Malawians رها دادگاه حفره انتخابات ریاست جمهوری

مالاوی بالاترین دادگاه اعلام کرده است این نتایج ممکن است 2019 انتخابات ریاست جمهوری و پس از نامعتبر توجه جدی و

توسط PATRIS-FUN در 15 بهمن 1398

مالاوی بالاترین دادگاه اعلام کرده است این نتایج ممکن است 2019 انتخابات ریاست جمهوری و پس از نامعتبر توجه جدی و بی نظمی. رای دهندگان امیدوار حکم سابقه تنظیم برای قوی تر روند دموکراتیک.

Malawians باید واکنش نشان داد و با شادی و خوش بینی به دادگاه قانون اساسی ابطال در روز دوشنبه از نظرسنجی و دستور تازه انتخابات. رئیس جمهور پیتر Mutharika, 79 رسما انتخاب مجدد در ماه مه گذشته با 38.5 درصد از رای دادن, اما, runner-up لازاروس Chakwera که از دست و تنها با 159,000 آرا صورت گرفت این موضوع به دادگاه در کنار همکار مخالفت candiate سابق معاون رئیس جمهور Saulos Chilima پس از وی از سوی مامورین روند انتخابات پر بود از بی نظمی.

مورد بود از نزدیک تماشا در کشور بیش از شش ماه از جلسات با بسیاری از Malawians تنظیم به پخش برنامه های رادیویی برای ساعت ها در پایان به عنوان شاهد ارائه شواهد ادعای-تقلب در آرا. وکلا برای حاکم نامزدهای استدلال کرد که اصلاح مایع بیشتر به طور خاص با نام تجاری Tipp-Ex — استفاده شده است در برخی از فرم های ارسال شده از ایستگاه های رای گیری. نیز وجود دارد ریاضی خطاها در چند مورد.

چندین مدرسه و کسب و کار بسته شده در هفته منتهی به حکم نهایی به دلیل ترس از خشونت است. این حکم مارکس اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری به چالش کشیده شده است بر اساس قانونی در مالاوی پس از استقلال از بریتانیا در سال 1964. قضات دستور داده اند که انتخابات جدید برگزار می شود 150 روز.

ادامه مطلب: چه کسانی هستند مالاوی را بالای ریاست جمهوری رقبای ؟

People line up to vote in Malawi's May 2019 presidential election (AFP/A. Gumulira)

مردم صف برای رای دادن در مالاوی ممکن است 2019 انتخابات ریاست جمهوری

خوش آمدید حاکم

ساکنان را به خیابان های لیلونگوه بلافاصله پس از حکم شعار ضد Mutharika شعارها و تنظیم کردن آتش با جشن ریختن بیش از سه شنبه.

برای بسیاری از Malawians تصمیم دادگاه به عنوان یک تسکین بزرگ با بسیاری از قادر به کار به کسب و کار خود را در طول موج ناآرامی و تظاهرات ضد دولتی پس گذشته را سال انتخابات. دیگران بودند هیجان زده در مورد آنچه در حکم وسیله ای برای آینده کشور است.

"این لحظه ای تعیین کننده برای تاریخ ما و همچنین ما در حال رشد دموکراسی" لیلونگوه ساکن جفری Kawanga گفت: DW. "با وجود همه مشکلات و همه خبر بد وجود دارد برخی از نجیب مردان و زنان وجود دارد که نمی خواهد تجارت خود را آگاهانه به هر قیمتی."

اعضای مخالفت حزب کنگره مالاوی (MCP) را در ادامه به جشن پس از نماز در روز دوشنبه. مدیر MCP شاخه جوانان ریچارد Chimwendo گفت: DW او خدا را شکر برای قضات حاکم است.

"ما از ما داوران به ما این پیروزی برای مطمئن شوید که وجود دارد این است که عدالت" او گفت:. "ما باور داریم که [زمانی که] لازاروس Chakwera می شود که رئیس جمهوری این کشور خواهیم بود آزاد از فقر و بی عدالتی."

Mutharika و دموکراتیک ترقی خواهان حزب (DPP) همواره رد ابهامات بیش از رسمی نتایج.

Malawian علمی و سیاسی نویس جیمی Kainja گفت: DW حکم کاملا غیر منتظره.

"حکم نمی آید به عنوان یک شگفتی برای کسانی که شده اند پس این مورد از نزدیک," او گفت:. "آنها می گویند وجود دارد شواهد ملموس به استدلال می کنند که وجود دارد بسیاری از بی نظمی است."

Malawi President Peter Mutharika (picture-alliance/AP/T. Chikondi)

رئیس جمهور کنونی پیتر Mutharika در زمان 38.57 درصد آرا قبل از نتایج انتخابات لغو شد

مالاوی دموکراسی قرار داده به آزمون

مالاوی شده است تلاش برای تحکیم آن چند حزبی دموکراتیک سیستم تا کنون پس از پایان دیکتاتوری هستینگز باندا در سال 1994.

مصطفی حسین (ع) یک تحلیلگر سیاسی از دانشگاه مالاوی گفت: DW حکم نمایندگی یک نقطه عطف بزرگ برای دموکراسی در این کشور و مجموعه مثبت سابقه برای انتخابات آینده.

"آن را به معنای زیادی به Malawians," او گفت:. "این به معنی این رای باید محترم شمرده شود... [به این معنی] کسانی که مسئول اجرای انتخابات باید به دنبال قانون اساسی و تمام قوانین حاکم بر انتخابات است. این یک درس مهم به سیاستمداران است که هیچ کس بالاتر از قانون است."

Kainja موافق است که این حکم ثابت خواهد کرد "تعویض بازی در [مالاوی را] توسعه سیاسی" و امیدوار است که برخی از متنوع تر امتیاز در مالاوی در انتخابات سیستم های برجسته توسط قضات گرفته خواهد شد به حساب در انتخابات بعدی.

"درک ما از دموکراسی در مالاوی است که ما از اول گذشته و بعد" او گفت:. "اما دادگاه گفت: هیچ. برنده نیاز به دریافت 50 درصد از رای و یا بیشتر. بنابراین آنچه که بدان معنی است که وجود دارد در حال حاضر خواهد شد بیشتر اتحاد و مانور سیاسی. بنابراین قضاوت در راه است که تغییر کرده است از جنبه های اساسی انتخابات در مالاوی است."

Thousands of opposition party supporters took part in protest marches following the disputed election in May 2019 (Getty Images/AFP/A. Gumulira)

هزاران نفر از حامیان حزب مخالف در تظاهرات پس از انتخابات در مارس 2019

Kanja همچنین می گوید روند اتحاد مجدد اعتماد عمومی را در مالاوی است قضائیه به خصوص وقتی که می آید به حق مردم برای نشان دادن.

"آنچه که ما می توانید به دور از کسانی که در انتخابات شرکت است که قوه قضاییه همیشه در دفاع و محافظت قانون" او گفت:. "دادگاه همیشه در دفاع از حق مردم برای نشان دادن."

بسیاری از این تظاهرات پس از این انتخابات منجر به خشونت و درگیری مرگبار.

جامعه بین المللی پاسخ مثبت به این حکم. در بیانیه اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) گفت: آن "آمادگی خود را برای همراهی مالاوی در راه پیش رو از نظر حفظ وحدت و دموکراتیک اعتبار کشور است."

Mutharika باقی خواهد ماند رئیس جمهور تا زمانی که انتخابات جدید به عنوان او در قدرت قبل از انتخابات است.

ادامه مطلب: زن قدرت در مالاوی

کمیسیون تحت بررسی

ویژه حاکم بر اقدامات مالاوی کمیسیون انتخابات که مسئول این بی نظمی به عنوان مخالف به اتهام فساد و یا rigging توسط نامزدها در حال اجرا در انتخابات. تا به حال شده است وجود دارد هیچ تاسیس شواهد از فساد در برابر حاکم و یا احزاب مخالف.

این مدافعان حقوق بشر ائتلاف (HRDC) خواستار استعفای انتخاباتی رئیس کمیسیون جین Ansah.Kanja می گوید: تمرکز اصلی در حال حاضر این است که چگونه کمیسیون انتخابات خواهد نیاز به تغییر تازه قبل از انتخابات برگزار می شود.

"فوری موضوع نگرانی باید چگونه انتخابات هیئت مدیره در حال رفتن به دوباره," او گفت:. "بنابراین وجود خواهد داشت یک جلسه در روزهای آینده برای تصمیم گیری راه رو به جلو که چگونه کسانی که انتخابات انجام خواهد شد."

Mirriam Kaliza در لیلونگوه کمک به این مقاله است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب