اتحادیه اروپا باز می شود پرونده های حقوقی در برابر لهستان بیش از اصلاحات قضایی

لهستان به تصویب یک قانون که مجازات قضات که انتقاد محافظه کارانه دولت اصلاحات قضایی. کمیسیون اروپا معتقد است که

توسط PATRIS-FUN در 10 اردیبهشت 1399

لهستان به تصویب یک قانون که مجازات قضات که انتقاد محافظه کارانه دولت اصلاحات قضایی. کمیسیون اروپا معتقد است که سیاستمداران می تواند با استفاده از این اصلاحات را کنترل کنیم ،

کمیسیون اروپا شاخه اجرایی اتحادیه اروپا راه اندازی کرده است یک پرونده حقوقی برابر لهستان برای آنچه در نظر آنها این است که تلاش برای پوزه قضات است.

رئیس آندره Duda امضا و به قانون بحث برانگیز billthat اجازه می دهد برای مجازات قضات که انتقاد از دولت اصلاحات سیستم قضایی. ده ها تن از قضات در حال حاضر شده است برای انتقاد خود را.

اتحادیه اروپا و کمیسر عدالت Didier وزیر خارجۀ بلژیک در توییتر نوشت که قانون جدید در لهستان "تضعیف استقلال قضایی و ناسازگار با اولویت اتحادیه اروپا قانون است."

چهار مورد چهارم این کمیسیون قرار داده است به جلو در برابر ورشو پس از دولت محافظه کار به رهبری ناسیونالیستی قانون و عدالت حزب (PiS) شروع به سازماندهی اصلاحات قضایی.

ورا Jourova یک چک عضو کمیسیون اروپا مسئول حفظ بلوک ارزش های دموکراتیک به خبرنگاران گفت: وجود دارد "روشن است که خطرات مقررات در مورد انضباطی رژیم در برابر قضات را می توان مورد استفاده برای کنترل سیاسی از محتوای تصمیمات قضایی."

"این یک اروپایی موضوع به دلیل لهستانی دادگاه اعمال قانون اروپا" Jourova اضافه شده است. "قضات از کشورهای دیگر باید اعتماد که لهستانی قضات مستقل عمل می کنند. این اعتماد متقابل پایه و اساس است و ما تنها بازار است."

کمیسیون داده لهستان دو ماه به آدرس نگرانی های خود را و یا آن را سو آن را در دادگاه عدالت اروپا. حکم گناه می تواند منجر به جریمه های سنگین و حکم دادگاه گفتن ورشو به تغییر مسیر است.

اتحادیه اروپا به مدت طولانی متهم PiS حزب تضعیف لهستانی دموکراسی با افزایش کنترل دولت بر دادگاه های رسانه ای و مدنی در جامعه است. این کمیسیون همچنین با انتقاد لهستان تصمیم به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه آینده با وجود سلامت عمومی نگرانی های مربوط به بیماری همه گیر کوروناویروس.

dv/اس ام اس (AFP dpa رویترز)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب