اردوغان به دیدار مرکل و پوتین برای پاکسازی ادلب اجلاس

رهبران ترکیه و آلمان و فرانسه و روسیه دیدار خواهد کرد در ماه مارس به بحث در مورد افزایش خشونت در سوریه را آخری

توسط PATRIS-FUN در 3 اسفند 1398

رهبران ترکیه و آلمان و فرانسه و روسیه دیدار خواهد کرد در ماه مارس به بحث در مورد افزایش خشونت در سوریه را آخرین شورشی تحت محاصره. مرکل و پاکسازی تا به حال به نام اردوغان و پوتین برای یافتن یک "راه حل سیاسی است."

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان گفت: او را برگزاری نشست با رهبران آلمان و فرانسه و روسیه به بحث در مورد درگیری در شمال غربی سوریه در استان ادلب .

وی همان روز یک سرباز کشته شده در ادلب در طول بمباران توسط نیروهای دولتی با توجه به دولتی خبرگزاری "آناتولی".

روز جمعه آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی خواست رهبر ترکیه برای پیوستن به یک حزب سوریه اجلاس با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طی کنفرانسی تلفنی.

"ما گرد هم می آیند در 5 مارس و در مورد این مسائل" اردوغان گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی پس از تماس تلفنی خود با پوتین در روز جمعه.

اردوغان مشخص نیست که این جلسه برگزار خواهد شد در مارس 5, اما تایید کرد, مرکل, پوتین و پاکسازی خواهد بود در حال حاضر.

"من اظهار داشت: عزم ما در ادلب به وضوح به پوتین دیروز. من نیز ذکر شده و آن را به مرکل و پاکسازی بیش از حد" اردوغان گفت: حامیان در شهر ساحلی ازمیر با اشاره به تماس های خود با رهبران سه.

ادامه مطلب: نظر: اعلام ورشکستگی اخلاقی در ادلب

رهبران اتحادیه اروپا خواستار "راه حل سیاسی"

مرکل و پاکسازی در روز جمعه به نام اردوغان برای یافتن یک "راه حل سیاسی" برای بحران در یمن است. با توجه به صدراعظم این دو رهبران اروپایی "ابراز تمایل خود را برای دیدار با رئیس جمهور پوتین و رئیس جمهور ترکیه اردوغان" به بحث در مورد راه حل های ممکن است.

ماهها درگیری در ادلب دیده می شود تقریبا یک میلیون غیر نظامی فرار از خشونت های پس از روسیه-حمایت نیروهای سوری به انجام حمله علیه شورشیان حمایت آنکارا.

ترکیه تهدید کرده است که دولت دمشق از "قریب الوقوع" حمله به ادلب نیروهای رژیم پس از اخراج در نیروهای ترکیه.

ترکی-حمایت شبه نظامیان با حمله نیروهای دولتی سوریه در استان ادلب در روز پنج شنبه در نتیجه یک درگیری میان دو طرف است. با توجه به ترکیه, وزارت دفاع, برخی از 50 دولت سوریه سربازان کشته شدند.

شنبه کشتن یک سرباز به ارمغان می آورد تعدادی از پرسنل کشته در درگیری در این ماه به تنهایی به 17 تحریک تنش بین ترکیه و روسیه متحد مهم دمشق.

مسکو روز چهارشنبه در اعتراض به شورای امنیت سازمان ملل اتخاذ بیانیه ای که به نام برای آتش بس در یمن, دیپلمات گفت: پس از بسته-درب نشست.

ترکیه با توجه به دمشق دولت تا پایان مارس به جلو و عقب نظامی آن موقعیت.

mvb/aw (dpa AFP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im