سابق سازمان ملل متحد رئیس Perez de Cuellar می میرد

پرو دیپلمات رهبری سازمان ملل متحد برای 10 سال نظارت بر جنگ ایران و عراق و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی. مرگ او د

توسط PATRIS-FUN در 15 اسفند 1398

پرو دیپلمات رهبری سازمان ملل متحد برای 10 سال نظارت بر جنگ ایران و عراق و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی. مرگ او در سن 100 در کشور خود که در آن او همچنین به عنوان نخست وزیر.

سابق سازمان ملل متحد, دبیر کل, Javier Perez de Cuellar که رهبری سازمان از 1981-1991 درگذشت او در بومی پرو در شب چهارشنبه.

"پدر من درگذشت پس از پیچیده هفته. او در 8:09 pm امشب (01:09 به وقت تهران پنج شنبه) و در آرامش استراحت" فرانسیسکو Perez de Cuellarf گفت: RPP رادیو.

آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ فعلی سر از سازمان ملل متحد خواست او را شاد تولد 100 در ژانویه 19.

"در این مناسبت مهم ما در سازمان ملل متحد در قرعه کشی به عنوان مثال خود را برای الهام & عمیقا سپاسگزار برای کمک های بسیاری از خود و دستاوردهای به عنوان دبیر کل" اشاره به این حادثه تلخ در توییتر نوشت.

Cuellar به رهبری سازمان ملل متحد از طریق جنگ ایران و عراق پایان جنگ سرد و جنگ داخلی در السالوادور. خدمت دو از نظر او به طور گسترده ای به خوبی در نظر گرفته شد و تشویق به اجرا برای یک دوره سوم در سال 1991 که او کاهش یافته است به انجام.

حرفه ای دیپلمات همچنین در خدمت به عنوان نخست وزیر پرو به طور خلاصه از 2000-2001.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

اد/aw (AP dpa)tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب