سربازان هندی کشته در زد و خورد با نیروهای چینی در هیمالیا

حداقل سه سربازان هندی از جمله یک مقام ارشد ارتش, افسر, کشته شدند, در رویارویی با نیروهای همراه خود را مورد منا

توسط PATRIS-FUN در 27 خرداد 1399

حداقل سه سربازان هندی از جمله یک مقام ارشد ارتش, افسر, کشته شدند, در رویارویی با نیروهای همراه خود را مورد مناقشه مرزی بالا در هیمالیا که در آن هزاران نفر از سربازان در هر دو طرف مواجه شده اند برای بیش از یک ماه ارتش هند روز سه شنبه گفت.

این حادثه — که در آن نه طرف اخراج هر عکس با توجه به مقامات هندی — اولین رویارویی مرگبار بین دو غول از سال 1975.

ارتش هند در بیانیه ای گفت که "خشونت faceoff" صورت گرفت در Galwan دره در منطقه لاداخ در شب دوشنبه "با تلفات در هر دو طرف است."

"از دست دادن زندگی در هند جانبی شامل یک افسر و دو سرباز" در بیانیه ای گفت:. "مقامات ارشد نظامی دو طرف در حال حاضر جلسه در محل برای خنثی کردن این وضعیت است."

چین را متهم نیروهای هند و در نزدیکی مرز با انجام "حملات تحریک آمیز" در کابل که منجر به "جدی فیزیکی درگیری" بین دو طرف.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian داد بدون جزئیات در مورد هر گونه تلفات در طرف چینی اما روز سه شنبه گفت که چین به شدت اعتراض کردند این حادثه در حالی که هنوز متعهد به حفظ "صلح و آرامش" در امتداد و به شدت مورد مناقشه نظامی در مرز.

"اما آنچه تکان دهنده است که در ژوئن 15, هند نیروهای نظامی به طور جدی نقض توافق از دو طرف عبور از مرز غیر قانونی دو بار و انجام حملات تحریک آمیز در چینی پرسنل و در نتیجه جدی درگیری فیزیکی بین دو مرز نیروهای" ژائو گفت.

آستین نهفته مرز اختلاف

هزاران نفر از سربازان از این دو کشور حمایت کامیون زره پوش و توپخانه مواجه شده اند فقط چند صد متر از هم جدا برای بیش از یک ماه در منطقه لاداخ در نزدیکی تبت. افسران ارتش و دیپلمات برگزار شد یک سری از جلسات به تلاش برای پایان دادن به بن بست با دستیابی به موفقیت.

هندی مقامات رسمی نگهداری نزدیک به کل سکوت در مسائل مربوط به تقابل و آن را بلافاصله روشن نیست چگونه این سه سربازان هندی کشته شدند.

(CBC)

اما دو هندی مقامات امنیتی آشنا با آخرین تحولات آسوشیتدپرس گفت که سربازان از دو طرف درگیر در دعوا مشت و سنگ پرانی که منجر به تلفات. هر دو نگهداری می شود که هیچ اسرائیلی توسط هر دو طرف است. مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود در همراهی با مقررات دولت.

تنش بن بست آغاز شده و در اوایل ماه مه زمانی که هند گفته است که سربازان چینی با عبور از مرز در لاداخ در نقاط مختلف نصب چادر و پست گارد و نادیده گرفتن هشدارهای کلامی را ترک کنند. که باعث فریاد مسابقات سنگ پرانی و دعوا مشت زیادی از آن پخش اخبار در تلویزیون و کانال های رسانه های اجتماعی.

چین به دنبال تطهیر این رویارویی در حالی که گفت دو طرف به برقراری ارتباط از طریق هر دو خود را در خط مقدم واحدهای نظامی و مربوط به سفارتخانه ها برای حل و فصل مسائل است.

مورد مناقشه مرزی را پوشش می دهد تقریبا 3,500 کیلومتر از مرزی که دو کشور تماس خط کنترل واقعی.

هر چند درگیری نیست جدید همراه مورد مناقشه مرزی بن بست در Ladakh را Galwan ولی جایی که هند در حال ساخت یک استراتژیک راه اتصال این منطقه به یک فرودگاه نزدیک به چین را تشدید کرده در هفته های اخیر.

هند و چین مبارزه یک جنگ مرزی در سال 1962 که هم ریخته به لاداخ. دو کشور تلاش کرده اند به حل و فصل خود را به مرز اختلاف از اوایل 1990s, بدون موفقیت است.

از آن پس سربازان از دو طرف بارها با آن روبرو کردن همراه خود را طولانی مرزی که امتداد از لاداخ در شمال هند دولت هند در شرق.

ارتش هند در بیانیه ای گفت: "خشونت faceoff" رخ داده است "در طول ده-تشدید جریان فرایند در Galwan دره."

هند به طور یک جانبه اعلام کرد Ladakh یک منطقه فدرال در حالی که جدا کردن آن از مورد مناقشه کشمیر در ماه اوت سال 2019. چین در میان تعداد انگشت شماری از کشورها به شدت محکوم و این حرکت بالا بردن آن در مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل.

سرهنگ ژنرال D. S. Hooda, یک رئیس سابق ارتش هند شمالی دستور زیر که کشمیر و لاداخ پاییز گفت: این حادثه بود "جدی ترین رویارویی" بین هند و چین از سال 1975 زمانی که چینی سربازان کشته شدن چهار سربازان هندی در یک کمین در Twang منطقه شمال شرقی هند آروناچال پرادش.

"این یک کار بسیار پیچیده و جدی در وضعیت, و آن را واقعی سخت, مهارت های مذاکره برای حل و فصل این" Hooda گفت.

سرهنگ ژنرال Vinod Bhatia سابق مدیر کل ارتش هند عملیات گفت: این حادثه بود "جدی اما محلی است."

"این حوادث رخ می دهد به خصوص وقتی که [مخالف] سربازان هستند که در این نزدیکی است," او گفت:.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب