'استثنایی' حقوق مدنی آیکون John Lewis به یاد در آتلانتا تشییع جنازه

John Lewis بود که سوگواری احترام و جشن در روز پنج شنبه در آتلانتا Ebenezer Baptist Church یک مکان مقدس برای بس

توسط PATRIS-FUN در 9 مرداد 1399

John Lewis بود که سوگواری احترام و جشن در روز پنج شنبه در آتلانتا Ebenezer Baptist Church یک مکان مقدس برای بسیاری از کسانی که کمک کرده به شکل حقوق مدنی تاریخچه.

سه سابق رئیس جمهور ایالات متحده پیوست و در ابتدای پس از نزدیک به یک هفته از عزاداری است که در زمان لوئیس از زادگاه خود در آلاباما به پایتخت کشور از واشنگتن به محل استراحت نهایی خود را در خانه آتلانتا.

"من اینجا آمدهام چون من مانند بسیاری از آمریکایی ها مدیون یک بدهی بزرگ به جان لوئیس و پرقدرت چشم انداز آزادی" سابق باراک اوباما رئیس جمهور گفت:.

لوئیس درگذشت 17 جولای در سن 80.

قوس لوئیس میراث فعالیت خواهد یک بار دیگر به Ebenezer سابق کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور که موعظه لوئیس کشف شده در حالی که اسکن رادیو شماره گیری به عنوان یک 15 ساله پسر بچه در حال رشد در آن تفکیک Alabama.

پادشاه ادامه داد: برای الهام بخشیدن به لوئیس حقوق مدنی کار برای بعد از 65 سال به عنوان او مبارزه با تبعیض نژادی در طول گاهی خونین راهپیمایی تازی اتوبوس "آزادی سواری" در سراسر جنوب و بعد از آن در طول مدت زمان تصدی در کنگره ایالات متحده.

سازمان دیده بان | صحنه هایی از لوییس تشییع جنازه:

Jennifer Holliday لمس عزاداران با 'تنها آنچه شما برای مسیح گذشته' به عنوان سابق کنگره ایالات متحده و حقوق مدنی آیکون John Lewis گذاشته است ، 0:50

"The life of John Lewis شد در بسیاری از راه های استثنایی," او گفت:. "او توجیه ایمان در ما موسس و بازخرید آن ایمان است."

"امریکا ساخته شده بود توسط جان Lewises," او گفت:.

اوباما سپس به خود جلب کرد موضوع را از لوئیس فعالیت بیش از حق سیاهان برای رای دادن به آنچه که او به عنوان مشخصه زمان تلاش برای سرکوب شدند.

"کسانی هستند که در قدرت است که در حال انجام خود را darnedest برای دلسرد کردن مردم از رای گیری بسته شدن حوزه های رأی گیری حمله به ما حق رای با دقت جراحی حتی تضعیف خدمات پستی در انتخابات است که رفتن به بستگی به پست الکترونیکی-در برگه های رای" که 44 رئیس جمهور گفت: به صاعقه وار تشویق.

رئیس جمهور سابق باراک اوباما ارائه مداحان برای جان لوییس در طول خدمات در Ebenezer کلیسای باپتیست در آتلانتا. (الهام گر/مجله آتلانتا قانون اساسی از طریق AP)

رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون صحبت کرد و قبل از اوباما ،

"او همیشه معتقد موعظه انجیل در کلمه و در عمل اصرار دارد که نفرت و ترس بود تا پاسخ داده شود با عشق و امید" گفت: بوش.

مجلس نانسی پلوسی سناتور کامالا هریس و Cory Booker و آتلانتا شهردار Keisha لنس کف در میان کسانی که در جلسه حضور داشتند.

پلوسی صدای شکستن در زمان به یاد می آورد تند و تلخ لحظه ای که لوئیس بدن دراز کشیده بود در دولت در کنگره در اوایل این هفته.

"وجود دارد این دو رنگین کمان بیش از تابوت," او گفت:. "او به ما می گوید" من در خانه در بهشت, من خانه ای در بهشت است.' ما همیشه می دانستم که او در کنار فرشتگان و در حال حاضر او با آنها است."

یکی از کینگ دختران برگرد. برنیس شاه چراغ جماعت در نماز: "ما همچنان به خوب مشکل تا زمانی که شما به ما عطا کند نفس به انجام," او گفت:.

خارج Ebenezer صدها نفر جمع شده بودند برای تماشای این سرویس بر روی یک صفحه نمایش بزرگ در خارج از کلیسا است. برخی از سنگ انجیل آهنگ ما باید غلبه بر.

عزاداران ایستاده در خارج Ebenezer کلیسای باپتیست در طول مراسم تشییع جنازه برای Rep. جان لوییس در روز پنج شنبه در آتلانتا. (دکتر اندرسون/آسوشیتد پرس)

"در اینجا نهفته است درست پاتریوت آمریکایی که در معرض خطر زندگی خود را برای امید و وعده دموکراسی" Ebenezer ارشد کشیش برگرد. Raphael وارناک گفت: جماعت به عنوان تشییع جنازه آغاز شد.

زمانی که لوئیس بود 15 او شنیده پادشاه موعظه در WRMA یک ایستگاه رادیویی در منطقه Ala., او به یاد می آورد در یک مصاحبه جنوبی تاریخ شفاهی برنامه.

"بعد از آن من تو را دیدم او را در بسیاری از موارد در نشویل در حالی که من در مدرسه بین 1958 و '61 و" لوئیس گفت. "در یک معنا او رهبر است."

پادشاه بود "کسی که بیش از هر زمان دیگر در ادامه به تاثیر زندگی من است که من ساخته شده که من بود," لوییس نوشت: در سال 1998 زندگینامه راه رفتن با باد.

در تابستان سال 1963 لوئیس بود خطاب به هزاران نفر از مردم در طول ماه مارس در واشنگتن صحبت در مدت کوتاهی قبل از اینکه شاه به او "رویای من" بیان است. او سپس در مورد سیاه و سفید از مردم مورد ضرب و شتم توسط پلیس و زندانی — تم که طنین انداز وضوح در زمان امروز.

"من دوستان فراموش نکنیم که ما درگیر جدی اجتماعی انقلاب" لوئیس گفت: جمعیت عظیمی در واشنگتن بازار.

"به کسانی که باید گفت:" صبور باشید و صبر کنید "ما مدت طولانی گفت که ما نمی توانیم صبور" او گفت:. "ما نمی خواهیم آزادی ما به تدریج اما ما می خواهیم به رایگان در حال حاضر! ما خسته هستند. ما خسته از اینکه مورد ضرب و شتم توسط پلیس. ما خسته از دیدن مردم ما در زندان قفل شده دوباره و دوباره."

در سال 1965 لوئیس بود مورد ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان در شهر سلما در آنچه شناخته شده به عنوان یکشنبه خونین.

لوئیس op-ed منتشر شده امروز در نیویورک تایمز

یکشنبه گذشته خود تابوت انجام شد در سراسر ادموند Pettus پل در سلما. واگن نورد بیش از یک فرش از گلبرگ های گل رز بر روی پل است که دهانه رودخانه آلاباما.

در ضلع جنوبی این پل که در آن لوئیس مورد حمله قرار گرفت توسط افسران و اعضای خانواده قرار می گیرد, گل رز قرمز است که حمل بیش از نورد مارک نقطه ای که در آن لوئیس ریخته خود خون و دچار ضربه به سر است.

مارتین لوتر کینگ سوم دیده می شود روز شنبه در وزارت امور خارجه کنگره آمریکا در آتلانتا که در آن لوئیس دراز در آرامش. (دکتر اندرسون/آسوشیتد پرس)

لوئیس بعدها موفق به دریافت مدال آزادی ملت اولین رئیس جمهور سیاه پوست در سال 2011.

او صرف بیش از سه دهه در کنگره و منطقه خود شامل بسیاری از آتلانتا.

لوئیس عضو Ebenezer و "آن افتخار من به عنوان کشیش به John Lewis, یک مرد با ایمان و درست پاتریوت آمریکایی که selflessly در معرض خطر زندگی و اندام, و در مقدس باعث از حقیقت گویی و عدالت در جهان" وارناک در بیانیه ای گفت: قبل از مراسم تشییع جنازه.

"او زخمی شد برای امریکا گناهان خرد شده برای گناهان ما و کبودی ما شفا" وارناک در رفت. "امروز ما" ، فردا ما ادامه کار از شفا بود که زندگی خود را کار می کنند."

سازمان دیده بان | زندگی و میراث John Lewis:

در کنگره ایالات متحده John Lewis شد آخرین بازمانده از شش مدنی که سازمان 1963 مارس در واشنگتن است. 7:17

مدت کوتاهی قبل از او درگذشت لوئیس نوشت: مقاله ای برای نیویورک تایمز و خواسته است که آن را در روز منتشر شده از تشییع جنازه او. در قطعه پنج شنبه منتشر شده Lewis به یاد می آورد آموزه های King:

او گفت: "ما همه همدست زمانی که ما تحمل بی عدالتی" لوئیس نوشت. او گفت: "این کافی نیست که به آن می گویند بهتر خواهد شد و توسط. او گفت: هر یک از ما یک تعهد اخلاقی به ایستادن صحبت کردن و صحبت کردن."

"اگر من ممکن است در اینجا با شما, من از شما می خواهم برای پاسخ به این کمترین تماس از قلب خود را و ایستادن برای آنچه شما واقعا معتقدم که," او نوشت.

"در زندگی من انجام داده اند همه من می توانم نشان می دهد که راه صلح از راه عشق و عدم خشونت است که بیشتر راه عالی. در حال حاضر از آن نوبت خود را به اجازه دهید آزادی حلقه."

"او در اینجا در یک ماموریت بزرگتر از جاه طلبی های شخصی" کلینتون گفت: عبادت, ارجاع بار مقاله در اظهارات خود: "این خیلی اتصالات در روز خدمات خود او برگ خود را به ما راهپیمایی سفارشات: نگه داشتن در حال حرکت است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب