دنیس گلدبرگ سعی کردم در کنار ماندلا و زندانی برای 22 سال مرده در 87

آفریقای جنوبی ضد آپارتاید فعال دنیس گلدبرگ که ایستاده بود در دادگاه در کنار نلسون ماندلا در سال 1963-64 Rivoni

توسط PATRIS-FUN در 12 اردیبهشت 1399

آفریقای جنوبی ضد آپارتاید فعال دنیس گلدبرگ که ایستاده بود در دادگاه در کنار نلسون ماندلا در سال 1963-64 Rivonia محاکمه و زندانی شد برای 22 سال توسط رژیم درگذشت در سن 87 سالگی در خانه اش در شهر کیپ تاون.

رئیس جمهور سیریل Ramaphosa ابراز تسلیت عمیق خود را در عبور از گلدبرگ یکی از برجسته ترین سفید فعالان در آفریقای جنوبی مبارزه طولانی علیه سرکوب نژادی.

"این است ... یک لحظه برای همه ما به درک دنیس گلدبرگ شجاع تعهد به مبارزه ما و مادام العمر خود را با فعالیت در منافع — و در حضور فیزیکی ضعیف و آسیب پذیر جوامع اطراف کشور ما" Ramaphosa گفت: در بیانیه ای در روز پنج شنبه.

"انقلابی خود را تقویت سهم غیر نژادی شخصیت از مبارزه ما و از ما دموکراتیک تقدیر" رئيس جمهور گفت: در یک سری از توییت.

گلدبرگ درگذشت روز چهارشنبه پس از مبتلا به سرطان ریه در سال یک عضو از خانواده اش گفت.

یک کپی از یک دسته کوچک موسیقی جاز نشان می دهد کسانی که در آزمایش نشان داده شده است. از چپ به راست در بالا در حال نلسون ماندلا, Walter Sisulu, Gowan امبکی و ریموند Mhlaba. از چپ به راست در ردیف پایین هستند الیاس Motsoaledi اندرو Mlangeni احمد Kathrada و دنیس گلدبرگ. (رادو Sigheti/فردا نیوز)

گلدبرگ که خانواده بود لیتوانیایی خاستگاه یهودی متولد شد و در شهر کیپ تاون در سال 1933.

یک کمونیست او پیوست کنگره ملی آفریقا' (ANC) مسلح بال در سال 1961 به مخالفت با رژیم آپارتاید. او دستگیر شد و در سال 1963 در یک جلسه مخفی در حومه ژوهانسبورگ و محاکمه ایستاده بود با چند نفر دیگر از جمله ماندلا و والتر Sisulu در چه شد می دانم به عنوان Rivonia محاکمه.

او به جرم خرابکاری در اتهام و محکوم به حبس ابد پس از قاضی کاهش یافته و به اعمال حکم اعدام.

سفید گلدبرگ فرستاده نشد برای بدنام جزیره روبن, زندان, همراه با زندانیان سیاسی مانند ماندلا در همراهی با رژیم آپارتاید است که این کشور نژادهای مختلف باید با هم مخلوط نکنید.

به جای او در زندانی در پایتخت پرتوریا جایی که او صرف بیشتر از زمان در سلول انفرادی.

او منتشر شد و در سال 1985 پس از 22 سال در زندان پس از موافقت با دولت به خشونت سیاسی. او ادامه داد: نقش او در جنبش ضد آپارتاید مبارزه از تبعید در لندن است.

آپارتاید به پایان رسید با ماندلا پیروزی در این کشور اولین انتخابات آزاد در سال 1994 اما گلدبرگ نمی بازگشت به زندگی می کنند وجود دارد تا سال 2002 با توجه به دلایل خانوادگی ،

در بیشتر سال های اخیر گلدبرگ انتقاد شکست در حال حاضر حاکم ANC را بلند به اندازه کافی آفریقای جنوبی از فقر. او در خصوص رئیس جمهور سابق جاکوب زوما که چهره چند سوالات بیش از فساد در طول و قبل از وقت خود را در دفتر.

Mmusi Maimane سابق آفریقای جنوبی و رهبر مخالفان و سابق بریتانیا مخالفت رهبر جرمی Corbyn میان کسانی نیز پرداخت ادای احترام به Golberg در رسانه های اجتماعی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب