مصر: فیلمساز انتقادی از رئیس جمهور el-Sissi می میرد در زندان

یک جوان مصری فیلمساز بود که آمریکا برای کارگردانی یک موسیقی تصویری انتقادی از رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissi has

توسط PATRIS-FUN در 13 اردیبهشت 1399

یک جوان مصری فیلمساز بود که آمریکا برای کارگردانی یک موسیقی تصویری انتقادی از رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissi has died در قاهره زندان وکیل او می گوید. تحت ال-Sissi, مصر پایین ترک خورده سخت در مخالفت.

جوان مصری فیلمساز سایه Habash درگذشت و در قاهره زندان وکیل او گفت:.

Habash دستگیر شد و در ماه مارس سال 2018 پس از کارگردانی بسیار به تماشای ویدئو برای آهنگ "Balaha" توسط خواننده راک Ramy Essam شد و به اتهام "پخش خبر جعلی" و "متعلق به یک غیر قانونی سازمان" و بازداشت بیش از دو سال بدون محاکمه.

"Balaha" نام یک فیلم مصری شخصیت شناخته شده به عنوان بدنام و دروغگو است و با توجه به اوضاع فتاح ال-Sissi توسط منتقدان خود را.

خود را وکیل احمد Khawaga قادر نبود به علت مرگ اما گفته آژانس خبری Habash سلامت تا به حال رو به وخامت بوده است برای چند روز. شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر (ANHRI) گفت: در توییتر که Habash مرده بود از "سهل انگاری و عدم عدالت است."

هیچ نظر فوری از وزارت کشور که با نظارت مصر ،

افزایش انزوا

بازداشت شدگان در مصر شده اند و حتی بیشتر جدا شده بیش از حد معمول در زمان های اخیر با مقامات تعلیق بازدیدکننده داشته است تحت اقدامات انجام شده برای مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

Habash شکایت خود را از او شدید جداسازی در نامه ای از ماه اکتبر ارسال شده در روز شنبه در Facebook توسط فعال Ahdaf Soueif. "این زندان که کشته شدن این تنهایی است که جان ... من در حال مرگ به آرامی هر روز" Habash نوشت.

حدود 60 ، 000 مردم بر این باور هستند که توسط سازمان های غیر دولتی برگزار می شود به عنوان زندانیان سیاسی در مصر را به زندان های تحت مداوم سرکوب پس از محمد مرسی رییس جمهوری اسلامی, اخوان المسلمین سرنگون شد توسط ارتش در سال 2013. بسیاری از این بازداشت شدگان هستند سکولار فعالان و روزنامه نگاران و وکلا و دانشگاهیان و اسلام گرایان.

tj/mm (خبرگزاری AP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب