چگونه coronavirus تغییر کرده ایرانیان از نظر ایمان

دولت ایران را به دست زدن به COVID-19 بحران بهداشتی است متناقض به اظهارات ملایان سوخت دین اما در تصمیم گیری های

توسط PATRIS-FUN در 4 اردیبهشت 1399

دولت ایران را به دست زدن به COVID-19 بحران بهداشتی است متناقض به اظهارات ملایان سوخت دین اما در تصمیم گیری های خود را اغلب عملی. این نگران کننده برای بسیاری از مؤمنان.

بیش از 85,900 مردم تا کنون آلوده شده است و تقریبا 5,400 فوت کرده اند از COVID-19 در ایران با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز نگه داشتن این کشور در میان 10 سازمان ملل بیشتر تحت تاثیر این بیماری همه گیر کوروناویروس.

هفته گذشته یک هشدار صادر شده توسط ایران در وزارت علوم باعث شده بیشتر نگرانی: اگر انزوا اقدامات اجرا نمی شد تا 75 درصد از ایرانی ها می تواند به آلوده شدن با کروناویروس در نتیجه مرگ تا 30000 نفر است. اما اگر اقدامات موثر اجرا شد تعداد پیش بینی مرگ و میر می تواند کاهش می یابد تا به 6000 است.

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

برای هفته دولت و مردم شده اند در تلاش برای جلوگیری از گسترش ویروس. بسیاری از کسانی که تلاش های انجام شده با استفاده از, پزشکی, پشتوانه, اما دین نیز بخشی از تلاش های پیشگیرانه به ویژه در طول هفته.

کشور آیت الله علی خامنه ای اعلام کرد در خطبه های خود در سال جدید ایرانی در مارس 22, که "دشمنان انسان" را به عنوان به خوبی به عنوان اسب یا"ارواح شیطانی" شد مسئول شیوع بیماری همه گیر. "ما باید نیروهای خود را از عطوفت و انسان با هم کار," او گفت: ملت است.

اقدامات عملی

Khameini اظهارات باوجود اینکه دولت پس از آن صورت گرفت ملاحظات عملی را به حساب زمانی که اجرای اقدامات در برابر ویروس و بنابراین با تعیین, پرداخت توجه کمی به حساسیت های مذهبی شهروندان خود را.

در مارس 16, مقامات اعلام کرد که آنها را نزدیک حرم هشتمین امام رضا (ع) در شهر مشهد و از خواهر خود فاطمه بنت موسی در قرآن و زیارت در شهر قم ، به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری است. قم یکی از اولین مکان هایی که این بیماری همه گیر را شکست در ایران است و هنوز هم یکی از این کشور در فاصله ویروس امروز. چندین روحانیون نیز آلوده وجود دارد.

ادامه مطلب: coronavirus در ایران: یک اشاره صخره?

مدت کوتاهی پس از اعلام عصبانی تظاهرکنندگان با تجمع در مقابل دو پناهگاه و تلاش برای شکستن از طریق دروازه منتهی به زیارتگاه ها. ویدئوها از تظاهرات به سرعت گسترش در سراسر رسانه های اجتماعی.

اقدامات این متعصب که یک اقلیت کوچک از ایرانیان بودند بلافاصله با انتقاد. حملات بودند مظهر "جهل مقدس" گفت: متوسط MP احمد Mazani که خود را فعال در محافل مذهبی.

Angry demonstrators gathered in front of the two sanctuaries in Qom and tried to break through the gates leading to the shrines

عصبانی تظاهرکنندگان با تجمع در مقابل دو پناهگاه در قم و تلاش برای شکستن از طریق دروازه منتهی به زیارتگاه

تمایز میان علم و دین

این اقدامات در ابتدا به این تصور که دین بود که نوشته گل Jammas یک تحلیلگر سیاسی و روزنامه نگار تلویزیون در تهران گفت: DW. اکثر مؤمنان امر شده اند و تمایلی به قبول موقت ممنوعیت بازدید از سایت های مذهبی گفت: Jammas.

"این سایت در نظر گرفته معنوی و فیزیکی محافظ در برابر بیماری نیست, مکان هایی که در آن پخش شده است," او گفت:, و اضافه کرد که این تصمیم به آنها نزدیک نمی شد یکی از آسان به را است.

اما اکثر ایرانیان مسلمانان میانه. "آنها می دانند که دین و علم به حوزه های مختلف. بنابراین از نقطه نظر خود را از این دو لزوما در تضاد با یکدیگر. آنها می توانند وجود داشته باشند. چگونه ما می توانیم به خودمان ذهنی و جسمی سالم باید روشن شود توسط هر دو" Jammas گفت.

ادامه مطلب: کودکان بی خانمان در معرض خطر در شیوع کروناویروس در ایران

ایران کارشناس آزاده Zamirirad از موسسه آلمانی و بین المللی در امور امنیت (SWP) می بیند همه چیز متفاوت است. Coronavirus بحران قرار می دهد مذهبی دولت های غیر معمول و بی دست و پا و موقعیت Zamirirad نوشت: در یک قطعه منتشر شده در SWP سایت. وی با اشاره به اینکه دولت تا به حال نه تنها به حالت تعلیق در مراسم مذهبی است که ضروری است به آن سیاسی خود تصویر اما نیز به طور جدی تضعیف مؤمنان از تمرین آن آداب و رسوم.

در یک بحران دولت است که با قرار دادن دین در برگزاری با حمایت مقام معظم رهبری که بالاترین مقام مذهبی در دولت نوشت: Zamirirad.

چنین تصمیم گیری اتحاد گسترده اثر ، "بسته شدن عالیات که برای قرن ها در نظر گرفته شد مکان های ایمنی و شفا به مثابه اسطوره زدائی نحبه" Zamirirad گفت.

به کاهش شوک روانی که بسته شدن از جمله اماکن مقدس منجر شد و برای متقاعد کردن مردم به انجام همه چیز ممکن است برای جلوگیری از عفونت دولت تا به حال به توسل به فوق العاده توضیح گفت: Jammas.

"رهبری اعلام کرد که این یک ویروس مشترک. آن را نیز می تواند یک سلاح بیولوژیکی گسترش بین المللی امپریالیستها و hegemonists — معنی ایالات — متحده برای حمله به ایران و چین است. به عنوان یک نتیجه بسیاری از افراد در زمان دولت دستورالعمل جدی تر از قبل گفت:" Jammas.

افزایش برای سکولاریسم?

برای ماه دولت مواجه شده است قوی باد مخالف. خشم اثرات بحران اقتصادی بسیاری از تظاهرکنندگان در ابتدا سوال رشد است که دولت بوده است تبلیغ در پاییز.

پس از اتفاقی تیراندازی کردن از اوکراین هواپیمای مسافربری در اوایل ژانویه دولت تحت فشار سیاسی به دلیل تنبل استراتژی ارتباطی. در برابر پس زمینه از coronavirus بحران ایده سکولاریسم در حال حاضر به دست آوردن شتاب جدید نوشت Zamirirad.

ادامه مطلب: کروناویروس در ایران: یک مورد از اطلاعات غلط تئوری های توطئه و تبلیغات

جدایی سیاسی و مذهبی حوزه یک تناقض اساسی به جمهوری اسلامی مفهوم نظم که قاطعانه رد سکولار آرمان.

"در حال حاضر بحران به ناچار به تجدید پرسش از رابطه میان دین و دولت یک مسئله که ایران در آرای فلاسفه و جامعه شناسان و روحانیت را نگران کرده است و با پس قبل از تاسیس جمهوری اسلامی" گفت: Zamirirad.

با وجود موج جدیدی از سکولاریسم بسیاری از ایرانیان همچنان به دین به عنوان حفاظت در برابر ویروس گفت: Jammas. به طوری که آنها عمل اسلامی پاکیزگی مراسم مذهبی و دعا بیشتر از حد معمول برای کمک به آنها برای زنده ماندن بحران جسمی و ذهنی است. مردم را نیز به رعایت برخی الگوهای رفتاری در طول همه گیر که می توان به زندگی محمد بنیانگذار اسلام است.

"همه از این کمک کرده است تا مردم به ویژه مؤمنان به کار به طور موثر در برابر عفونت" گفت: Jammas.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن