لیبی: خلیفه Haftar اعلام کرد 'پرطرفدار حکم,' پایان سال 2015 سازمان ملل متحد توافق

فرمانده ارتش ملی لیبی گفت: نیروهای خود را به حال مردمی "دستور" به حکومت لیبی است. او همچنین اعلام رسمی پایان د

توسط PATRIS-FUN در 9 اردیبهشت 1399

فرمانده ارتش ملی لیبی گفت: نیروهای خود را به حال مردمی "دستور" به حکومت لیبی است. او همچنین اعلام رسمی پایان دادن به یک سازمان ملل متحد میانجیگری توافق سیاسی است که در تلاش برای ایجاد یک دولت وحدت.

لیبی قدرتمند خلیفه Haftar روز دوشنبه گفت که خود را ارتش ملی لیبی (LNA) تا به حال یک "پرطرفدار حکم" به حکومت لیبی و قول داد به فشار خود حمله برای تصرف طرابلس این کشور سرمایه است.

او همچنین اعلام کرد "پایان صخیرات توافق" یک 2015 سازمان ملل متحد با واسطه معامله است که تثبیت لیبی دولت در یک سخنرانی تلویزیونی نشانی در Libya al-Hadath TV channel.

"ما اعلام کند که به طور کلی فرمان است که پاسخ دادن به اراده مردم با وجود این بار سنگین و بسیاری از تعهدات و اندازه مسئولیت و ما خواهد بود موضوع را به مردم آرزوی" او گفت:.

او گفت که نیروهای خود را کار می کنند "به در محل قرار داده و شرایط لازم برای ساخت دائمی نهادهای مدنی دولت است."

او نگفت چه فرم جدید در ساختار قدرت را و گسترده تر سیاسی انشعابات باقی می ماند مشخص نیست.

بیشتر بخوانید: لیبی: خلیفه Haftar را سرکوب نیا-دولت و 'اسطوره' از ثبات

رقابت دولت

لیبی تقسیم شده است پس از 2014 هم در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) به رهبری نخست وزیر Fayez al-Sarraj کنترل طرابلس و شمال غرب و قلمرو برگزار شرقی بر اساس نیروهای جمله Haftar را LNA.

این GNA شد یک نتیجه از سازمان ملل متحد میانجیگری لیبی توافق سیاسی یا صخیرات توافق نامه که با هدف پایان دادن به این بخش است که همچنان پس از سال 2011 که قیام سرنگون دیرین دیکتاتور Moammar Gadhafi. اما مشروعیت آن شده است مورد سوال توسط مجلس نمایندگان رقابت دولت مستقر در طبرق در لیبی شمال شرقی.

Haftar که مجلس نمایندگان نصب شده به عنوان فرمانده LNA شده است به طور گسترده ای درک برای کنترل موازی دولت است و در نتیجه در نظر گرفته شده عملا رهبر در شرق.

Haftar در حال حاضر اعلام صخیرات توافق "منقضی شده" در سال 2017.

بیشتر بخوانید: لیبی: آیا ترکیه به سوریه مزدوران یک تهدید جدید?

طرابلس حمله

Haftar نیروهای راه اندازی یک حمله در طرابلس و دیگر نقاط شمال غربی لیبی در مارس 2019. تهاجم خود را ترک کرده است صدها نفر مرده و برخی از 200,000 آواره.

هر چند LNA پیشرفته به حومه جنوبی لیبی پایتخت را نیز از زمین به pro-GNA نیروهای مبارزه با این ماه است.

Haftar پشتیبانی توسط امارات متحده عربی و مصر و روسیه است. این GNA حمایت ترکیه است.

محمد علی عبدالله یک GNA مشاور رد Haftar سخنرانی در روز دوشنبه.

"Haftar یک بار بیشتر در معرض استبدادی او نیت به جهان" عبدالله در بیانیه ای گفت. "او دیگر به دنبال پنهان کردن خود و تحقیر برای یک راه حل سیاسی و دموکراسی در لیبی است."

dv/dr (AFP ایسنا)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب