مخالفان در بلاروس می گوید لوکاشنکو در انتخابات برنده شد تقلب

بلاروس نامزد مخالفان سوتلانا Tsikhanouskaya رد روز دوشنبه نتایج رسمی انتخابات توزیع جمهور الکساندر لوکاشنکو یک

توسط PATRIS-FUN در 20 مرداد 1399

بلاروس نامزد مخالفان سوتلانا Tsikhanouskaya رد روز دوشنبه نتایج رسمی انتخابات توزیع جمهور الکساندر لوکاشنکو یک پیروزی و گفت رای تقلب شده و این تظاهرات که تبدیل خونین روز یکشنبه ادامه خواهد داد.

کمیسیون مرکزی انتخابات پیشتر گفته لوکاشنکو برنده 80 درصد از آرا در روز انتخابات در حالی که Tsikhanouskaya سابق معلم انگلیسی که به تازگی از گمنامی برای تبدیل شدن به رقیب اصلی او در زمان فقط 9.9 درصد است.

ناظران خارجی را قضاوت یک انتخابات آزاد و عادلانه در بلاروس از سال 1995 و اجرا به رای اره مقامات زندان بلاروس را به رقبا و باز تحقیقات جنایی را به دیگران که ابراز مخالفت.

خیابان ساکت بود در مینسک پایتخت و دیگر شهرستانها پس از خشونت در یکشنبه شب زمانی که پلیس ضد شورش با استفاده از زور به تلاش برای پراکنده کردن هزاران نفر از معترضان که جمع آوری شده پس از انتخابات بسته به محکوم کردن آنچه آنها گفته بودند نامشروع انتخابات است.

یک مرد دروغ بر روی زمین در مقابل پلیس ضد شورش در جریان اعتراض در مینسک پس از نظرسنجی بسته شده در بلاروس را در انتخابات ریاست جمهوری. (سرگئی Gapon/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

Tsikhanouskaya که وارد مسابقه پس از او وبلاگ نویس که در نظر گرفته شده برای اجرای زندانی بوده به خبرنگاران گفت: در مینسک که او خودش در نظر گرفته انتخابات برنده است. او گفت: انتخابات شده بود انبوه تقلب.

او مشاوران گفت: مخالفان می خواستم آرا در مراکز رای دهی که در آن مشکلات وجود دارد. آنها همچنین گفت: مخالفان می خواستم برای برگزاری مذاکرات با مقامات در مورد چگونه به تغییر مسالمت آمیز قدرت است.

وجود دارد هیچ پاسخ فوری به آن را از لوکاشنکو.

یک شوروی سابق مزرعه جمعی, مدیر لوکاشنکو به حکومت این کشور از سال 1994 است اما در مواجهه با بزرگترین چالش در سال برای حفظ قدرت را در دستان خود در میان disenchantment در برخی از محله های خود را بیش از دست زدن به COVID-19 گیر اقتصاد و حقوق بشر.

Tsikhanouskaya را در تجمعات انتخاباتی به خود جلب کرد برخی از بزرگترین جمعیت پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991.

سازمان دیده بان | رئیس جمهور بلاروس چهره بی سابقه سیاسی چالش:

طولانی ترین در اروپا خدمت رهبر در حال اجرا است برای ششمین دوره به عنوان رئیس جمهور بلاروس. اما الکساندر لوکاشنکو است که متهم به سرکوب روند دموکراتیک و انکار COVID-19 یک مشکل است. در حال حاضر او چهره یک چالش سیاسی مانند قبل از هرگز. 2:13

روسیه ریا news agency اشاره به بلاروس وزارت کشور عنوان کرد و گفت: در روز دوشنبه که پلیس را دستگیر کرده و حدود 3000 نفر در روز یکشنبه پس از انتخابات تظاهرات.

لوکاشنکو تلاش برای سرکوب اعتراضات می تواند صدمه دیده خود را گسترده تر تلاش برای ترمیم نرده ها با غرب در میان چیز ساییده شده روابط با متحد سنتی روسیه که در تلاش است تا مطبوعات بلاروس به نزدیک اقتصادی و سیاسی با اتحادیه.

همسایه لهستان گفت: نخست وزیر آن Mateusz Morawiecki به نام بود برای ویژه اتحادیه اروپا در اجلاس سران در بلاروس. لهستانی وزارت خارجه به خشونت و اعتراض به مقامات بلاروس "شروع به احترام به حقوق اساسی بشر."

وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas در روز دوشنبه گفت که اتحادیه اروپا باید به بحث در مورد تحریم ها علیه بلاروس.

اتحادیه اروپا تا به حال برداشته شدن تحریم ها به این دلیل که کشور اقداماتی در جهت درست از جمله آزاد کردن زندانیان سیاسی Maas گفت: در برلین.

"ما باید در حال حاضر بحث در اتحادیه اروپا که آیا هنوز هم این امر در نور از هفته گذشته و در روز گذشته," او اضافه کرد: انعکاس نظرات از لهستان.

Maas وزارت زودتر گفت متعددی وجود دارد که نشانه ای از تقلب در انتخابات.

بلاروس ایالات نامزد مخالفان سوتلانا Tsikhanouskaya کست او انتخابات در مرکز رای دهی. او را محکوم کرده انتخابات و می گوید لوکاشنکو انتخابات نامشروع است. (واسیلی Fedosenko/فردا نیوز)

گروه های حقوق بشر می گویند بیش از 1300 نفر نیز بازداشت و سرکوب پیش از انتخابات از جمله مستقل انتخابات و ناظران و اعضای Tsikhanouskaya ستاد انتخاباتی.

پس از رای خود در روز یکشنبه لوکاشنکو محروم تحمیل اقدامات سرکوبگرانه به عنوان "خبر جعلی و یا دور از ذهن کرده است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب