قدر-6.5 زلزله جغجغه آیداهو در شمال بویز

(آیداهو) — زلزله زده شمال بویز سهشنبه شب با مردم در سراسر یک منطقه بزرگ گزارش شده است. بررسی زمین شناسی ایالا

توسط PATRIS-FUN در 13 فروردین 1399

(آیداهو) — زلزله زده شمال بویز سهشنبه شب با مردم در سراسر یک منطقه بزرگ گزارش شده است.

بررسی زمین شناسی ایالات متحده گزارش های قدر 6.5 temblor زده فقط قبل از 6 بعد از ظهر آن را محور 73 کیلومتر (118 کیلومتر) شمال شرقی از نصف النهار در نزدیکی روستایی کوه شهر استنلی. وجود دارد هیچ گزارش فوری از آسیب و یا آسیب.

بیش از 2 میلیون نفر زندگی می کنند در منطقه است که می تواند احساس آیداهو زلزله با توجه به USGS با گزارش دادن در آینده از عنوان دور به عنوان هلن, مونتانا, و, Salt Lake City, Utah.

Marcus Smith, اتاق اورژانس واحد بهداشت هماهنگ کننده در سنت لوک وود ریور مرکز پزشکی گفت: بیمارستان حدود 65 مایل (104 کیلومتر) در جنوب مرکز را تکان داد اما زلزله نمی تداخل با درمان هر بيمار. بیمارستان در Blaine County است که در خط مقدم از آیداهو را coronavirus شیوع بیماری در یک منطقه با این کشور بالاترین سرانه نرخ شناخته شده COVID-19 موارد خارج از شهر نیویورک و اطراف آن بوده است.

"این احساس مانند یک موج رفتن را از طریق زمین, بنابراین من می دانستم که حق دور آنچه در آن بود. این فقط احساس مانند امواج از طریق زمین," او گفت:.

زلزله استرس اضافه شده در طول یک در حال حاضر زمان برای این منطقه اما اسمیت گفت: همه چیز خوب به نظر می رسید در حال حاضر. "تا زمانی که یک بعدی من حدس می زنم" اسمیت گفت. "منظورم این است که آنچه که ما انجام دهد. ما همه خوب است."

برت وولی صاحب پل و خیابان کوره در استنلی گفت که او شنیده زلزله آینده قبل از او آن را احساس.

"من شنیده ام سر و صدا و در ابتدا آن را صدا مانند باد اما پس از آن سر و صدا فوق العاده ای بود," وولی گفت: حدود 10 دقیقه پس از زلزله است. "کل خانه بود و تند, و من شروع به وحشت. من اینجا نشسته هنوز کاملا و آب در کنار من است که هنوز ارتعاشی."

دکتر لوسی جونز یک زلزله شناس در Caltech و بنیانگذار دکتر لوسی جونز, مرکز علوم و زلزله شناسی گفت: آیداهو منطقه زلزله حدود این اندازه در هر 30 یا 40 سال است. اخیر یکی قدر 7.0 زلزله در نزدیکی Borah اوج در سال 1983 به کشته شدن دو کودک در Challis و باعث حدود 12.5 میلیون نفر در صدمه به اموال در سراسر Challis و مککی.

این زمین لرزه در امتداد آنچه دانشمندان تماس عادی "تقصیر" با زلزله باعث حرکت عمودی, او گفت:. روز سه شنبه زلزله به نظر می رسد در یک unmapped "strike-slip fault" باعث بیشتر حرکت افقی در امتداد خط گسل.

"این یکی که نیست به اندازه کافی واضح به تصویر کشیده شود قبل از شرکت" جونز گفت.

Unmapped گسل از این اندازه نادر در مناطق بسیار پر جمعیت مانند کالیفرنیا او گفت: اما در کم جمعیت و دور افتاده مناطق مرکزی مانند آیداهو آنها کمتر به احتمال زیاد به علت آسیب و کمتر احتمال دارد به یک کانون زمین شناسان و زلزله شناسان.

ساکنان در منطقه خواهد شد به احتمال زیاد همچنان به احساس لرزه, او گفت:. این منطقه در حال حاضر ثبت پنج پس لرزه در ساعت اول پس از زلزله 6.5.

"یک aftershock فقط یک زلزله, اما آن اتفاق می افتد در یک زمان است که جای تعجب نیست ما," او گفت:. "آنها هر بیت به عنوان خسارت زیاد."

مردم در زلزله باید رها کردن به کف و پوشش سر خود را با سلاح های خود را, او گفت:.

"به طبقه قبل از زلزله می اندازد شما وجود دارد, و اگر شما یک جدول نزدیک زیر آن را دریافت و بر روی آن نگه دارید" جونز گفت. "در حال اجرا در یک زلزله است که فوق العاده خطرناک — مردم از در حال اجرا در زلزله. فقط پایین کنید و سعی کنید برای پوشش."

___

این داستان درست شده است برای نشان دادن temblor زده فقط قبل از 6 بعد از ظهر

___

آسوشیتد پرس نویسنده لیزا Baumann در سیاتل کمک به این گزارش.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب