یونانی ضد نازی ها مقاومت قهرمان Manolis Glezos مرده در 97

Glezos برجسته یونانی که نافرمانی در برابر نازی ها در طول جنگ جهانی دوم بود که فریاد حمایت طلبی برای این کشور ج

توسط PATRIS-FUN در 12 فروردین 1399

Glezos برجسته یونانی که نافرمانی در برابر نازی ها در طول جنگ جهانی دوم بود که فریاد حمایت طلبی برای این کشور جنبش مقاومت درگذشت دوشنبه, مقامات گفت.

یونانی زمان جنگ آیکون Glezos درگذشت از نارسایی قلبی در روز دوشنبه پس از بستری در اوایل این ماه برای بیماری های دیگر یونان تلویزیون دولتی ERT اعلام کرد.

Glezos قرار داده شده بود در مراقبت اورژانس در ماه نوامبر با مشکلات تنفسی با توجه به گزارش های خبری.

نماد مقاومت

در 30 مه سال 1941 در آلمان نازی اشغال یونان 18 ساله Glezos و 19 ساله دوست رسولان Santas قانون, دانشجو, صعود بر روی آکروپلیس در وسط شب و پاره کردن پرچم نازی جایگزینی آن با یک پرچم یونان. این جفت ارز را نافرمانی در از بین بردن صلیب شکسته از آتن آتن در نظر گرفته شده توسط بسیاری به عنوان نمادین زادگاه دموکراسی غربی ساخته شده او را یکی از ترین کشور چهره های مورد احترام.

نازی ها که نمی کشف هویت فعالان جوان تا 1942 را محکوم غیابی عاملان به مرگ است. Glezos شد و در نهایت زندانی و شکنجه اما فرار اعدام است. Santas درگذشت در سال 2011.

"هیتلر گفته بود در یک سخنرانی است که در اروپا رایگان است.' ما می خواستیم به او نشان می دهد که مبارزه تازه شروع شده بود," Glezos گفته آژانس خبری در سال 2011 در مصاحبه با یادآوری این که چگونه او و Santas موفق به سرقت پرچم. پس از جنگ "یونان را فتح آن, آزادی, اما نه استقلال خود را," او گفت:.

پس از جنگ جهانی دو او بارها و بارها نمایندگان پارلمان یونان به نمایندگی از کمونیست و سوسیالیست و چپ احزاب بیش از 60 سال دوره.

فعالیت خود را و سرسخت دفاع از دموکراسی فرود آمد و او را در زندان چندین بار در طول یونانی جنگ و بعد از جنگ سرد.

در یونان بحران اقتصادی آغاز شد که در اواخر 2000s Glezos مخالف دولت اقدامات ریاضت و مبارزه کرد و به زور آلمان به بازپرداخت پول آن را به زور "loaned" توسط یونان در طول جنگ.

بیشتر بخوانید: آلمان خواهد پرداخت نازی ها' سرقت 'وام' از یونانی بانک ؟

Nazi flag flies above the Acropolis

نازی ها اشغال سرزمین اصلی یونان از سال 1941 تا 1944

برجسته صدای معترضان جنبش

با سفید یال مو و پر پشت سبیل Glezos باقی مانده قابل تشخیص ثابت در زمین سیاست است. در حال حاضر در 80s او braved پلیس گاز اشک آور در تظاهرات علیه فلج کننده اقتصادی کاهش اعمال شده در ازای کمک مالی بین المللی است که نگهداری و اقتصاد شناور بین سال های 2010 و 2015.

در سال 2014 به 91 سال دولتمرد انتخاب شد پارلمان اروپا با چپ سیریزا حزب تبدیل شدن به بدن قدیمیترین معاون. او استعفا از پست بعدی سال است.

بر خواسته آنچه تا به حال نگه داشته و او را در خط مقدم سیاست برای مدتی طولانی Glezos گفته خبرگزاری رویترز در سال 2012 است که آن خاطرات از رفقای مرده. "قبل از هر جنگ و هر اعتراض ما گفت: هر یک از دیگر:" اگر شما زندگی می کنند را فراموش نکنید ، من با پرداخت بدهی به کسانی که من از دست رفته در طول آن سال ها دشوار است. تنها تاسف من این است که من انجام داده اند بیشتر است."

غلیان احساسات احترام از سراسر خطوط حزب

چپ سیریزا رهبر و نخست وزیر سابق یونان توصیف Glezos به عنوان "شجاع, راست, یک جنگنده تا پایان."

هر چند Glezos باقی مانده قاطعانه چپ در طول زندگی اش چهره های برجسته از حق, از جمله نخست وزیر Kyriakos Mitsotakis بلافاصله افتخار حافظه خود را. "مرگ Manolis Glezos برگ یونانیان فقیر. اما زندگی خود را ترک کرده است یونان غنی به عنوان مثال و ... است که نور هدایت است که سلاح های ما با قدرت به طوری که ما ممکن است باقی می ماند و ایران از طریق بار دشوار است مانند حال حاضر" Mitsotakis روز دوشنبه گفت:.

"با هم با هر یونانی من تعظیم سر من در احترام در حافظه Manolis Glezos" اضافه شده Mitsotakis است که تراز وسط قرار دارد با مرکز-راست حزب دموکراسی نوین. نخست وزیر توصیف Glezos به عنوان یک "نماد ملت ما آزادی است."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب