ناتو در مذاکرات فوری پس از 33 نیروهای ترکیه در سوریه کشته

(بروکسل) — سفرای ناتو و اتحاد نظامی بودند که برای سربلندی ایران جمعه در درخواست از ترکیه پس از کشته شدن 33 سر

توسط PATRIS-FUN در 9 اسفند 1398

(بروکسل) — سفرای ناتو و اتحاد نظامی بودند که برای سربلندی ایران جمعه در درخواست از ترکیه پس از کشته شدن 33 سرباز ترک در شمال شرق سوریه.

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ گفت: در بیانیه ای که صبح روز جمعه مذاکرات برگزار خواهد شد تحت ماده 4 ناتو تاسیس پیمان که اجازه می دهد تا هر متحد به درخواست مشاوره اگر آن را احساس می کند آن تمامیت ارضی استقلال سیاسی یا امنیتی تهدید شده است.

این حمله هوایی توسط نیروهای حکومت سوریه نشانه بزرگترین تلفات ترکیه در یک روز پس از آن اولین مداخله در سوریه در سال 2016. این یک عمده تنش در یک درگیری بین ترکیه و روسیه-حمایت نیروهای سوریه که درگرفته است از اوایل فوریه.

حداقل 54 نیروهای ترکیه در حال حاضر کشته شده در ادلب در آن زمان.

جدا از ارائه برخی از نظارت هوایی بر سوریه ناتو نقش هیچ نقش مستقیم در درگیری-کشور زده اما اعضای آن عمیقا تقسیم شده بیش از ترکیه اقدامات وجود دارد.

ترکیه حمله به شمال از جنگ زده کشور — همراه با انتقاد و تهدید به تحریم خود توسط همکار متحدان در آنکارا بیش از این حمله — که جرقه یک بحران در نظامی داد.

فرانسه به ویژه تلاش برای راه اندازی بحث در مورد آنچه ترکیه متحدان باید انجام دهید اگر آنکارا درخواست کمک های خود را تحت ماده 5 معاهده واشنگتن — که نیاز به همه متحدان برای آمدن به دفاع از عضو دیگر تحت حمله — اما بحث اتفاق افتاده است.

متفقین بسیار تمایلی کشیده می شود به یک درگیری ترکیه ساخت و, به ویژه به دلیل رئیس جمهور رجب طیب اردوغان استفاده کرده است تا بسیاری از خوب خواهد با آزمایش همکار خود اعضای ناتو' صبر برای مدتی.

به سوریه حمله می آید در بالای تنش بیش از ترکیه خرید از روسیه ساخته شده S400 موشک ها که تهدیدی برای ناتو امنیت و F-35 stealth jet. اردوغان همچنین پاکسازی هزاران نفر از افسران نظامی پس از شکست کودتا در ترکیه در سال 2016 و برخی به دنبال داشته و اعطا پناهندگی در اروپا است.

اما با وجود ریسک های سیاسی-نظامی تنش ترکیه خیلی مهم است که به بیرون از 29-عضو داد.

ترکیه از اهمیت استراتژیک برای ناتو است. بزرگ عمدتا به کشور مسلمان سابقه حضور در تنگه بسفر و آن را حیاتی پل بین اروپا و خاورمیانه و آسیای مرکزی است. آن را نیز تنها آبراه در داخل و خارج از Black Sea, که در آن روسیه به ناوگان دریایی مستقر است.

ناتو همچنین تکیه بر پایگاه هوایی اینجرلیک در جنوب ترکیه به عنوان یک نقطه شروع برای دسترسی به خاورمیانه است. اتحاد اجرا می شود نظارت هوایی عملیات از اینجرلیک و ایالات متحده آمریکا سلاح های هسته ای مستقر وجود دارد.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب