مسلمانان جشن عید فطر تعطیلات میان حکومت ، coronavirus نگرانی

مسلمانان سراسر جهان در روز یکشنبه آغاز شد جشن عید فطر یک به طور معمول جشن به مناسبت پایان روزه ماه رمضان, با م

توسط PATRIS-FUN در 4 خرداد 1399

مسلمانان سراسر جهان در روز یکشنبه آغاز شد جشن عید فطر یک به طور معمول جشن به مناسبت پایان روزه ماه رمضان, با میلیون ها نفر تحت سخت اقامت در خانه سفارشات و بسیاری از ترس تمدید شیوع کروناویروس.

سه روز تعطیلات است که معمولا زمان سفر خانواده دریافت-togethers و اسراف در طول روز جشن روز پس از طلوع به غروب روزه. اما در این سال بسیاری از جهان 1.8 میلیارد مسلمان را به دعا در خانه و با توجه با تماس های ویدئویی.

برخی از کشورها از جمله ترکیه و عراق و اردن تحمیل کرده اند round-the-clock تعطیلات حکومت. اما حتی در جایی که بسیاری از محدودیت ها برداشته شده است, جشن ها را تسخیر کرده بود به دلیل ترس از همه گیر و اقتصادی خود را خرید اینترنتی.

عربستان سعودی به شهرهای مقدس مکه و مدینه تحت کامل مستند با ساکنان تنها مجاز به ترک خانه های خود را به خرید مواد غذایی و دارو است.

این خانواده در Yogyakarta, Indoneia برگزار زوم جلسه به صحبت با بستگان از دست رفته در عید جمع آوری است. دولت از مردم خواست در جشن در خانه برای جلوگیری از گسترش COVID-19 در یک کشور است که ثبت بیش از 21,000 موارد COVID-19 از جمله 1,350 مرگ و میر.این بیماری همه گیر به حداقل 200 کشور و منطقه این ادعا بیش از 330,000 زندگی و آلوده کردن بیش از 5 میلیون نفر است. (Ulet Ifansasti/گتی ایماژ)

اسرائیل پلیس گفت: آنها شکست یک "تظاهرات غیر قانونی" بازداشت دو نفر در خارج از مسجد الاقصی که مقامات مسلمان بسته اند برای نماز از اواسط ماه مارس و نمی خواهد بازگشایی تا بعد از تعطیلات. نمازگزاران را که در تلاش برای ورود به ترکیب scuffled با پلیس است.

الاقصی سوم جنش سایت در اسلام و معمولا استقبال دهها هزار نفر از نمازگزاران در عید. ستیغ ترکیب نیز جنش سایت برای یهودیان است که از آن به عنوان معبد کوه. این سایت شده است flashpoint در نزاع اسرائیلی-فلسطینی.

ایران است که در مبارزه با مرگبارترین شیوع در خاورمیانه اجازه جمعی نماز در برخی از مساجد اما لغو سالانه انبوه نماز عید در تهران به رهبری آیت الله علی خامنه ای ، ایران گزارش کرده است بیش از 130,000 موارد و بیش از 7000 مرگ و میر.

در دبی, آسمان خراش نکردم مرکز تجاری در امارات متحده عربی مقامات راه اندازی موانع و پست های بازرسی پلیس در اطراف یک منطقه صنعتی مسکن کارگران خارجی. امارات در تلاش برای بازگشایی آن سخت-آمار, اقتصاد, اما موارد همچنان به افزایش است. امارات متحده عربی گزارش شده بیش از 28000 مورد تأیید و 244 مرگ و میر.

تایلندی مسلمانان جشن عید فطر در بنیاد اسلامی مرکز تایلند در بانکوک به مناسبت پایان ماه رمضان. (لورن DeCicca/گتی ایماژ)

این ویروس باعث خفیف تا متوسط آنفولانزا مانند علائم در بسیاری از بیماران که بهبود در عرض دو تا سه هفته. اما آن را بسیار مسری است و می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ به خصوص در بیماران مسن و یا کسانی که با شرایط بهداشتی اساسی.

اندونزی بزرگترین اکثریت مسلمان کشور گزارش شده حدود 22,000 عفونت و 1,350 مرگ و میر بیشتر در جنوب شرقی آسیا. مستند سفارشات در نظر گرفته شده شامل همه گیر معنی وجود خواهد داشت بدون نماز جماعت در مساجد و یا حتی باز کردن زمینه هیچ هويدا هیچ بستگان تحمل هدیه برای کودکان.

دکتر محمد Syahidd Al Hatim معافیت های سریع خود را با همکاران پس از تغییر او در کوالالامپور بیمارستان در آخرین روز از ماه مبارک رمضان در میان coronavirus همه گیر در کوالا لامپور, مالزی. (Lim Huey Teng/فردا نیوز)

"این بیماری است و نه فقط تخفیف ارواح عید فطر را نیز ساخته شده است که سنت کاملا متفاوت" گفت: Andieka ربانی دانشجویی در جاکارتا. در این سال مانند بسیاری از محکومیت او را تنها دیدن خانواده و دوستان از طریق تماس های ویدئویی.

در کشور همسایه با اکثریت مسلمان مالزی, کسب و کار بیشتر در بازگشایی پس از هفته مستند. اما تجمع جرم هنوز هم ممنوع اعلام شد و افراد مجاز به سفر به زادگاه خود برای تعطیلات. پلیس تبدیل شده بیش از 5000 ماشین و هشدار داده اند سخت مجازات برای کسانی که سعی کنید به دزدکی حرکت کردن خانه.

مالزی تنها مجاز به بازدید از بستگان که در نزدیکی زندگی می کنند و تنها در روز یکشنبه با تجمع محدود به 20 نفر است. مساجد باید بازگشایی شد اما محدود به کوچک جماعت تا 30. مالزی گزارش شده 7,185 عفونت و 115 مرگ و میر.

Rohaizam Zainuddin گفت که او احساس پر برکت او می تواند جشن عید با پدر و مادر سالمند زندگی می کنند در این نزدیکی هست اما خواهر او در دولت دیگر نمی تواند به خانه بازگشت.

"ما در حال نا امید که جشن این سال همان است," او گفت:. "اما وجود دارد هیچ نقطه عصبانی شدن. ما فقط باید آن را قبول زندگی می رود."

او و اعضای خانواده اش هنوز هم با پوشیدن لباس های جدید و آماده سازی غذاهای سنتی. بشقاب از کوکی ها تنظیم شده برای هر بازدید کننده در کنار یک دماسنج و ضد عفونی کننده دست.

در پاکستان عید جشن گرفته بودن در سایه coronavirus و در پی یک مسافر سقوط هواپیما در نزدیکی کراچی چهار کشته و 97 نفر است.

برای اولین بار پاکستان جشن عید سراسر کشور در همان روز به پایان سالانه جنجال بین رقیب کمیته در طول ماه رویت است که سیگنال های شروع تعطیلات.

پاکستان به اقدامات انجام شده برای کنترل گسترش coronavirus از اواسط ماه مارس, اما نخست وزیر عمران خان حاضر به بستن مساجد در ماه رمضان با وجود درخواست از پزشکان و افزایش تعداد عفونت. پاکستان گزارش کرده است بیش از 52,000 موارد و بیش از 1100 مرگ و میر.

بیش از 1000 نمازگزاران جمع شده و دعا شانه به شانه در یک میدان باز در کراچی در روز سهشنبه با تنها تعداد کمی از آنها با پوشیدن ماسک.

آتش بس در افغانستان

در کشور همسایه افغانستان دولت و طالبان اعلام سه روز آتش بس در افتخار از تعطیلات.

برخی از 2000 نفر از مسلمانان جمع آوری شده برای عید فطر, نماز جمعه در یک مجموعه ورزشی در پاریس و حومه لوالوآ-پره دقت فاصله از هم جدا و با پوشیدن ماسک, با توجه به, فرانسه-اطلاعات رادیو. سنتی پذیرای اجازه نداشتند.

فرانسه است که اجازه می دهد مذهبی خدمات به رزومه برای اولین بار از ماه مارس اما فرانسه پیشرو مسلمان سازمان CFCM توصیه مساجد به ماندن یکشنبه بسته. این CFCM گفت: دولت فرمان نمی دهد مساجد زمان کافی برای تهیه ماسک و ژل دست به اطمینان حاصل شود که تجمعات را به سوپر, پخش كردن, حوادث.

ویروس محدودیت در محل باقی می ماند در عمدتا مسلمان بالکان کشورهای آلبانی و بوسنی و هرزگوین و کوزوو است. در بوسنی سرمایه سارایوو مساجد بازگشایی در مارس 6 بعد از هفت هفته از مستند. نمازگزاران باید پوشیدن ماسک و عمل اجتماعی فاصله و افراد مسن تر بودند خواست به ادامه دعا در خانه.

نعیم Ternava این مفتی کوزوو جامعه اسلامی به رهبری نماز در یک مسجد در مقابل یک گروه کوچک از ائمه نشسته 1.5 متر (متری) از هم جدا با خطبه پخش در بلندگو.

"من از شما دعوت به بیمار کمی بیشتر تا زمانی که ما بر خطر" او گفت:.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب