لیبی: در حال ترکیه سوریه مزدوران یک تهدید جدید?

تعداد فزاینده ای از اپوزیسیون سوریه از سوریه به شمال شده اند قرارداد توسط آنکارا به مبارزه در لیبی افزایش خطر

توسط PATRIS-FUN در 22 بهمن 1398

تعداد فزاینده ای از اپوزیسیون سوریه از سوریه به شمال شده اند قرارداد توسط آنکارا به مبارزه در لیبی افزایش خطر ابتلا به نسل جدیدی از جنگجویان خارجی که بیشتر می تواند بی ثبات کردن لیبی و منطقه است.

حداقل 2000 سوریه شبه نظامیان استخدام شده اند توسط آنکارا به مبارزه در لیبی برای دستمزد ماهانه از $2,000 (€1,830) و وعده ترک تابعیت جذاب را ارائه می دهند برای کسانی که در سوریه برگزار مناطق که در آن حقوق هستند و بخش کوچکی از آن تعداد با توجه به چند گزارش های رسانه ها.

"لیبی شرکت های هواپیمایی خصوصی و هواپیماهای خال خال شده است فرود در لیبی و بسیاری از مردم من تماس با بر روی زمین تایید آنها در حال حمل سوریه مبارزان" لیبی متخصص Mirco Keilberth گفت: DW.

گاردین روزنامه گزارش داد که حداقل 650 مبارزان بوده است داوطلب خدمت سربازی در شمال سوریه و حمل و نقل به لیبی از طریق ترکیه در دو ماه گذشته با بیشتر 1,350 مسیر و یا در حال حاضر آموزش در ترکیه است. آنها داده شده است در شش ماه قرارداد امضا شده با سازمان ملل متحد-حمایت دولت از Fayez Sarraj به جای ارتش ترکیه است.

آنکارا نیز برای پرداخت صورتحساب های پزشکی از سربازان مجروح و بازگشت مردگان به سوریه تا 14 از آنها در حال حاضر شده است عودت با توجه به ناظر حقوق بشر سوریه (SOHR).

Frederic Wehrey در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی وجود دارد گفت: برنامه ای برای اضافی 6,000 سوریه مبارزان به نقل از سابق سوریه مامور در مقابل در غربی پایتخت طرابلس است که تحت محاصره از خلیفه Haftar نیروهای خود از ماه آوریل سال گذشته است.

اپوزیسیون سوریه ارتش ملی (SNA), آنکارا و متحد خود Sarraj دولت ملی توافق (GNA) بارها و بارها تکذیب کرد استخدام درایو. رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان گفت: در ماه ژانویه در کشور خود را تنها با ارسال 35 نظامی مشاوران رسانه های محلی گزارش.

ادامه مطلب: پاکسازی متهم اردوغان از نقض برلین توافق در لیبی

ترکی اهرم در لیبی

در این گزارش آمده پس از ترکیه توافق کردند که در ماه دسامبر به Sarraj کمک در Haftar طیف وسیعی از متحدان از مصر و فرانسه و اردن و امارات متحده عربی و هجوم 600 روسیه و 3000 پوند سودان مزدوران مبارزه در جنگ سالار ،

که ساخت همچنان با وجود یک بیانیه صادر شده توسط طیف وسیعی از شرکت کنندگان بین المللی در یک کنفرانس اخیر در برلین از جمله ترکیه و روسیه و امارات متحده عربی ارتکاب به "خودداری از دخالت در درگیری های مسلحانه و یا در امور داخلی لیبی است."

ادامه مطلب: نظر: با روشنایی ضعیف تابیدن از امید برای مدرسه دیپلماسی

Mirco Keilberth گفت: DW که ترکیه در واکنش به استراتژی روسیه و می خواهد به مداخله به عنوان آن را در سوریه برای منافع اقتصادی به عنوان اهرم برای فرصت های آینده در لیبی را بازسازی و برای اعمال فشار بر اروپا است.

ترکیه همچنین "اتحاد منافع اقتصادی در تعدادی از کشورهای آفریقایی مانند چاد و کنیا است و در تلاش برای نفوذ در این مناطق از طریق دین" Keilberth گفت.

شبح افراط گرایی

بسیاری از مبارزان در حال بنا به گزارش ها از بخش هایی از ترکیه-حمایت SNA — و از آن'tasim لشکر سلطان مراد و سلیمان-سلطان شاه گردان — ترکمن سوری با تاریخی قومی روابط با ترکیه است. سلطان مراد تیپ همراه با دیگر SNA تشکل شده است متهم به نقض حقوق بشر اخیرا در ترکیه, حمله به شمال شرق سوریه در سال 2019.

رامی عبدالرحمان مدیر SOHR گفت: DW که تعدادی از جنگجویان می تواند بالاتر از 4000 نفر از 10 مختلف گزارشهای رسانهای با عنوان بسیاری از 130 سابق "دولت اسلامی" یا داعش.

اما لیبی متخصص Wolfram Lacher از موسسه آلمانی و بین المللی در امور امنیت گفت در توییتر در حالی که ادعا می کند این مزدوران ممکن است افراط گرایان "نیست محتمل" او هشدار داد در برابر اجازه می دهد مشروط به قاب به عنوان افراط گرایان در Haftar را به نفع. این حزب جدا شده بسیج حامیان منطقه ای مانند مصر و امارات متحده عربی که با احتیاط سیاسی اسلامگرایان با این ادعا به روشن کردن لیبی و خارجی جهادی.

ادامه مطلب: لیبی: یکی دیگر از غربی پس از جنگ فاجعه ؟

تازه دراز مدت بی ثباتی?

تهدید یک نیروی جدید خارجی مزدوران حاوی عناصر افراطی در ورید از کسانی که قبلا بیشتر بی ثبات افغانستان و عراق مطرح است این سوال از یک تازه دراز مدت مشکل برای منطقه است.

لورا Kabis-Kechrid آلمانی در شورای روابط خارجی گفت: DW که خطر شبه نظامیان اسلامگرا برای لیبی همسایگانش و بحران مستعد Sahel منطقه بستگی دارد که چگونه بسیاری از سفر به لیبی و چه مدت آنها باقی بماند.

"به عنوان تعدادی از شبه نظامیان اسلامگرا که از سوریه به لیبی را افزایش می دهد, آن را تبدیل به دشوار است برای آنها را به بازگشت به این معنی که درصد زیادی از آنها باقی خواهد ماند در لیبی برای دیگر periodor فرار به کشورهای همسایه است."

وعده ترکی شهروندی پاداش قبلا با توجه به خارجی ها برای مبارزه با ترکیه نیز نشان میدهد بیشتر توانایی به سفر احتمالا به اروپا است.

مهاجرت متخصص ویکتوریا Rietig گفت: DW که "سوریه که دارای یک گذرنامه می تواند به دست آوردن ویزا برای ایالات متحده و یا به منطقه شنگن دشوار خواهد بود که یا در حال حاضر غیر ممکن است با استفاده از یک سوریه گذرنامه."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب