من اروپا: غیر قانونی زباله افسردگی منعکس کننده اتحادیه اروپا را به شرق و غرب تقسیم

در طول سال زباله از بلوک غنی تر سازمان ملل وارد شده است به رومانی و بلغارستان که در آن فقط انباشته شده است و ی

توسط PATRIS-FUN در 3 اسفند 1398

در طول سال زباله از بلوک غنی تر سازمان ملل وارد شده است به رومانی و بلغارستان که در آن فقط انباشته شده است و یا سردستی سوزانده. مشکل نشان می دهد هیچ نشانه ای از توقف می گوید: Ivaylo Ditchev.

رومانی و بلغارستان که عمده زباله مشکل است. در ماه ژانویه این سال, کمیسیون اروپا را تهدید به اقدام قانونی علیه سابق برای عدم به درستی بازیافت زباله های شهری پس از 2014. آیات در مورد زباله مشکل ناشی از یک زلزله سیاسی در رومانی با محیط زیست وزیر امیل دیمیترو دستگیر و پلیس راه اندازی تحقیقات متعدد در شهرستانها. همه چیز به نور آمد زمانی که پلیس ایتالیا که تا به حال کشف غیر قانونی زباله صادرات به دو کشور توسط مافیای وابسته به ارقام نوک خاموش رومانیایی و بلغاری مقامات در مورد عمل.

در رومانی و بلغارستان به کمتر از 10 درصد از ملی ضایعات قابل بازیافت است. بسیاری از زباله سوزانده در سیمان کارخانه های بدون فیلتر که موجب آلودگی هوا و شمار یک خطر جدی سلامت به مردم محلی است. هر سال برخی از 100,000 تن از سمی پلی وینیل کلرید (پی وی سی) زباله ها سوزانده در رومانی ، بسیاری از این رد است که معمولا فقط انداختند سال قبل از سوزانده است.

بلغارستان جدید محیط زیست وزیر امیل دیمیترو است کشف بی شماری غیر قانونی زباله افسردگی در سراسر کشور است. زباله بود که از خارج از کشور وارد شد هرگز قابل بازیافت به شرکت ها پرداخت می شود به انجام این کار شکست خورده به زندگی می کنند تا خود طرف معامله. بیش از ده سال گذشته زباله واردات به بلغارستان افزایش یافته است twentyfold! و برخی از روزنامه نگاران گزارش داده اند که در زمان زباله است که به سادگی ریخته زیر پل ها یا در امتداد بزرگراه ها و سپس تنظیم شعله ور.

سایه دفع زباله کسب و کار

در رومانی و بلغارستان در ایتالیا دفع زباله کسب و کار و کنترل سایه آمار و ارقام. بالا رتبه بندی سیاستمداران درگیر فساد حاکم است و محیط زیست هستند و تخطئه به عنوان رادیکال که ظاهرا پرداخت شده توسط رقبای غربی به کم کردن سرعت توسعه اقتصادی کشور. وجود دارد مقدار پول می شود ساخته شده در این غیرقانونی صنعت که در آن شرکت ها پرداخت می شود برای بازیافت زباله در عین حال به سادگی رایت و یا تخلیه حاضر در محل های دفن زباله به جای.

آلودگی های زیست محیطی یک مشکل بزرگ در شرق اروپا است. اما نه تنها وجود دارد. دو سال پیش در چین ممنوع زباله واردات به این دلیل بسیار است. و شرکت های مختلف کشورهای اتحادیه اروپا شده اند از جان گذشته به offload خود را رد جاهای دیگر.

ادامه مطلب: بلغارستان پرده آهنین محیط زیست

Professor Ivaylo Ditchev of Sofia University (BGNES)

DW مهمان نویس Ivaylo Ditchev

زباله مشکل است صدمه زدن به غرور ملی

زباله بحران نیز دارای ابعاد نمادین است که در بسیاری از اروپای شرقی مانند شهروندان درجه دوم در قاره. درست مثل زمانی که همان نام تجاری محصولات غذایی شد و بنا به گزارش ها به فروش می رسد در شرق و غرب با مواد مختلف. و حتی اگر محصولات متفاوت فقط کمی بسیاری از اروپای شرقی بودند عمیقا جرم این رفتار نابرابر.

ادامه مطلب: اروپای شرقی اسلم 'مواد غذایی آپارتاید' در سراسر بلوک

امروز شرق اروپا را به زباله مشکل لطمه می زند و غرور و افتخار از مردم در رومانی و بلغارستان — بلکه در لهستان و اوکراین و روسیه است. آنها احساس به عنوان اگر بقیه اروپا و حتی برخی کشورهای در حال توسعه با استفاده از کشور خود را به عنوان واقعی افسردگی زباله. در واقع حتی برخی از کشورهای آفریقایی یافت شده برای صادرات زباله های خود را به شرق اروپا است.

تصاویر از زباله انباشت اشیاء بدست آمده در شرق اروپا با مردم رم تمیز کاری زباله به صورت قابل استفاده و منابع را موجب خشم در مورد غیرقانونی زباله تجارت است. واردات زباله به شرق اروپا تداعی در بسیاری از معنا که تولید و مصرف کالا تا حد زیادی از غرب امتیاز در حالی که شرق در سمت چپ برای مقابله با ضایعات این شیوه زندگی است.

ادامه مطلب: دستگاه های هوشمند نمره ضعیف علائم بازیافت

در اروپا خانه سالمندان

در اواخر 1990s مشابه در شرق و غرب تقسیم پدید آمده زمانی که رومانی و بلغارستان در نظر گرفته فریبنده غربی بازنشستگان با حقوق بازنشستگی سخاوتمندانه در جستجوی مقرون به صرفه پرسنل پرستاری و خوب آب و هوا به حل و فصل در کشور خود. این برنامه بودند که از تخم در زمانی که خیل جوان رومانیایی و بلغاری که در آن در حال حرکت غرب است. بسیاری در رومانی و بلغارستان بودند عمیقا جرم توسط این چشم انداز است که کشور خود را می تواند تبدیل به یک نوع اروپایی خانه سالمندان, پس به صحبت می کنند. این طرح اما هرگز اجرا شده و به جای آن بسیاری از اروپای شرقی پرستاران باید به جای نقل مکان کرد و غرب است.

ما شرقی احساس ناعادلانه درمان به عنوان غنی شمال غربی کشورهای اروپایی در مورد عبور تا کنون مقررات سختگیرانه زیست محیطی در حالی که در همان زمان صادرات زباله های خود را به ما. در حال حاضر وجود دارد یک بحث در بلغارستان بر اینکه محلی بازیافت شرکت ها باید موظف به پردازش بیش از 50% خارجی وارداتی زباله. اما چه تفاوت کند آن را هنگامی که دود ساطع شده از incinerating این ضایعات هستند فقط به عنوان به عنوان سمی به عنوان قبل از ؟

ادامه مطلب: در میان آب و هوا اضطراری اتحادیه اروپا پین امید سبز معامله

A woman scavenging a dump site in Bulgaria (picture-alliance/Ton Koene)

یک زن مهار یک کمپرسی سایت در بلغارستان

بی تفاوتی اجتماعی

جهانی شدن از دفع زباله نشان می دهد چگونه سرمایه تجمع در ثروتمند نقاط جهان در حالی که تجمع زباله در مناطق فقیر. بلغارستان محیط زیست وزیر دیمیترو در حال حاضر در تلاش برای کاهش این روند با بسته چند عبور از مرز به هدر واردات است. اما منتقدان باید اظهار تاسف کرد که این نقض مقررات اتحادیه اروپا, و اشاره کرد که در حالی که دفع زباله است که یک کسب و کار پر سود آن نیز مهم است به دلایل زیست محیطی.

چگونه می توانید رومانی و بلغارستان تواند مانع از واردات زباله که به ضرر خود مردم سلامت فقط برای ساختن یک جفتک سریع? اتحادیه اروپا مقررات و جریمه به تنهایی کافی نیست. برای سال در حال حاضر زباله شده است تا ستون در هر دو کشور — اما فقط به نظر می رسد فقط بالا انداختن شانه های خود و قبول وضع موجود.

Ivaylo Ditchev استاد انسان شناسی فرهنگی در دانشگاه صوفیه, بلغارستان. او تدریس شده است در خارج از کشور عمدتا در فرانسه و ایالات متحده آمریکا.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب