منحصر به فرد: چین سیستماتیک پیگیری بازداشت Uighurs در معرض در سین کیانگ نشت

لیست رسمی از بازداشت شدگان نشان می دهد در جزئیات چگونه پکن است ردیابی در هر صورت هر خانواده و هر حرکت اقلیت مس

توسط PATRIS-FUN در 28 بهمن 1398

لیست رسمی از بازداشت شدگان نشان می دهد در جزئیات چگونه پکن است ردیابی در هر صورت هر خانواده و هر حرکت اقلیت مسلمان Uighurs. افراد دستگیر شده برای رشد ریش و داشتن "بیش از حد بسیاری از" کودکان.

در ماه مه سال 2017 اویغوری مرد را بردند و به یک "re-آموزش و پرورش در اردوگاه" در چین شمال غربی سین کیانگ منطقه است. به عنوان یک ناظر مسلمان, مرد دعا در خانه پس از صرف غذا و گاهی اوقات با حضور در نماز جمعه در مسجد محلی. دلایل خود را مجبور به اقامت اجباری: همسر خود را به حال تحت پوشش صورت خود را با حجاب و زن و شوهر تا به حال "بیش از حد بسیاری از" کودکان. وجود دارد هرگز یک محاکمه.

با توجه به تازگی به بیرون درز سند از سین کیانگ مرد قرار گرفتند "بزرگ ایدئولوژیک تحول" در اردوگاه و "متوجه اشتباهات خود را نشان داد و خوب توبه." خانواده را چهار پسر و دو دختر پشت در خانه همه نشان داد "رفتار خوب است."

در ماه ژوئن سال 2017 با این حال مادر خود بود به زندان فرستاده شده برای شش سال. او به اتهام شرکت در یک "غیر قانونی فعالیت های مذهبی."

این خانواده داستان شبیه به صدها نفر از موارد که ذکر شده در سابقه جزئیات.

نشت اطلاعات را فراهم می کند که چرا افراد بازداشت هستند در حالی که آشکار است که مقامات چینی با استفاده از تکنولوژی بالا نظارت و محض نیروی انسانی برای پیگیری هویت مکان و عادات فردی از مسلمانان اویغوری.

لیست بازداشت شدگان سوابق سرنوشت 311 افرادی که فرستاده شد به "آموزش مجدد" برای بی ضرر ترین چیز است: رشد ریش و روزه و یا درخواست برای گذرنامه.

همه آنها را در اردوگاه های اقامت اجباری در سال 2017 و 2018. در این سند همچنین لیست صدها نفر از مردم دیگر متصل به آنها از جمله کودکان است.

DW همراه با پخش NDR و WDR و روزنامه Süddeutsche Zeitung, صرف هفته ترجمه سند و تجزیه و تحلیل داده ها.

One page of the 137-page Chinese document showing Uighur repression leaked to DW

اول 137-صفحه چینی سند به بیرون درز کرد DW آلمان و شرکای رسانه ای

چین سین کیانگ سرکوب می رود در زیر میکروسکوپ

پس از یک بمب گذاری انتحاری زده سین کیانگ شهرستان پایتخت در ماه مه 2014, مقامات چینی نصب یک سیستم نظارت و انبوه بازداشتگاه. حزب کمونیست چین رسما آنها را خواستار داوطلبانه "آموزش فنی و حرفه ای مراکز آموزشی." با توجه به برآورد حداقل 1 میلیون از حدود 10 میلیون Uighurs زندگی در سین کیانگ ناپدید شده اند به این مراکز.

در یک گزارش محرمانه وارد شده در دسامبر 2019 توسط وزارت امور خارجه آلمان این مراکز مراجعه کننده به عنوان "ترمیم اردوگاه آموزش و پرورش" با "شدیدی ایدئولوژیک دوره های آموزشی."

چین ادعا می کند که "مراکز آموزشی" یک ابزار موثر در مبارزه با جمهوری اسلامی.

اما بر خلاف خط رسمی از پکن وجود دارد تقریبا هیچ نشانه ای در این آخرین سند نشت که مقامات چینی در سین کیانگ در حال هدف قرار دادن تروریست های بالقوه.

اگر چه سه فهرست افراد مظنون به عضویت در یک اسلامگرای سازمان, بالاتر از همه, در این سند نشان می دهد که هر گونه بیان مذهبی اسلامی تقوا به طور بالقوه به مقدار یک جرم و جنایت است.

A 'Vocational Education Training Center' in Xinjiang, China with watchtowers, walls, fences and barbed wire

یک فنی و حرفه ای آموزش و پرورش مرکز آموزش در سین کیانگ چین با برج های نگهبانی و دیوار و نرده و سیم خاردار

تحلیل سند توسط DW و شرکای آن رنگ های یک عکس از آنچه که بسیاری بین المللی حقوق بشر ناظران ترس یک کمپین سیستماتیک قومی پروفایل و حبس خودسرانه و خارج از حاکمیت قانون است.

لیست 137 صفحه و نگه می دارد آهنگ از جزئیات کوچک مانند ویدئوها کسی دریافت برخی از شش سال پیش و یا WeChat پیام هایی که رد و بدل شد با دوستان در خارج از کشور.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که چگونه Uighurs به معرض شدیدی روش ردیابی و بازداشت. تشخیص چهره انجام شده است با تکنولوژی بالا دوربین های مدار بسته. فردی اویغوری خانواده ها به طور مداوم نظارت از طریق شبکه ای از جاسوسان تکرار بازديد خانه و جمعی زدند ،

سند لیست کامل نام و شماره شناسایی و رفتار اجتماعی بیش از 1800 اعضای خانواده و همسایگان و دوستان متصل به 311 اصلی بازداشت شدگان است. صدها نفر ذکر شده است در کمتر جزئیات. دولت چین استخدام تعداد زیادی از کارکنان به جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد هر یک اویغوری خانواده است.

بررسی Karakax لیست

موارد ذکر شده همگی در مرکز یک منطقه: Karakax شهرستان در سین کیانگ را در جنوب غربی هوتن استان هم مرز با هند و تبت است. وجود دارد حداقل پنج رسمی "فنی و حرفه ای مراکز آموزشی" در Karakax شهرستان برای جمعیت کمتر از 650,000 مردم است.

لیست بازداشت شدگان اشاره به چهار نفر از آنها. DW قادر به بررسی و پیدا کردن دو تا از این اردوگاه های اقامت اجباری با استفاده از تصاویر ماهواره ای و دولت اسناد و مدارک. DW نیز قادر به ردیابی به احتمال زیاد محل دو اردوگاه های دیگر با استفاده از همان روش.

A map of Karakax County and 're-education' camps in Xinjiang, China

DW بود و با نوک انگشتانش کردن در مورد سند جدید در ماه نوامبر سال 2019 توسط خلاف کاران Abduweli Ayup یک تبعید اویغوری دانشگاهی در حال حاضر در نروژ زندگی می کنند.

Ayup دریافت PDF صفحه گسترده از یک منبع که هویت و محل نگهداری باید به ناشناس باقی می ماند به دلایل امنیتی.

جدید نشت ندارد رسمی مهر یا امضا. اما زبان آن شبیه به دیگر نشت از سال گذشته است. در نوامبر 2019 در "سین کیانگ مقالات" منتشر شده توسط نیویورک تایمز و "چین کابل" منتشر شد توسط کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی.

ادامه مطلب: سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید چین به شمار 'وخیم' تهدید به حقوق بشر

هر دو گزارش نشان داد که به طور کلی مقیاس پکن stranglehold در اویغوری جامعه در شمال غربی چین است. این سند جدید به طور خاص به تشریح دلایل توقیف و فراهم می کند یک نگاه دقیق تر در Uighurs' روز به روز از زندگی تحت نظام نظارت است.

DW بود قادر به تماس با خانواده های اعضای بازداشت Uighurs و مشورت با کارشناسان به بررسی اطلاعات موجود در سند است. یک زن DW ملاقات در استانبول Rozinisa Memet Tohti آموخته شده از طریق این لیست است که او جوانترین خواهر نیز فرستاده شده است به یک اردوگاه.

A satellite image of the first of four camps mentioned in the list from Karakax

یک تصویر ماهواره ای از اولین چهار اردوگاه های ذکر شده در لیست از Karakax

"من واقعا غم انگیز است. من نمی توانستم غذا خوردن و یا خوابیدن برای بسیاری از روز و شب" او گفت:.

آدریان Zenz پیشرو در سین کیانگ متخصص از آلمان و عضو ارشد در حزب محافظه کار اتاق فکر "قربانیان کمونیسم بنیاد یادبود" در واشنگتن شده است رمزگشایی جدید از نشت و پس از آن به نور آمد.

با ارجاع ID شماره های ذکر شده در این فهرست با در دسترس عموم داده و دیگر به بیرون درز اسناد Zenz قادر به مطابقت با صدها نفر از هویت.

"که با توجه به آن که شامل اطلاعات شخصی برای بیش از 2000 نفر با میزان قابل توجهی از پیچیدگی Karakax لیست نشان می دهد درجه بالایی از همسانی درونی و اعتبار داده," او به این نتیجه رسیدند.

یک نگاه اجمالی از یک عملیات نظارت

یک مورد مشخص شده در نشت از یک مرد که "ریش" و که تا به حال "تحت پوشش صورت خود را با حجاب."

بر اساس این مشخصات مقامات چینی به این نتیجه رسیدند بدون پیچیدگی است که زن و شوهر بوده است "آلوده مذهبی و افراطی ایده." مرد فرستاده شد به یک اردوگاه. و بنابراین یکی از ویژگی پسران.

A satellite image of one of five newly built 're-education' camps in Hotan County, Xinjiang, China

یک تصویر ماهواره ای از دوم از چهار اردوگاه های ذکر شده در لیست از Karakax

مورد جزئیات نشان می دهد که 15 بستگان از نزدیک تحت نظارت هستند. اما از آنها به عنوان "رفتار سادگی" و "شرکت فعالانه" در روزانه خدمت به جامعه است. بنابراين رسمی توصیه است که ارسال می شود به جامعه خود را برای "بیشتر نظارت است."

Rian توم یک کارشناس در چین اویغوری سیاست در دانشگاه ناتینگهام گفت: DW که نظارت بر زندگی خصوصی مردم "است که قریب به اتفاق" در آن سطح از جزئیات. "من فکر می کنم جالب است تصور کنید که این چیزها وجود داشته باشد در سراسر سین کیانگ. داده است که در خارج وجود دارد باید سرسام آور است."

ادامه مطلب: چین راه اندازی اجباری صورت اسکن جدید برای کاربران تلفن

بیگاری در کارخانه

سرنوشت Uighurs در اردوگاه ها نیز بستگی به اقدامات کسانی که در خارج از. در برخی موارد رفتار اعضای خانواده استفاده می شود به عنوان یک مرجع مستقیم در مورد اینکه آیا یک زندانی اویغوری می شود "منتشر شد."

حدود دو سوم از بازداشت شدگان ذکر شده بودند اختصاص داده شده برای انتشار تنها به نگهداری مستمر تحت نظارت با آزادی خود را از جنبش به شدت محدود بود.

در ده ها تن از موارد DW پیدا کرده است اشاره به یک سیستم کار اجباری در کارخانه های.

یک مورد از توقیف طولانی مدت در یک کارخانه شامل یک مرد بازداشت شده در مارس 2018 برای تماس با برادر خود را که در حال فرار به ترکیه است.

با توجه به سند بازداشت شدگان در نتیجه "به شمار یک سطح معینی از خطر برای جامعه است." توصیه شده توسط "جامعه" است که او را به "باقی می ماند در یک کارخانه در re-اردوگاه آموزش و پرورش."

'غیر قانونی' نوزادان

اما علت بالا برای دستگیری Uighurs از Karakax شهرستان شد نقض چین رسمی تولد کنترل سیاست با داشتن بیش از حد بسیاری از نوزادان.

با توجه به برنامه ریزی خانواده, قانون Uighurs و دیگر اقلیت ها در مناطق شهری مجاز دو کودک در حالی که Uighurs در مناطق روستایی مجاز ،

و اعداد به وضوح نشان می دهد که بطور قابل توجهی بیشتر از مردان نسبت به زنان بودند زندانی برای نقض این قانون تنظيم خانواده.

این اختلاف می تواند نشان می دهد که دولت چین در نظر اویغوری مردان به عنوان اصلی تهدید برای کنترل آن بیش از سین کیانگ.

"من فکر می کنم از نظر اسلام هراسی مردان به طور کلی به خصوص مردان جوان همیشه اهداف و دیده می شود به عنوان بالقوه تروریست ها" سین کیانگ متخصص دارن Byler از دانشگاه کلرادو گفت: DW.

"احساس من این است که دولت می خواهد به تضعیف یا کاهش اویغوری جمعیت به عنوان راهی برای کاهش خطر ادراک."

DW تحلیل همچنین نشان می دهد که دولت چین به طور خاص اهداف نسل جوان. در این سند واژه "نگران کننده فرد" یا "شخص غیر قابل اعتماد" است استفاده می شود برای مردم دنیا بین 1980 و 2000.

بیش از 60 درصد از internees بین 20 و 40 سال. "این است که پیامدهای عمده برای جمعیتی و نرخ تولد" گفت: تحلیلگر توم از دانشگاه ناتینگهام. "اگر شما را به یک بخش و یا حتی تمامیت — از یک روستا را جوانان شما اساسا قرار دادن مکث" در جامعه رشد داشته است.

The locations of Chinese camps in the northwest of the country

مکان های چینی اردوگاه در شمال غرب کشور

'جنایتکار' مخاطبین خارج از کشور

ده ها تن از افراد ذکر شده در سند دستگیر شدند برای اینکه دوستان با "مشکوک شکل زندگی در خارج از کشور" و یا برای رفتن به یک اسلامي در حج مانند حج به مکه.

در حدود 40 نفر مردم بودند نیز دستگیر و پس از آنها کاربردی برای گذرنامه.

مقامات چینی به طور رسمی تلقی 26 کشور به عنوان "حساس است." تقریبا همه آنها با اکثریت مسلمان مانند الجزایر و پاکستان و عربستان سعودی است. هر گونه تماس با این مکان ها است که زمینه را برای بازداشت اگر شما در حال اویغوری در سین کیانگ.

این لیست از "حساس کشور" همچنین شامل چین در آسیای مرکزی همسایه مانند قزاقستان که در آن بسیاری از Uighurs را به خانواده و دوستان همراه و فرهنگی و قومی و روابط.

"اگر حزب کمونیست چین است که قادر به به طور کامل خلاص شدن از نفوذ اسلام را از همه عناصر اویغوری زندگی و سپس اویغوری فرهنگ قطعا گود" گفت: تیموتی Grose یک سین کیانگ محقق در رز Hulman موسسه فناوری در ایالات متحده است.

این نمونه با تخریب مساجد و گورستان مسلمان در منطقه است.

اسلام است 'غیر قانونی' در چین ؟

کارشناسان بر این باورند که پکن آخر بازی است که برای ریشه کن Uighurs و دیگر اقلیت مسلمان در سین کیانگ را از دین و میراث فرهنگی است. مسلمانان ممنوع از تمرین هر گونه عادی اشکال از اسلام به زور آنها را جذب به "جریان اصلی" جامعه چینی.

در یک مورد یک مرد جوان بازداشت شد زیرا او نمی نگه داشتن رستوران خود را باز کنید "در زمان عادی" در طول دوره روزه رمضان مقدس ترین زمان از سال که در فرهنگ اسلامی.

این سند در اصل توصیف این بازداشت شدگان به عنوان یک فرد که "است که به راحتی تحت تاثیر افکار افراطی."

مرد جوان شده است منتشر شد و قرار داده شد و تحت نظارت در خانه. به گفته مقامات محلی او در حال حاضر "را در غیر قانونی فعالیت های مذهبی" و به طور فعال شرکت در جامعه کار می کنند. خود را "نگرش قابل توجهی تغییر کرده است" و او "قادر به دیدن اشتباهات خود و صادقانه توبه کند."

در مصاحبه اخیر خود با DW و شرکای آن در طول سفر به برلین, چین, وزیر خارجه وانگ یی گفت که هر گونه گزارش در مورد هر نوع از "اردوگاه کار اجباری" برای Uighurs هستند "کاملا جعلی اخبار" طراحی شده برای آسیب رساندن به چین را توسعه می دهد. او اضافه کرد که "هیچ آزار و اذیت در سین کیانگ."

دویچه وله نائومی کنراد, چری چان, جولیا بایر Mathias Stamm و وسلی Rahn کمک به این گزارش.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب