اتیوپی آغاز می شود پر نیل سد پس از گراند رنسانس مذاکرات با مصر و سودان غرفه

اتیوپی آغاز شده است پر گراند رنسانس سد یک پروژه برق آبی آن است که ساختمان در آبی رود نیل آب آن گفت: روز چهارشن

توسط PATRIS-FUN در 25 تیر 1399

اتیوپی آغاز شده است پر گراند رنسانس سد یک پروژه برق آبی آن است که ساختمان در آبی رود نیل آب آن گفت: روز چهارشنبه یک روز پس از مذاکرات با سودان و مصر بر این موضوع شد به بن بست رسید.

"ساخت سد و پر از آب به دست در دست" Seleshi بکل تلویزیونی گفت: در نظر است. "پر کردن از سد نیازی به صبر کردن تا اتمام سد."

سطح آب افزایش یافته بود از 525 متر به 560 متر, او گفت:.

بکل آدرس نیست که آیا اتیوپی بسته شده بود دروازه های سد و یا نقش های اخیر باران های سنگین در پر کردن منطقه پشت آن است.

مصر خواسته اتیوپی فوری برای روشن شدن این که آیا آن را تا به حال شروع به پر کردن سد وزارت امور خارجه گفت:.

سودان وزارت آبیاری و منابع آب گفت: آن را وادار به پس از بررسی تصاویر ماهواره ای به نظر می رسد برای نشان دادن این سد پر کردن.

"این آشکار از جریان متر در al-Deim مرز ایستگاه با اتیوپی که وجود دارد این است که یک عقب نشینی در سطح آب معادل 90 میلیون متر مکعب در روز تایید بسته شدن دروازه های رنسانس سد" آن را در بیانیه ای گفت.

سودان رد هر یک جانبه اقدامات انجام شده توسط هر حزب به عنوان مذاکره تلاش ادامه می دهد.

یک جزوه تصویر ماهواره ای نشان می دهد یک نمای گراند رنسانس اتیوپی سد (GERD) و آبی رودخانه نیل در اتیوپی در جولای 12. (Maxar فن آوری/فردا نیوز)

پر پیچ و خم اغلب acrimonious مذاکرات پوشا نزدیک به یک دهه را ترک کرده اند سه کشور از توافق برای تنظیم چگونه اتیوپی را به کار گیرند سد و پر کردن مخزن آن از جمله مذاکرات در روز سه شنبه.

4 $میلیارد دلار گراند رنسانس اتیوپی سد را یک ظرفیت نصب شده از 6,450 مگاوات — بیش از دو برابر آن ظرفيت موجود است و centrepiece از اتیوپی پیشنهاد برای تبدیل شدن به آفریقا بزرگترین قدرت صادر کننده است.

اما این نگرانی در قاهره که در حال حاضر محدود آبهای نیل که در مصر جمعیت بیش از 100 میلیون است که تقریبا به طور کامل وابسته خواهد بود بیشتر محدود شده است. مصر می شود 90 درصد از آن آب شیرین از رود نیل.

مورد نیاز برای رشد اقتصادی: اتیوپی

نیل حوضه رودخانه سیستم از طریق جریان 11 کشور جهان است. آبی نیل سفید و نیل انشعابات آن ادغام در سودان قبل از جریان به مصر و به سمت دریای مدیترانه است. سد ساخته شده است که در حدود 15 کیلومتری از مرز با سودان در آبی رود نیل منبع بسیاری از نیل را آب.

مصر را متهم اتیوپی از مقاطعه در خطر خشکسالی شرایط مانند کسانی که تحت تاثیر نیل در اواخر 1970s و اوایل 1980s.

آدیس آبابا به مقابله با این استدلال قاهره در تلاش برای نگه داشتن پروژه گروگان با تحمیل قوانین بر پر کردن و بهره برداری از سد.

اتیوپی پیشتر گفته آن آغاز خواهد شد برای استفاده فصلی باران برای پر کردن سد در اطراف این زمان است. آن است گفت: این پروژه ضروری است برای توسعه اقتصادی آن گفتن شورای امنیت سازمان ملل متحد در نامه ای در ماه گذشته طراحی شده است "برای کمک به رهایی مردم ما از فقر."

همچنین گفت که در حالی که آن را می تواند پر کردن مخزن در دو تا سه سال از آن ساخته شده یک امتیاز با پیشنهاد یک چهار تا هفت سال روند.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب