نظر: چرا اتحادیه آفریقا باید نادیده کامرون

زمانی که 33 اتحادیه آفریقا در اجلاس سران آغاز می شود روز یکشنبه درگیری های کامرون را Anglophone مناطق باید در

توسط PATRIS-FUN در 18 بهمن 1398

زمانی که 33 اتحادیه آفریقا در اجلاس سران آغاز می شود روز یکشنبه درگیری های کامرون را Anglophone مناطق باید در دستور کار باشد. در عین حال خشونت بعید است که به طور جدی مورد بحث توسط رهبران آفریقایی.

اگر اتحادیه آفریقا (AU) است که به زندگی می کنند تا به تاسیس آن منشور را بالا آرمان های اعضای آن باید مقابله با نقض حقوق بشر اتفاق می افتد و در کامرون به جای جارو آنها را زیر فرش.

کامرون را از لحاظ تاریخی فارسی زبان غربی و جنوب غربی مناطق به 20 درصد از جمعیت کشور. سازمان ملل متحد-حمایت همه پرسی پس از استقلال در سال 1960 موفق به Anglophones گزینه ای را برای تشکیل یک کشور مستقل است.

اگر چه آنها وعده داده شده بود به درجه ای از خودمختاری تحت یک سیستم فدرال قدرت منتقل شده به زبان تحت سلطه سرمایه یائونده توسط 1972. شده است وجود دارد 'Anglophone مشکل از حاشیه نشینی در کامرون بوده است.

تظاهرات مسالمت آمیز آغاز شد و در سال 2016 زمانی که دولت تحمیل فرانسوی زبان معلمان و قضات در Anglophone مدارس و دادگاه ها با یک فرایند سیستماتیک از فرسایش قانون مشترک است.

بی طرف بین المللی و گروه های حقوق بشر بر این باورند که رژیم در پاسخ نامتناسب از زور است. تشدید بیش از سه سال گذشته دیده است و بیش از 200 روستا سوخته رهبران اپوزیسیون و روزنامه نگاران بازداشت و شکنجه شهروندان به طور تصادفی از کار اخراج شدند و بر ترس و وحشت باعث 656,000 مردم را به فرار از خانه خود را به صورت بوته, Francophone, مناطق یا بعدی-درب نیجریه که در آن 50 ، 000 نفر در حال حاضر زندگی در اردوگاه های پناهندگان. بیش از 2,000 مردم به فکر کشته شده اند.

در پاسخ به برخی از شدید تر Anglophone در مورد تجزیه طلبی شکل گرفته به طور فزاینده ای خشونت آمیز شبه نظامیان در طول زمان مجبور مدارس و درمانگاه و بازار و کسب و کار به ماندن بسته شده است.

سازمان های حقوق بشر گزارش جنایات در هر دو دولت و جدایی طلبان در دو طرف. اقتصاد در هنوز ایستاده و زندگی عادی غیر ممکن است برای بسیاری از 5 میلیون نفر از ساکنان شمال غربی و جنوب غربی.

ادامه مطلب: نظر: کامرون را مرده گفت و گو برای صلح

People fill seats at the opening session of the National Dialogue

ملی در گفت و گو قرار بود برای حل و فصل بحران اما صلح در زبان انگلیسی مناطق هنوز دور

در واکنش به فشار های بین المللی به کامرونی دولت برگزار شد و عمده آثارش بیش از چند روز در ماه اکتبر 2019. این مذاکرات محدود تحریم شد توسط گروه های جدایی طلب و برخی از اعضای جامعه مدنی قادر به با خیال راحت شرکت کنید.

دولت پس از آن اعطا 'با اعطای وضعیت ویژه به دو Anglophone مناطق. اما منتقدان استدلال می کنند که سطح پیشنهادی از استقلال همچنان آزادانه تعریف شده با قدرت باقی مانده در متمرکز Francophone دولت در یائونده.

حتی پس از اجرای هر نامشخص است به ویژه در نور از قانون گذاری و انتخابات شهرداری ها مجموعه ای برای روز یکشنبه 9 فوریه که در آن چند Anglophones انتظار می رود که شرکت یا رای با توجه به بدتر شدن خشونت و تهدید وحشتناک.

مرکز بشردوستانه گفت و گو در سوئیس ارائه کرده است به منظور تسهیل مذاکرات صلح اما کامرونی دولت است و نه راضی به بخشی از. بسیار به تازگی از آفریقا فروم اعلام کرد یک سمپوزیوم در کامرون در مارس به حمایت از یک راه حل صلح آمیز — خوش آمدید توسعه است.

اتحادیه آفریقا نقش

AU به خوبی آگاه از خشونت رنج می برد توسط شهروندان غیر مسلح در Anglophone مناطق. اخیرا در نوامبر سال 2019 یک هیئت از جمله رئیس AU کمیسیون خواست رئیس جمهور پل بیا به پیاده سازی نتیجه گیری های عمده ملی گفت و گو تشویق صلح و ثبات از طریق این خشونت پرهیزی روند.

در عین حال در سال جدید پیام کامرون رهبر خاطر نشان کرد شهروندان خود را که نیروهای مسلح خواهد انجام وظایف خود "بدون ضعف است." بیا همچنان ادامه دارد در اعتقاد به یک راه حل نظامی حل خواهد شد Anglophone مسائل.

Cameroonian armed forces stand holding guns

بیا به ارسال نیروهای اضافی به زبان انگلیسی مناطق جلوتر از شهرداری و انتخابات مجلس

در ژانویه سال 2020 کامرون تحویل 190 صفحه گزارش به AU اندازه گیری عملکرد خود را در برابر تعهدات خود تحت منشور آفریقایی بشر و مردم حقوق. در این سند که به مقدار یک دانش آموز مارک خود مقاله افتخار است که کامرون به حال تصویب متفرقه پروتکل حفاظت از حقوق بشر.

توضیحات آن از کامرون است که در تعارض با یافته های دیده بان گروه هایی مانند شفافیت بین المللی و خانه آزادی که هر دو به کامرون رتبه پایین.

دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل نیز در تلاش برای به رسمیت شناختن کشور, به عنوان آن را به نظر می رسد در گزارش خود به AU.

ادامه مطلب: کامرون بحران: 'فدرالیسم راه حل' می گوید: رهبر مخالفان موریس Kamto

دولت کامرون تبریک خود را برای ایجاد یک کمیسیون ملی برای ارتقاء دوزبانگی و چند فرهنگی با هدف "حفظ صلح" "تحکیم وحدت ملی" و "حفظ انسجام اجتماعی."

این گزارش به AU نیز توجیه خاموش کردن اینترنت در Anglophone مناطق به مدت چهار ماه در سال 2017 گفت که مردم با استفاده از آن را به هم بزنید تا "نفرت و خشونت و شورش و تجزیه طلبی." آزادی بیان فقط در صورت استفاده در یک "صورت مسئول است."

سه ماه پیش 65 عمدتا آفریقایی گروه های حقوق بشر نوشت: نامه سرگشاده ای به رئیس کمیسیون آفریقایی بشر و مردم حقوق می خواند او به فوریت اقدامات خاص برای رسیدگی به وخامت وضعیت امنیتی در کامرون است. آنها هیچ پاسخی دریافت نکرده.

در میان بسیاری از ناظران AU است شهرت فقیر. برخی از انتقاد از آن برای صرف زمان بیشتری را به دنبال تضمین آن رهبران مصونیت از پیگرد قانونی از قانع کردن اعضای آن نه به آزار و اذیت اقلیت و یا بازداشت مخالفان سیاسی.

Co-author Felix Agbor Balla stands in front of a bookcase

همکاری نویسنده فلیکس اگبر Nkongho موسس و مدیر مرکز حقوق بشر و دموکراسی در آفریقا

کمیسیون آفریقایی بشر و مردم حقوق خود را برگزار کرد 2019 اجلاس سران در مصر تحت رهبری فعلی AU صندلی و رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی — رییس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن "مورد علاقه دیکتاتور" که شناخته شده نیست برای احترام به آزادی های مدنی.

اگر AU است برای به دست آوردن مشروعیت در چشم آفریقایی شهروندان آن باید آن را اثبات کند وجود دارد نه برای خوبی خالی سیاسی و نخبگان کسب و کار, اما به حقیقت صحبت می کنند زمانی که یکی از اعضای آن نقض اصول بنیادی از AU.

ادامه مطلب: در کامرون است که هنوز گریه به دور از صلح

کامرون سزاوار بیش از این با کف دست زدن در مچ دست, تحویل در یک سال 2018 AU قطعنامه. دیپلمات ها می دانید تفاوت وجود دارد بین wringing دست قطعنامه اصرار کامرون احترام به حقوق بشر و اعمال واقعی و پایدار فشار بر رئیس جمهور بیا پشت درهای بسته.

تنها راه رو به جلو برای کامرون است که از طریق فراگیر مذاکرات صلح بین دولت و هر دو متوسط و تندرو Anglophone صدای.

AU اجلاس — که سال 2020 موضوع "خاموش کردن اسلحه" برای توسعه باید آن را روشن به کامرونی دولت مسلح و گروه های جدایی طلب که وجود خواهد داشت عواقب اگر آنها حاضر به شرکت در این پیشنهاد سوئیس-رهبری مذاکرات صلح و آینده آفریقا فروم سمپوزیوم به عنوان به خوبی.

اگر AU آفریقایی منشور بشر و مردم حقوق به معنی هر چیزی باید آن را اعمال می شود به یک وضعیت مانند کامرون ،

Co-نوشته شده توسط فلیکس اگبر Nkongho از مرکز حقوق بشر و دموکراسی در آفریقا و ربکا Tinsley از کمپین جهانی برای صلح و عدالت در کامرون انگلستان شعبه دارد.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب