مالزی ex-PM نجیب محکوم به 12 سال زندان در 1st محاکمه 1MDB غارت

یک مالزی دادگاه محکوم شد نخست وزیر سابق Najib Razak به خدمت تا 12 سال در زندان روز سه شنبه پس از پیدا کردن او

توسط PATRIS-FUN در 8 مرداد 1399

یک مالزی دادگاه محکوم شد نخست وزیر سابق Najib Razak به خدمت تا 12 سال در زندان روز سه شنبه پس از پیدا کردن او را به اتهام جرایم مربوط به چند میلیارد دلاری غارت از 1MDB دولت سرمایه گذاری صندوق آورده است که خود دولت در تکان دهنده در انتخابات بیمارستانها در حال تمام شدن دو سال پیش.

نجیب آرام بود و سنگ رو به عنوان او اولین مالزی رهبر محکوم کرد. او قول داده است به درخواست تجدید نظر حکم و زمان سوگند در سخنان کوتاهی از حوض قبل از صدور حکم است که او غافل از پیوند.

قاضی محمد Nazlan غزالی محکوم نجیب به 12 سال زندان در یک تعداد از سوء استفاده از قدرت از 10 سال هر سه فقره کیفری نقض اعتماد و 10 سال هر سه فقره از پول شویی و همچنین به عنوان جریمه از 210 میلیون ringgit ($49.4 میلیون). اما او دستور داد که جملات را به طور همزمان اجرا به این معنی است که نجیب را تا 12 سال در زندان.

قاضی گفت: این جمله بود "مناسب و متناسب" با توجه به این که نجیب به حال مرتکب جرم و جنایت از یک "موقعیت اعتماد" به عنوان نخست وزیر خود را اعدام و نیاز به بازداشتن دیگران از ارتکاب همان جرم.

این حکم در اولین پنج فساد محاکمه آمد و پنج ماه پس از نجیب را مالایی پارتی بازگشت به دولت به عنوان بزرگترین بلوک در یک اتحاد است که در زمان قدرت از اصلاح طلب دولت قدرتمند که نجیب در سال 2018 است.

محکوم در 7 اتهامات

تحلیلگران گفت: این حکم را تقویت دادستان پرونده در Najib دیگر محاکمات خواهد بود و سیگنال به جامعه کسب و کار است که مالزی حقوقی در سیستم قدرت بین المللی در مقابله با جرائم مالی.

"من پیدا کردن متهم به جرم و محکومیت متهم از تمام هفت اتهامات" قاضی محمد Nazlan غزالی گفت: پس از گذراندن دو ساعت خواندن استادانه درست شده ان. برخی از نجیب حامیان در خارج از انتظار دادگاه گریه زمانی که آنها متوجه شدند حکم.

Najib, 67, گفته است, او گمراه و سرکش بانکداران و علیه او پرونده سیاسی است.

"من می خواهم عدالت است. من می خواهم به روشن به نام من," او نوشت: در Facebook اواخر دوشنبه. "از این به بعد ما را به دادگاه تجدید نظر. من آماده هستم." یک قلمه از یکی از مالزی برجسته ترین سیاسی خانواده او چهره 42 اتهامات در پنج جداگانه محاکمه و می تواند چهره سال در زندان است.

Razak سمت چپ در صورتی امواج با همسرش, Rosmah منصور در آوریل 2009. نجیب بود مجرم شناخته شنبه در اولین فساد محاکمه مربوط به یکی از بزرگترین رسوایی مالی - میلیارد-دلار غارت از 1MDB دولت سرمایه گذاری صندوق. (آسوشیتد پرس)

این محاکمه در حال حاضر درگیر یک اتهام سوء استفاده از قدرت سه اتهام جنایی نقض اعتماد و سه پول شویی اتهامات مربوط به انتقال از 42 میلیون ringgit ($13.2 میلیون دلار کانادا) از SRC بین المللی سابق 1MDB واحد به نجیب را در حساب های بانکی.

حکم کمک می کند تا بازگرداندن کشور به شهرت می گوید: تحلیلگر

قاضی با موافقت دادستان است که نجیب بود "فراگیر کنترل" SRC موفق به رد کردن اتهامات علیه او و دادستان که تا به حال تاسیس فراتر از شک معقول است که نجیب اختلاس پول برای خود استفاده کنید.

"این اعتقاد را در خدمت به عنوان یک پایه محکم برای محاکمه متعاقب آن IMDB مربوط به محاکمه" گفت: Oh Ei Sun, یک عضو ارشد با سنگاپور و موسسه امور بین الملل.

او گفت: این حکم نیز تقویت خواهد اعتبار نخست وزیر Muhyiddin یاسین, حتی اگر او در حال حاضر متکی به نجیب را پشتیبانی می کند. Muhyiddin اخراج شد به عنوان نجیب معاون پنج سال پیش به تاریخ روز سه شنبه حکم برای صحبت کردن در 1MDB رسوایی.

نجیب حزب بزرگترین بلوک در زمان مالایی ملی داد که حکومت از ماه مارس با یک لرزان و ویفر نازک اکثریت در مجلس است.

حکم "کاملا" خوب برای مالزی گفت: تحلیلگر Bridget ویلز افتخاری تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه ناتینگهام مالزی.

"من فکر می کنم که وجود دارد این است که حس شادی و سرخوشی در میان شهروندان است که عدالت در حال خدمت در میان اکثریت مردم مالزی," ویلز گفت: "به خاطر داشته باشید که اکثریت مردم مالزی رای دادند (در سال 2018) برای تغییر سیاسی و 1MDB مورد یک کاتالیزور در آن است. این 1MDB مورد آسیب دیده مالزی, شهرت, و من فکر می کنم امروز کار کرده و نسبت به بازسازی آن است."

Najib سیاسی است قلمه که پدر و عمو بودند و مالزی دوم و سوم نخست وزیر. مدت کوتاهی پس از او در سال 2009 او راه اندازی 1MDB به ظاهر سرعت بخشیدن به مالزی توسعه اقتصادی است.

Razak, سمت چپ, و معاون نخست وزیر احمد زاهد حمیدی شعار در ایالات مالزی ملی سازمان 71 سالگرد در کوالا لامپور, مالزی در مارس 2017. (وینسنت Thian/آسوشیتد پرس)

اما صندوق انباشته میلیاردها دلار بدهی ایالات متحده محققان ادعا می کنند که حداقل 4.5 میلیارد دلار آمریکا به سرقت رفته بود از آن و متمرکز توسط Najib همکاران برای تامین مالی فیلم های هالیوود و خرید هتل یک قایق بادبانی لوکس, آثار هنری, جواهرات و دیگر اسراف. بیش از 700 میلیون دلار از صندوق گفته فرود در Najib را در حساب های بانکی.

سرمایه هنوز هم در بزرگ

در طول محاکمه نجیب متهم شد که با استفاده از موقعیت خود را به دریافت رشوه برای تصویب یک تضمین دولت برای میلیاردها دلار وام به SRC ارتکاب کیفری نقض اعتماد و پذیرش درآمد حاصل از فعالیت های غیر قانونی.

شواهد نشان داد یک مجموعه دنباله دار از بد بدست پرداخت پول برای خانه, نوسازی, خرید کارت اعتباری از جمله Chanel ساعت مچی خریداری شده در هاوایی را به عنوان هدیه تولد برای همسر خود و پرداخت به احزاب سیاسی.

قاضی گفت: دفاع استدلال که نجیب به عنوان برتر شد فریب خورده توسط rogue بانکداران رهبری مالزی سرمایه فراری کم تاک Jho شد "بیش از حد دور از ذهن" به عنوان دو یک رابطه نزدیک. محققان از شناسایی کم به عنوان مغز متفکر پشت غارت 1MDB و او بزرگ باقی می ماند.

نجیب شهادت او فرض این پول بخشی از یک عرب اهدای مرتب کم به عنوان یک پوشش برای حفظ نجیب از بودن او مشکوک غارت از 1MDB صندوق. قاضی افشا و خنثی است که بحث در حکم گناه پیدا کردن آن را یک "استادانه درست شده اما ضعیف ساخت."

نجیب دوم و سوم محاکمات مربوط به برخی از باقی مانده اتهامات ادامه دارد. همسرش و چند تن از مقامات حزب و دولت قبلی نیز متهم شده است با پیوند مربوط به 1MDB فساد است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب