استانبول ایاصوفیه باز می شود به عنوان مسجد برای نماز در میان انتقادات بین المللی

تحقق رویای خود را اسلام گرا جوانان, رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان پیوست صدها نفر از نمازگزاران جمعه اولین ن

توسط PATRIS-FUN در 4 مرداد 1399

تحقق رویای خود را اسلام گرا جوانان, رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان پیوست صدها نفر از نمازگزاران جمعه اولین نماز سال 86 در داخل ایاصوفیه استانبول نقطه عطفی است که به عنوان یکی از مسیحیت مهم ترین کلیساهای مسجد و موزه قبل از تبدیل آن به یک مسلمان محل عبادت.

هزاران مسلمان وفادار آمد از سراسر ترکیه و به سرعت پر خاص تعیین شده مناطق خارج از بیزانس-دوران تاریخی برای عضویت در مراسم تحلیف نماز. بسیاری دیگر تبدیل شد به دور در حالی که مسیحی ارتدکس رهبران کلیسا در یونان و ایالات متحده اعلام کرد که "بعد از عزاداری" بیش از ایاصوفیه را به مسجد است.

نماز شروع با اردوغان از قرائت قرآن. سر از ترکیه مقام مذهبی, علی Erbas رهبری در این مراسم و دعا کرد که مسلمانان هرگز دوباره "را تکذیب کرد" حق عبادت در سطح بین المللی مشهور قرن ششم ،

به عنوان بسیاری به عنوان بسیاری از 350000 نفر در روز جمعه نماز گفت.

Adem Yilmaz که با حضور نماز, ابراز شادی در تجربه "ساختن تاریخ است."

"این تبدیل به یک محل که در آن تمام قلب ضرب و شتم در یک بار" او گفت:.

مسواک زدن کنار بین المللی انتقاد اردوغان از صدور فرمان بازسازی ساختمان نمادین به عنوان یک مسجد در اوایل این ماه در مدت کوتاهی پس از ترک دادگاه عالی حکم داد که ایاصوفیه شده بود به طور غیر قانونی ساخته شده را به یک موزه بیش از هشت دهه پیش.

یک فرد پیچیده شده در پرچم ترکیه می ایستد به عنوان مردم راه رفتن در داخل بیزانس-عصر ایاصوفیه پس از مراسم تحلیف نماز جمعه در استانبول. (یس Akgul/آسوشیتد پرس)

ساختار یک سایت میراث جهانی یونسکو تغییر یافته است "گراند ایاصوفیه مسجد."

این حرکت موجب ترس در یونان و ایالات متحده در میان رهبران کلیسای مسیحی بود که به نام اردوغان برای حفظ ایاصوفیه به عنوان یک موزه در به رسمیت شناختن استانبول چند ایمان میراث و ساختار وضعیت به عنوان یک نماد از مسیحی و مسلمان وحدت.

'بزرگترین رویای ما جوانان'

بازگشایی ایاصوفیه به مسجد تهدید به تعمیق ترکیه انزوا در صحنه جهانی زیر آن مداخله نظامی در سوریه و عراق و در میان اختلافات بین المللی بر سر نفت-و-گاز حقوق در شرق دریای مدیترانه.

این تصمیم در راستای جاه طلبی های اردوغان به افزایش اسلام مشخصات در ترکیه و به کشور خود یک رهبر کشور اسلامی در جهان است.

ایاصوفیه را دوباره ظهور به عنوان یک مسجد نیز به عنوان یک حرکت با هدف تحکیم اردوغان محافظه کار و مذهبی پایگاه پشتیبانی در زمانی که محبوبیت خود را در تضعیف شده در میان رکود اقتصادی.

ترکیه طیب اردوغان رئیس جمهور در مراسم نماز جمعه در ایاصوفیه مسجد. (Murat Cetinmuhurdar/PPO/جزوه طریق رادیو فردا)

"این اجازه می دهد تا او را به سوئیچ روایت به دور از اقتصاد به فرهنگ جنگ منطقه ای که در آن او به خوبی در گذشته با بسیج خود را از جناح راست پایه" گفت: Soner Cagaptay ترکیه تحلیلگر واشنگتن موسسه و نویسنده اردوغان امپراتوری.

با تبدیل ایاصوفیه را به مسجد اردوغان نیز ممکن است به دنبال ترک "خود زدن دائمی" در استانبول — شهر محل تولد خود را و که در آن او به عنوان شهردار Cagaptay اضافه شده است.

ساخته شده توسط بیزانس امپراتور ژوستین در 537, ایاصوفیه تبدیل شده بود به یک مسجد با 1453 عثمانی فتح استانبول است. مصطفی کمال آتاتورک تاسیس رهبر سکولار جمهوری ترکیه تبدیل ساختار به یک موزه در سال 1934.

مردم دعا در خارج در نزدیکی ایاصوفیه در روز جمعه. (یس Akgul/آسوشیتد پرس)

اگر چه یک ضمیمه به ایاصوفیه سلطان غرفه شده است و باز به نماز از 1990s مذهبی و گروه های ملی در ترکیه به مدت طولانی آرزو داشت برای حدود 1500 نفر در سال عمارت آنها به عنوان میراث سلطان عثمانی محمد Conquerer, به واگردانی به مسجد است.

"این است ایاصوفیه شکستن دور از آن اسارت زنجیر. این بزرگترین رویای جوانان ما" اردوغان گفت: در هفته گذشته. "این آرزوی مردم ما و آن انجام شده است." اردوغان نیز تبدیل آن به یک موزه توسط جمهوری تاسیس رهبران به عنوان یک اشتباه است که در حال جبران است.

'فرهنگی و معنوی اختلاس'

در کشور همسایه یونان زنگ tolled و پرچم پرواز در نیمه کارکنان در صدها نفر از کلیساها در سراسر کشور در اعتراض. کلیسای ارتدکس یونانی رهبر Archbishiop Ieronymos برگزار شد خدمات ویژه در آتن کلیسای بعد جمعه است. کلیساها در آتن در یونان دومین شهر تسالونیکی نیز سازمان vigils.

"ارزش های جهانی شده اند مخدوش و به همین دلیل آنها نیاز به جهانی محکومیت" نخست وزیر Kyriakos Mitsotakis گفت.

چند صد نفر در دو تظاهرات در آتن. بعد از این خدمات در تسالونیکی, ده ها تن از تلاش برای برگزاری یک راهپیمایی اعتراض به کنسولگری ترکیه, اما پلیس مانع از جمعیت از رسیدن به ساختمان. آنها سوخته ترکیه پرچم قبل از پخش.

جمع آوری مردم در اعتراض به تبدیل از ایاصوفیه به مسجد در آتن در روز جمعه. (لوییزا Gouliamaki/خبرگزاری گتی ایماژ)

یونانی جمهور کاترینا Sakellaropoulou گفت: گمراهی "به طرز وحشیانه ای توهین نه تنها ارتدوکس اما همه مسیحیان و همچنین تمام بشریت متمدن."

تاریخ و سنت های مذهبی از عمدتا یونانی زبان و ارتدوکس مسیحی امپراتوری بیزانس باقی می ماند و با نفوذ در یونان. کلیسا تظاهرات نیز رخ داده است در میان یک فرار اختلاف بین یونان و ترکیه بیش از حقوق و مواد معدنی در شرق مدیترانه با یونانی نظامی در حالت آماده باش بیش از یک برنامه ریزی ترکی دریایی بررسی در آبهای ادعا یونان.

در نیویورک یونانی ارتدوکس قلمرو مذهبی اسقف اعظم از امریکا به نام افتتاحیه نماز "فرهنگی و معنوی اختلاس و تخلف از تمام استانداردهای مذهبی هماهنگی و احترام متقابل است." اسقف اعظم Elpidophoros ایالات متحده آمریکا برگزار شد یک جلسه با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و معاون رئیس جمهور مایک پنس در واشنگتن در روز پنج شنبه به بحث در مورد نگرانی های بیش از گمراهی.

سازمان دیده بان | مناظر و صداها را از استانبول باستان ایاصوفیه:

یک دادگاه ترکیه تصمیم هموار کرده است راه را برای استانبول باستان ایاصوفیه به تبدیل از یک موزه را به مسجد. 1:04

در خطبه Erbas گفت محمد فاتح بود وقف ایاصوفیه "به مؤمنان به شرط این که آن را باید یک مسجد تا آخرین روز.

"هر ملکی که وقف تعرض مصون است در باور ما و می سوزد و هر کس لمس آن" Erbas گفت.

صدها نفر تا به حال معترضان در نزدیکی ساختار یک شبه. ده ها تن از نمازگزاران را از طریق یک پاسگاه پلیس با عجله به سمت ایاصوفیه و اجتماعی فاصله شیوه های در محل به علت شیوع کروناویروس بودند که نادیده گرفته, رسانه های ترکیه گزارش شده است.

معلم بازنشسته سلیمان قرهداش گفت: "اگر خدا بخواهد آن را به باقی ماندن به عنوان یک مسجد. چون ایاصوفیه است که میراث جد ما."

ترکیه قول داده است برای محافظت از ایاصوفیه را در آثار و گفته است که باقی خواهد ماند باز کردن برای بازدیدکننده داشته است توسط مسلمانان و غیر مسلمانان خارج از نماز ساعت.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب