ژان کندی Smith, last زندگی کندی خواهر و برادر از نسل مرده در 92

ژان کندی Smith, آخرین بازمانده خواهر و برادر رئیس جمهور جان اف کندی و سفیر سابق ایرلند درگذشت چهارشنبه دخترش ر

توسط PATRIS-FUN در 29 خرداد 1399

ژان کندی Smith, آخرین بازمانده خواهر و برادر رئیس جمهور جان اف کندی و سفیر سابق ایرلند درگذشت چهارشنبه دخترش را تایید کرد به نیویورک تایمز. او در 92.

اسمیت درگذشت و در خانه خود در منهتن دختر Kym گفت: بار.

اسمیت هشتم از نه فرزند یوسف P. و رز کندی و او غم انگیز احترام چند تن از آنها توسط چند دهه. او خواهر و برادر شامل برادر جوزف کندی جونیور, کشته در عمل در طول جنگ جهانی دوم; Kathleen Kennedy که در یک سال 1948 سقوط هواپیما; رئیس جمهور ترور در سال 1963; و از سوی دیگر ، رابرت اف کندی کشته در سال 1968.

سناتور. ادوارد کندی جوانترین از کندی خواهر و برادر, درگذشت, سرطان مغز در ماه اوت سال 2009 در همان ماه خود را خواهر یونیس کندی شرایور درگذشت.

اسمیت چه کسی ازدواج کندی خانواده مشاور مالی و آینده کاخ سفید رئیس ستاد Stephen ادوارد اسمیت در سال 1956 بود که بیشترین مقدار از زندگی خود را به عنوان یک آرام که دوری کانون توجه است. در خاطرات نه از مامنتشر شده در سال 2016 او نوشت که برای مقدار از زمان کودکی او به نظر می رسید "غیر استثنایی."

"این سخت است برای من به طور کامل درک که من در حال رشد بود تا با برادران که در نهایت اشغال ناپذیری ملت ما از جمله رئیس جمهور ایالات متحده," او توضیح داد. "در آن زمان آنها به سادگی به من playmates. آنها منبع من تفریحی و اشیاء از من تحسین است."

اسمیت دوم از سمت راست دیده می شود در مارس 16, 1938 با چندین اعضای خانواده. از سمت چپ: خواهر کاتلین پدر جوزف پاتریک کندی برادر ادوارد مادر رز پاتریشیا خواهر و برادر رابرت. (H. F. Davis/موضعی مطبوعاتی آژانس/گتی ایماژ)

هر چند او هرگز فرار برای او مبارزه کرد و برای برادران در سفر به کشور, برای, پس از سن. جان اف کندی به عنوان او به دنبال انتخابات ریاست جمهوری در سال 1960. در سال 1963 او در پا برای یک سفر ژاکلین کندی و میزبانی شرکت در یک دولت شام برای ایرلند جمهور. همان سال او به همراه برادر — اولین ایرلندی کاتولیک جمهور — معروف خود در سفر به ایرلند. خود را بزرگ و پدر بزرگ, پاتریک کندی بود از Dunganstown در شهرستان وکسفورد در جنوب شرقی ایرلند.

منصوب به ایرلندی پست توسط کلینتون

سه دهه بعد او منصوب شد سفیر ایرلند با رئیس جمهور بیل کلینتون که به نام او "به عنوان ایرلندی به عنوان یک آمریکایی می شود."

در تایید شنوایی, او به یاد می آورد این سفر با برادر توصیف آن به عنوان "یکی از مهمترین حرکت تجارب زندگی خود من است."

اسمیت دیده می شود در طول 17 مارس 1993 جلسه بین رئیس جمهور آمریکا بیل کلینتون و ایرلندی نخست وزیر آلبرت رینولدز. (پل ریچاردز/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

به عنوان سفیر او نقش مهمی در صلح ایرلند شمالی روند. او کمک کرد تا متقاعد کلینتون به اعطای بحث ویزا در سال 1994 به جری آدامز رئیس ارتش جمهوریخواه ایرلند-مرتبط Sinn Fein ، این حرکت را به مبارزه طلبیده دولت بریتانیا که مارک آدامز به عنوان یک تروریست است.

او بعدها به نام انتقاد از اقدامات او نسبت به ایرا "تاسف" و گفت که او فکر تاریخ اعتبار دولت کلینتون با کمک به روند صلح در ایرلند شمالی.

ایرلندی نخست وزیر Bertie Ahern گفت: در سال 1998 است. "آن است که کتمان حقیقت می گویند که اگر [ویزا برای Adams] اتفاق نمی افتد در آن زمان شاید دیگر حوادث ممکن است کاهش یافته است به محل."

در سال 1996 هر چند اسمیت بوده است مواخذه توسط وزیر امور خارجه وارن کریستوفر برای تنبیه دو تن از افسران که در اعتراض به صدور ویزا برای Adams.

در دسامبر سال 1998 اسمیت دوباره به خطر انداخته جنجال با در نظر گرفتن ربانی در پروتستان کلیسای جامع در دوبلین در برابر اسقف از کلیسای کاتولیک روم.

او تصمیم گرفت شخصی قوی ژست حمایت از رئیس جمهوری ایرلند مری مک آلیس همکار کاتولیک شده بود که با انتقاد توسط اسقف ایرلندی برای پیوستن به در پروتستان خدمات صمیمیت و همدلی.

"دین همه چیز در مورد آوردن مردم با هم" اسمیت گفت: بار ایرلندی. "همه ما باید خود ما راه رفتن را به خدا."

زمانی که او پا به پایین به عنوان سفیر در سال 1998 او دریافت تابعیت ایرلندی برای "خدمات برجسته به ملت است."

در سال 2011 باراک اوباما رئیس جمهور مفتخر او با مدال آزادی است.

سناتور. ادوارد کندی چپ ژان کندی اسمیت و پس از آن-دادستان کل رابرت کندی نشان داده شده در نیویورک در ماه مارس سال 1964 در یک سازمانی جلسه, جان فیتزجرالد کندی, کتابخانه, صندوق, فقط پنج ماه پس از ترور برادر خود را. (David Pickoff/آسوشیتد پرس)

دیپلماسی همراه با سیاست نیز فرار در خانواده کندی. پدرش سفیر بریتانیا از سال 1938 تا 1940. خواهرزاده کارولین کندی به عنوان سفیر ژاپن در طول دولت اوباما.

"ما برای اولین بار پدر و دختر سفیران" اسمیت گفت ایرلندی بار در سال 1997. "بنابراین من نمی تواند به یاد داشته باشید زمانی که ما نه یک فعال سیاسی خانواده است."

در سال 1974 اسمیت تاسیس بسیار ویژه هنر آموزش و پرورش برنامه است که پشتیبانی از هنرمندان با جسمی یا معلولیت های ذهنی است. در سال 1993 کتاب با جورج Plimpton, تواریخ از شجاعت: بسیار ویژه هنرمندان, ویژگی های, مصاحبه با هنرمندان معلول است. این برنامه به دنبال در قدم به قدم از خواهرش یونیس آفرینش ویژه بازی های المپیک برای ورزشکاران معلول است.

پسر تبرئه در دادگاه جنجالی

اسمیت و همسرش چهار فرزند: Stephen جونیور, ویلیام, Amanda و Kym. شوهر او در سال 1990 درگذشت.

او پسر دکتر ویلیام کندی Smith, عناوین ساخته شده در سال 1991 زمانی که او به اتهام تجاوز به عنف در کندی و مستغلات در پالم بیچ فلوریدا. او پس از تبرئه بسیار علنی محاکمه که شامل شهادت عمویش بهداشت ، ادوارد کندی که بود roused برادرزاده و پسر برای رفتن به برخی از کاباره ها که آخر هفته عید پاک.

در میان کندی اسمیت خواهر و برادر دیگر رزماری در سال 2005 درگذشت; و پاتریشیا در سال 2006.

"قطعا یک مشخصه متمایز از خانواده ما بود و اندازه آن" اسمیت نوشت: در خاطرات. "یک کودک در یک خانواده بزرگ به طور مداوم احساس می کند احاطه شده و پشتیبانی می شود. برای من همیشه وجود دارد کسی را به بازی با و یا کسی به صحبت کردن فقط در اطراف گوشه, کردن در ایوان و یا در اتاق خواب. من هرگز احساس تنهایی است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن