew Bugher های آسیا برنامه های انگلیسی, بر اساس حقوق گروه ماده 19.

او گفت: مالزی باید بررسی موارد نقض حقوق نشان داده شده در این مستند به جای هدف قرار دادن فیلمسازان.

فعالان حقوق اند ابراز نگرانی بیش از یک سرکوب آزادی بیان و رسانه های استقلال تحت جدید نخست وزیر مالزی Muhyiddin یاسین که در زمان قدرت در ماه مارس است.

Astro اخیرا جریمه برای پخش یک شبکه تلویزیونی الجزیره مستند در سال 2015 در مورد 2006 قتل مغولی زن که گفته میشود شامل "توهین آمیز محتوا."

محبوب آنلاین پورتال خبری Malaysiakini و سردبیر آن صورت نادر تحقیر دادرسی از دادستان کل بیش از نظرات ارسال شده توسط خوانندگان در برابر قوه قضائیه. پلیس نیز مورد سوال یک فعال سیاسی در مورد پست های رسانه های اجتماعی ادعا بدرفتاری با پناهجویان در بازداشتگاه های اداره مهاجرت مراکز.

یک روزنامه نگار از هنگ کنگ مستقر در جنوب چین صبح پست شد همچنین سوال قبلا در مورد او گزارش مهاجر بازداشت.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب