John Lewis' مارس در واشنگتن سخنرانی الهام بخش یک نسل. در اینجا این است که چگونه او به یاد می آورد تاثیر آن به زمان

Rep., John Lewis, که روز جمعه درگذشت در سن 80, تاریخ ساخته شده زمانی که او برای سخنرانی در مارس 1963 در واشنگ

توسط PATRIS-FUN در 28 تیر 1399

Rep., John Lewis, که روز جمعه درگذشت در سن 80, تاریخ ساخته شده زمانی که او برای سخنرانی در مارس 1963 در واشنگتن یک رویداد است که همچنین شامل نمادین "من یک رویا دارم" سخنرانی توسط مربی خود و دوستان دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور

لوئیس صحبت به زمان در سال 2013 برای سالگرد 50 از ماه مارس و گفت: او به وضوح به یاد بودن معرفی به صدها نفر از هزاران نفر از مردم که تا به حال جمع آوری شده برای راهپیمایی تاریخی و مشتاق به شنیدن از 23 ساله بود که به سرعت گرفتن نقش رهبری در جنبش حقوق مدنی.

"من ایستاد و با خودم گفتم: "این است آن'" لوئیس گفت: زمان. "من نگاه راست و شروع کردم به صحبت کردن."

در آن زمان لوئیس رئیس دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی (SNCC) بود که یکی از عمده سازمان در طول جنبش حقوق مدنی. اقدامات خود را شامل شرکت در تظاهرات تحصن و بسیاری از راهپیمایی ها و مبارزات در طول مبارزه برای حقوق مدنی.

"کسانی از ما در دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی می خواستم سخنرانی به صحبت می کنند و برای صدها هزار نفر از جوانان و افراد نه چندان جوان که ما مشغول به کار بودند در گروه ترکان و مغولان از ایالات جنوبی" لوئیس گفت. "ما آماده یک سخنرانی است که ما فکر منعکس احساسات و افکار مردم است."

باب Zeller بود که پس از آن زمینه کار برای SNCC گفت: این سازمان به احتمال زیاد ترین مبارز از همه سازمان های درگیر در مارس — وجود دارد و فشار بر Lewis به سانسور نظرات خود را.

"آنها می خواستند به خلق و خوی است که گفتار و ما فکر کردیم که این بار نه به خلق و خوی سخنرانی" Zeller گفت: زمان.

سخنرانی شروع می شود با لوئیس بلافاصله گفتن مردم چه مه است. او همچنین اشاره کرد که بسیاری از مردم حاضر بودند چرا که آنها به دام افتاده بودند کار "دستمزد گرسنگی."

"در حالی که ما اینجا ایستاده وجود دارد sharecroppers در دلتای می سی سی پی که در این زمینه کار برای کمتر از سه دلار در روز دوازده ساعت در روز," لوییس گفت: در طول سخنرانی خود.

لوئیس همچنین با انتقاد هر دو طرف در طول سخنرانی خود گفت که نه یکی بود که به علت.

"که در آن حزب سیاسی است که آن را غیر ضروری به مارس در واشنگتن؟" لوئیس التماس در آن زمان است.

این سخنرانی همچنین با استفاده از کلمه "انقلاب است." لوئیس به خاطر آن است که برخی از مردم در برابر این واژه در حالی که دیگران احساس آن کلمه حق برای لحظه ای.

"او در مورد آنچه که در واقع اتفاق می افتد در این زمینه" دوریس دری یک داوطلب با SNCC گفت: زمان. "مردم مورد ضرب و شتم و بمب گذاری...بنابراین او صحبت کردن در مورد چیزهایی که ما در مورد می دانستند."

در حالی که بسیاری از این سخنرانی به عنوان "رادیکال" توسط بسیاری از لوئیس احساس آن پایان سخنرانی که مردم واقعا نمی مانند.

لوئیس به یاد می آورد که او در نظر گرفته شده برای پایان دادن به سخنرانی کرد و گفت: "اگر ما نمی بینیم پیشرفت معنی دار امروز اینجا روز خواهد آمد که ما نمی خواهد محدود ما راهپیمایی در واشنگتن اما ما مجبور خواهد شد به مارس از طریق جنوب راه شرمن را — مسالمت آمیز."

او با اشاره به "شرمن مارس به دریا' جنگ داخلی مارس به رهبری اتحادیه عمومی William T. شرمن در سال 1864 در ساوانا, GA. هدف از مارس بود که برای ترساندن شهروندان گرجستان و آنها را متقاعد به ترک متفق شود.

"آنها [داوطلبان دیگر] گفت: 'جان شما نمی توانید استفاده کنید که به'" لوئیس به یاد می آورد. "گفتند: جان نیست که صدا مانند شما.' آنچه که دکتر کینگ گفت."

لوئیس گفت: او نمی تواند می گویند هیچ به دکتر کینگ. "این مرد که من تحسین و دوست داشتنی. او الهام بخش من بود من قهرمان است."

در نهایت پایان دادن به سخنرانی را قبل از لوئیس آن را تحویل داده است.

"اگر ما نمی تواند معنی دار قانون از این کنگره زمان خواهد آمد زمانی که ما نمی خواهد محدود ما راهپیمایی به واشنگتن" لوئیس گفت: در پایان این گفتار. "ما در ماه مارس از طریق جنوب از طریق خیابان های جکسون از طریق خیابان های Danville از طریق خیابان های کمبریج از طریق خیابان های, Birmingham. اما ما در مارس با روح عشق و روح کرامت است که ما در اینجا نشان داده شده است."

نوشتن به Josiah بیتس در josiah.bates@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن