لهستان تصویب بحث حقوق قضایی

رئیس Duda اتخاذ کرده است تفرقه قانون است که اجازه می دهد تا قضات به طور منظم برای انتقاد از سیستم. بروکسل را م

توسط PATRIS-FUN در 17 بهمن 1398

رئیس Duda اتخاذ کرده است تفرقه قانون است که اجازه می دهد تا قضات به طور منظم برای انتقاد از سیستم. بروکسل را مورد مداقه قرار دادن آن و لهستان مخالف دولت هشدار می دهد که آزادی های مدنی در حال حاضر در حال فرسایش.

مصمم با سراسر کشور تظاهرات انتقاد از بروکسل و شورای اروپا (CoE) لهستان حاکم بر قانون و عدالت (PiS) حزب به تصویب یک قانون بحث برانگیز است که محدود به قوه قضاییه استقلال.

اگر چه این لایحه را رد کرد و در ماه دسامبر توسط سنا مجلس شورای لهستانی پارلمان اروپا آن را بعد از تصویب توسط مجلس و یا Sejm. رئیس آندره Duda — که دارای مدرک دکترا در قانون امضاء این قانون به قانون در روز سه شنبه.

از هم اکنون در لهستانی قضات ممکن است مجازات برای بازجویی دولت تفرقه اصلاحات قضایی. آنها می توانند در صورت جریمه demotions و یا از دست دادن شغل خود را اگر آنها حاضر به رسمیت شناختن اقتدار قضات دیگر و یا دادگاه. قانون جدید همچنین ممنوع قضات از لحاظ سیاسی فعال و نیاز به آنها را به مکان خود را از عضویت در انجمن ها و سازمان های جامعه مدنی.

بیشتر بخوانید: آیا لهستان جنجالی قضایی اصلاحات ؟

خاموش بحرانی قضات

قبل از اینکه این قانون به تصویب رسید PiS-وابسته دادگاه مشغول به کار بود به سکوت منتقدان مانند پاول Juszczyszyn یک قاضی دادگاه منطقه در شمال شهر الشتین است که انتقاد از دولت را از دست داده و قضایی تغییرات. روز سه شنبه او پس از آن به حالت تعلیق توسط تازه ایجاد انضباطی مجلسی با حقوق و دستمزد خود را کاهش دهد 40 درصد است.

Demonstrators in Gdansk (picture-alliance/NurPhoto/M. Fludra)

مردم جمع شده بودند در بیش از 180 شهر لهستان در اعتراض به حکم

Juszczyszyn را به اتهام تخلف: انتقاد از این واقعیت است که به تازگی تشکیل شورای انتخاب قضات از نزدیک تراز وسط قرار دارد با PiS دولت و فاقد استقلال است. او تا به حال مورد سوال در یک منطقه تصمیم دادگاه به شایستگی از یک قاضی که منصوب شده بود و توسط دولت و شورای قضایی.

در نقد خود او تاکید این واقعیت است که ملاقات قضایی بدن — "نئو-دولت شورای قضایی" را به عنوان او آن را قرار داده — به خودی خود مشکل ساز با توجه به مستقل بودن از دولت است. به همین دلیل بیش از 500 قضایی قرار ملاقات بدن ساخته شده است باید اعتراض و کسانی که قضات احکام باطل.

اعتراض عمومی بیش از قانون جدید

Juszczyszyn استدلال می کند که لهستان به تازگی منصوب قضات و قضات' انجمن های غیر قانونی هستند. او همچنین رد لهستان انضباطی مجلسی که او را به حالت تعلیق نوشتن در Facebook که "این دادگاه نیست و مطابق با قانون اروپایی و در نتیجه نقض قانون ملی است."

زمانی که Juszczyszyn وارد در الشتین دادگاه منطقه در روز چهارشنبه او به همراه گروهی از همکاران ابراز همبستگی با او. خارج از چند معترضان جمع شده بودند برخی از brandishing پلاکارد خواندن "هر کس حق دارد به دادگاه مستقل" و شعارهای مشابه. Juszczyszyn اجازه داده نمی شد به ریاست دادگاه برنامه ریزی شده برای روز شنبه. لهستان انضباطی مجلسی حکومت است که در حالی که او ممکن است نگه داشتن کار او ممکن است انجام این کار تنها در دفتر کار و کتابخانه.

بروکسل به بررسی قانون

کمیسیون اروپا (EC) سخنگوی مسیحی Wigand اظهار نظر در مورد آخرین تحولات و گفت: "EC را "تجزیه و تحلیل اینکه آیا لهستانی قانون مطابق با قانون اتحادیه اروپا" و اضافه کرد که بروکسل خواهد دریغ نکنید برای برداشتن گام های بیشتر در صورت لزوم. لهستان مخالفت و انتقادی فکر قضات در ضمن انتظار دارند قانون بحث برانگیز بود و طلبه توسط دادگاه عدالت اروپا.

میشل Laskowski یک سخنگوی لهستان دیوان عالی کشور گفت: "من فکر می کنم ما خواهد شد در واکنش به این قانون به دلیل آن را مغایر با قانون اروپایی."

Polish Supreme Court Warsaw (picture-alliance/ZumaPress/O. Marques)

قوانین حاکم بر لهستانی دیوان عالی کشور آمده اند تحت بررسی افزایش

لهستان به رهبری برای Polexit?

لهستان مخالفت تیری است که قانون بحث برانگیز شده است به تصویب رسید. معاون مارشال از Sejm, Malgorzata Kidawa-Blonska زمان به توییتر می گویند که "این یک روز غم انگیز" و "یک بار دیگر [رئیس جمهور] Duda قانونی را امضا کرد که از بین می برد لهستانی حکومت قانون است." در نظر او این نشانه "هنوز گام دیگری به سوی Polexit."

Kidawa-Blonska است که یک عضو از لیبرال-محافظه کار مدنی پلت فرم پارتی در ادامه می گویند که "ما درک می کنیم که ما خیانت شده اند و که ما آزادی های مدنی دیگر محافظت می شود."

مدنی پلت فرم همراه با لهستان را در جناح چپ و کشاورزان حزب بود به نام رئیس جمهور Duda به حق وتو قانون است. لهستانی کمیساریای حقوق بشر و دیوان عالی کشور بود و به طور مشابه با اشاره به غیر قانونی از چندین جنبه از قانون. و چند هفته پیش کمیسیون ونیز که توصیه کشورهای اروپایی در قانون اساسی مسائل با انتقاد از این قانون به عنوان به خوبی.

لهستان می تواند عواقب جدی

در اوایل سال 2016 EC شروع مراحل گرفتن در مقابل لهستان برای آن فراگیر اصلاحات قضایی. آن را متهم به حاکم PiS حزب محدود به قوه قضاییه استقلال و تضعیف تفکیک قوا. به عنوان یک نتیجه, اتحادیه اروپا در سال 2017 راه اندازی شد ماده 7 دادرسی در برابر لهستان برای نقض ارزش های اروپایی و حکومت قانون است. این می تواند منجر به تعلیق لهستان رأی است. EC نیز ثبت شکایات حقوقی با دادگاه عدالت اروپا.

ورشو است unimpressed این عواقب ممکن است. دولت اصرار داشت که بارها و بارها سازماندهی یک کشور در نظام حقوقی ملی است و نه اروپایی حق.

لهستان است که انتظار می رود به ارائه یک بیانیه در مورد آن قانون قضایی به دادگاه عدالت اروپا در فوریه 13.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب